с какво покривате меката мебел?

  • 5 994
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
С нищо, ужасно грозно е за мен диван с китеник, одеяло или каквото и да е ...

Естествено. Надявам се моя шеговит пост да не се приеме за чиста монета.
Всъщност първо е грозно, второ - ненавиждам подобни прахоуловители, трето - ако детето полее със сок от боровинки или моркови и покривалото не би спасило положението. Фирмите за почистване (машинно пране) последно взимаха по 6 лв. на място (5 места= 30 лв., едно шалте - 200 лв.), пък и няма диваните да ни надживяват я.

# 16
  • Мнения: 1 174
С шалте в момента, точно заради малката ни пакостница, която на всякъде пипа и се завира. Wink Цветът му е бежово-кафяв - плетка някаква.Памучно е и стои неочаквано красиво, въпреки че и аз бях против всякакви покривала и други едновремешни приумици.Когато сме си сами у дома го държа на дивана и по този начин запазвам дамаската от замърсяване, а тя е в светъл цвят.

# 17
  • Мнения: 7 640
С калъфи - избрахме хубав плат, дадохме поръчка за ушиването им - получи се идеално! Поддръжката е мн.лесна, мръсотията винаги може да се изпере!   Peace

къде се правят такива калъфи и как се взема размер?

# 18
  • Мнения: 4 380
Какъв е смисълът да си избираш диван с определена дамаска, да съчетаваш като форма, стил,  цвят и т.н., като после ще го покриеш с някой парцал отгоре? Просто не разбирам. Като сте с малко дете и сте сигурни че няма да опази светла дамаски, ами избирайте тъмна. Или кожена. Оставете парцалите и калъфите на тези със старите и грозните дивани да си ги скрият от хорска срама. Laughing

# 19
  • Мнения: 411
Аз поради тази причина се навих да си купя кожени дивани. Ще ги търпя докато децата са малки, че лесно се чистят, после ще видим какво ще ги правя.
Peace
И аз така направих, обаче това "после" при мен дойде - кожата така се нацепи, ама зверски, за което принос има и котенцето ни..но здраве,. Претапицирахме ги с плат, жакардов - по дебел и станаха като нови. Аз също не харесвам покривалата върху меката мебел, стои ми кофти и все се свлича и размества, каквото и да е.

# 20
  • Мнения: 2 803

Не покривам с нищо, защото дивана и фотьойлите са с промазка. Като порасне детето ще си вземе кожени.

# 21
  • Мнения: 410
Както написах, ние сами си купихме плата, приблизителният му разход бе калкулиран от шивачката, която уши калъфите. Вземането на размерите става на място, а не по описание, защото това предполага грешки.
Резултатът е чудесен, диванът и фотьойлите са все едно с втора дамаска, нищо не виси, не стърчи, в никой случай не е грозно (както с китеник например).
Предполагам, че във всеки магазин за интериорни тъкани могат да предложат такава услуга, особено в Сф.
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 4 042
Irim, и ние сме с котенце, та сигурно и моето "после" ще дойде бързо-бързо. Blush

# 23
  • Мнения: 411
Irim, и ние сме с котенце, та сигурно и моето "после" ще дойде бързо-бързо. Blush
Laughing ми сигурно, в началото аз се вживявах, всяка драскотина ми правеше впечатление, но по едно време така се надра, че ... свиква се. Но всичко това е толкова преходно, има много по стойностни неща, вече не се вживявам за дреболии и поправими вещи. Взехме един ден такера и щрак, щрак - дивана е като нов  Sunglasses. И така до следващия път.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 042
Иначе вариантът беше мърляв диван за седмици просто. Постоянно се маже, разлива, аз да не съм пъдар, да дебна децата постоянно. По-добре да дебна котката Simple Smile!

# 25
  • Мнения: 2 388
Нашата гарнитура е със свалящи се калъфи, които се перат в пералня.
Частите, които не мога да сваля почиствам ръчно ( като например "табуретището" Laughing ).
Единствено лятото, като сме полуголи си опъваме по едно чаршафче, когато лягаме по тях.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 481
Не покривам диваните с нищо и в резултат на това за една година малката им видя сметката, светлозелени са. Не виждам с какво бих могла да ги завия без да изглежда раздърпано...
За следващото жилище ще има предвид цвета да е по-тъмен, нещо такова.

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
С нищо, ужасно грозно е за мен диван с китеник, одеяло или каквото и да е ...

Анджък!

Преди да се роди малката точно си купихме нова мека мебел.
Два пъти годишно викам фирма за почистване, изпират ми я. Пак не става "като нова"- просто е прецакана отвсякъде.
Решението?
Ще си купя нова мебел! Тази да не ми е за цял живот? Тамън ще поразведря и интериора вкъщи.

# 28
  • Мнения: 4 292
С нищо. Гарнитурата ни е със свалящи се калъфи, но предната не беше и пак не съм я покривала.

# 29
  • На село
  • Мнения: 873
Диванът ни е бял със свалящи се калъфи. Досега съм сваляла и съм прала само дамаската на пуфа - видях зор със слагането и скоро няма да повторя. Покривам (неизбежно е - с три деца съм) с една кувертюра за спалня - семпла, памучна, точно в цвета на дивана, много хубаво стои. Огромна е, но от моите разбойници непрекъснато се свлича, затова съм намислила да скроя и ушия калъф от нея.
Една приятелка ми даде идея за плетено на една кука покривало, но няма кой да ми изплете. 

Общи условия

Активация на акаунт