Пиете ли фолиева киселина без бременност - 2 част.

  • 91 741
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 775
Един въпрос, може и да не е много на място  Embarassed
Ще ходя на доктор чак след две седмици защото тази имам неотложни ангажименти а другата трябва да ми дойде М, та въпроса ми е мога ли да започна да пия фолиева киселина без лекарско предписание, и ако да каква бихте ми препоръчали? А останалото ще уточня с лекарката.
Благодаря предварително  Simple Smile

Препоръчвам ти Неофолик Мета. Поствам си мнението от съседната тема.

Цитат
Аз пия Neopholic Meta (L-метил фолиева киселина). До колкото ми става ясно от листовката, фолиевата киселина изпълнява своите функции в организма, едва след като се превърне в L-метилфолат. Ако приемаш обикновена фолиева киселина, има 12% опасност тя да не се превърне в L-метилфолат поради генетичен ензимен дефект. Това ще направи приемането и безмислено, тоест пак има риск от раждане на дете със spina bifida. При приемането на Neopholic Meta, този риск се елиминира. Струва около 9-10 лева и стига за 3 месеца.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Здравейте и от мен в новата тема.Днес бях на ЖК,всичко мина ОК,гинеколога ми каза,че за сега няма нужда да пия допълнително витамини,а да наблегна на пълноценното и разнообразно хранене и да си пия само и единствено ФК,без други добавки към нея Peace
Извинявай...да не обърка темата със отчетната  Rolling Eyes
Аз пиех 2г. преди да забременея...после до 4 месец пак Неофолик. Като родих сина си продължих с Неофолик...и още си го пия.
Жива съм  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 97
Благодаря! Отивам до най-близката аптека и почвам да пия и аз Grinning Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 2 926
С риск да стана смешна, ще забия един въпрос  Mr. Green
Нефолик и Неофолик мета една и също ли е?

# 19
  • Мнения: 1 699
Мисля че да Карамелкеееееееее

# 20
  • Мнения: 3 215
Не е едно и също нещо - Stitch по-горе си копира постинга от предната тема и съвсем ясно обяснява каква е разликата.

В нашите аптеки има общо взето три вида ФК - Фолацид - най-евтината, в кутийка с капаче са 90 таблетки; Нефолик - пак 90 таблетки,но в три блистера и Неофолик Мета - три блистера. Която и да пиете все е кяр, но според някои най-добре е да се приема Неофолик Мета (на самите блистери също пише,че е Мета).Пила съм и от трите - еднакво се чувствам, т.е. не чувствам нищо по-особено. Все пак след като разбрах за предимствата на Мета-та, пия от нея.
Успех на всички! Peace

# 21
  • Мнения: 452
Мацки Simple Smile след кратка почивка и аз започнах отново с фолиевата

# 22
  • Мнения: 193
Аз доколкото знам Фолиевата киселина има за бременни и за небременни.Аз като отидох до аптеката и ме попитаха дали съм бремена,за да знае какви да ми даде.

# 23
  • Мнения: 1 775
Аз доколкото знам Фолиевата киселина има за бременни и за небременни.Аз като отидох до аптеката и ме попитаха дали съм бремена,за да знае какви да ми даде.
За пръв път чувам newsm78. Може би препоръчват различна доза, но незнам да има за бременни и небременни.

# 24
  • Мнения: 1 699
Аз мисля че фолиевата е една за бременни и за планиращи бременност и освен това и дозата е еднаква.При евентоален проблем само се увеличава дневната доза.

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Аз съм нова във форума и съответно в бебеправенето Blush, но от това, което съм чела разбирам, че фолиевата киселина ако се пие продължително време не е вредна и не може да има пренасищане, защото излишната се изхвърля с урината. Аз лично пия вече от месец и половина ФК от 5 мг и засега не мисля да правя почивки, пък ще видим.

# 26
  • Мнения: 1 775
Здравейте момичета! Аз съм нова във форума и съответно в бебеправенето Blush, но от това, което съм чела разбирам, че фолиевата киселина ако се пие продължително време не е вредна и не може да има пренасищане, защото излишната се изхвърля с урината. Аз лично пия вече от месец и половина ФК от 5 мг и засега не мисля да правя почивки, пък ще видим.
Защо 5 мг Shocked? Дневната доза за бременни и бебеправещи е 0,4 мг. Има ли някаква причина да приемаш такова голямо количество?

# 27
  • Мнения: 1 001
продължавам да пия

# 28
  • Мнения: 379
И аз продължавам...4 месеца...и не забравям благодарение на момичетата от форума,които всеки ден ме подсещат....  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 461
И аз пия фолиева киселина вече почти три месеца. Не съм забременяла още, така че ще си продължавам до когато е нужно. Аз пия Фолацид, такава ми дадоха в аптеката, жената само ме попита дали съм пила досега , за да знае каква да ми даде newsm78.
Не съм  напълняла откакто я пия, но първия месец страшно ми се гадеше. Сега разбирам, че може и от нея да е било.  Аз пък се надявах да е от друго, но ще се наложи да почакам явно Tired

Общи условия

Активация на акаунт