Трик за миене на мааааазеннн фритюрник!

  • 25 330
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Откакто ползвам мазнина за фритюник, а не олио нямам проблем с миенето отвън и вътре.
Обаче това не става за тефлонови (или каквито са там) фритюрници. Аз нарочно си избирах емайлиран, точно с цел да се мие по-лесно и
да не се съобразявам с какво да го мажа.  Laughing
И аз така.А тефлоновото му легенче и капака хвърлям в миялната.

# 16
  • Мнения: 2 005
Ох, при мен това ще е третият изхвърлен. Оставете, че отвън е като след война, но и цяло лято е седял с олио вътре  Outta Joint просто забутан и забравен.........  doh
За съжаление и моят е в окаяно състоение  ooooh!

# 17
  • Мнения: 131
Аз бих ти препоръчала препарата за кухненски уреди "Лекс" и обезмаслителя "Смак" Peace
И от двете съм доволна -като първият се използва без отмиване. Разбира се и в двата случая се иска търкане-няма иначе отърване от тази противна мазнина ooooh!

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Аз се преборих с мазнотията - първо с Меглио и упорито търкане, после пробвах с 90% спирт - това последното много добре разтваря всякакви засъхнали мазнини (само внимавайте с надписите защото и тях заличава Wink )

# 19
  • Мнения: 2 926
Търкане му е майката  Peace
С какъвто и препарат да опиташ, няма да свали мазнината изцяло.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ползвам фритюрна мазинина и .... МЕГЛИО.

# 21
  • Мнения: 411
Аз от години си почиствам фритюрника и отвън и отвътре с един български препарат - Фаворит, в червена тубичка, струва към лев и нещо, но се намира трудно, по кварталните магазини най-често успявам да го намеря. Намазвам хубаво - задължително с ръкавици, оставям за около 20 минути и измивам, много хубаво, особено от вътре да не остане от препарата. Почиства всичко, стари и засъхнали мазнини  Peace Използвам го и за фурната - без търкане.
A ето линк за фирмата производител http://sianie96.business.bg/

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 11:54 от irim

# 22
  • Мнения: 1 187
А аз искам да попитам Меглиото не е ли опасно да се използва вътре?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Напръскай с Меглио,ако не разтвори мазнината изцяло,намажи с Циф. Peace

# 24
  • Мнения: 2 336
А аз искам да попитам Меглиото не е ли опасно да се използва вътре?
Като четях постовете и аз се замислих за същото, не само Меглио но и всякакъв обезмаслител.
Вътре малко въздържам,я кажете вие как процедирате  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 6 210
Че защо да е опасен обезмаслителя?  newsm78 Аз винаги плакна хубаво фритюрника, след като съм го лъскала цял ден  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 233
,,Меглио ''върши страхотна работа в случая.

# 27
  • Мнения: 1 545
Тази събота и неделя ще пробвам с това меглио. Ако стане ще се похваля.

# 28
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Малко оф, но напоследък имам чувството, че Меглиото не е това, което беше. В смисъл, развалили са го май. Иначе преди бях много доволна, а сега минах отново на добрия стар Циф.

# 29
  • Мнения: 3 830
Като гледам достатъчно съвети са ти дали.

Всъщност това "Меглио" се чете "Мельо"(на италиански е). Peace

Още се чудя как може да има хора, които да ползват тези неща - фритюрниците.
Вредни са, понеже мазнината се ползва доста пъти, трудни за поддържане, неикономични и непрактични, ако се сменя често мазнината. Peace Naughty Stop

Много рядко пържа, а  като пържа, използвам тиган и мазнината - само веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт