Продукти за обем на косата

  • 26 183
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
Емел , моята коса е естествено къдрава. Почти винаги съм с изправена коса.
Действам в следния ред.
- Шампоан;
- Маска или балсам;
- Разресвам;
- Престоявам 15 мунути с кърпата или лекичко подсушавам със сешоар, ако косата е много мокра;
- Пръскам със спрея за обем в корените;
- С една четка, която е обикновена, изсушавам леко корена, издърпвайки;
- След това пласт по пласт със сешоар и кръгла четка.
По този начин косата ми издържа 2 дни в перфектно състояние.
Ако искам да удължа малко периода и да постигна по-добър ефект:
- Пресовам с къдравата приставка в корените, като предварително пръскам с лак. задържам необходимото време;
- Преса за изправяне ( с това завършвам ).

Честно казано без добър сешоар съм почти сигурна, че никакви средства за обем няма да помогнат, освен в частта си със изсушаването на корена.

# 16
  • Мнения: 3 830
Професионални са. В салоните по принцип или Ягодка.
На мен ми излезе 30-40лв от един салон, не си спомням точно, но пък казах, че е много икономичен.

Ползвала съм и спрейчето за обем на Лореал Проф. Бях го забравила, но въобще не е лошо. Дава една идея повече обем от Тиджи и косата пак е гладка, особено ако ползваш и другите продукти от серията.
Трябва да видиш кое ти пасва на косата просто.
Ей това е на Лореал:
http://zlatnaribka.com/index.php?cPath=97

Зелената серия за обем на Л'Ореал е страхотна. Наистина дават обем продуктите, а ако след това изсушиш с кръгла и четка и сешоар + пяна и малко лак, грешка няма да има. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
Емел , моята коса е естествено къдрава. Почти винаги съм с изправена коса.
Действам в следния ред.
.......
-Честно казано без добър сешоар съм почти сигурна, че никакви средства за обем няма да помогнат, освен в частта си със изсушаването на корена.

Аз в момента ползвам шампоан на Шисейдо, маска на Боди Шоп, която цяла нощ стои на главата ми, на другия ден отмивам с шампоан и полагам маска за минутка-две на Лореал Профешънъл за кичури, постоявам с кърпа, нанасям термозащитен спрей на Шварцкоф, но не суша първо корените /което вероятно е грешка/, а тръгвам отдолу нагоре, завършвам с кристали на Алфапарф. Сешоарът е професионален Ремингтон с йонизатор. Косата е невероятно лъскава, заглеждат се и мъже и жени, и единственият и кусур е обемът - задържа се един ден.  Sad

А може ли линк за продукта на Вела. Praynig

# 18
  • Мнения: 2 388
Аз в момента ползвам шампоан на Шисейдо, маска на Боди Шоп, която цяла нощ стои на главата ми, на другия ден отмивам с шампоан и полагам маска за минутка-две на Лореал Профешънъл за кичури, постоявам с кърпа, нанасям термозащитен спрей на Шварцкоф, но не суша първо корените /което вероятно е грешка/, а тръгвам отдолу нагоре, завършвам с кристали на Алфапарф. Сешоарът е професионален Ремингтон с йонизатор. Косата е невероятно лъскава, заглеждат се и мъже и жени, и единственият и кусур е обемът - задържа се един ден.  Sad

А може ли линк за продукта на Вела. Praynig
Simple Smile
Ще потърся из нета, но не е нищо кой знае какво. Аз вече написах каква му е ползата, изсушава ми корените, които по принцип са "основен източник на обем", ако така мога да се изразя. Омазнят ли се, няма обем.
Отбелязвам и вафличките, които играят съществена роля.
Верояно твоята коса е суха нали? Thinking
Защото, аз ако се "налепам" с толкова продукти, ще стане ужас след един ден.
Мажа само краищата с маски и балсами.

http://news.fashion.bg/article/706/5/wellaflex.php

Този е моя. На една приятелка подарих уж същия, така си мислех поне, а се оказа, че е в златиста опаковка, с отбелязани две капки за сила.
Което ме навежда на мисълта, че може би има и по-силен, отбелязва двата дни, които трябва да държи обема или просто е в друга ( нова ) опаковка. Незнам и аз точно.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 19:31 от palavata_monahinq

# 19
  • София
  • Мнения: 1 825
Суха е, да - и изрусена, и с кичури, но никога пък не съм я виждала да цъфти /нямам идея дали има връзка/. Ако ползвам термозащитен продукт под формата на крем или слагам кристалите по цялата дължина наистина бих имала по-бързо омазняване. Маската на Боди Шоп я ползвам само веднъж годишно.

# 20
  • Мнения: 2 388
Емел, съвет от мен. Дори и да ти е суха косата, не мажи в корените. Ще забележиш разлика и в обема.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Ами мажа само маските, които после отмивам.  Confused Моята е редичка. Ако ползвам обикновена пяна за коса, косата губи блясъка си. Ако сложа обикновена пяна за коса само в корените ми се появява нещо като пърхут и губя усещането си на комфорт. В крайна сметка още същия ден трябва да я измия. ooooh!

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 19:41 от Емел

# 22
  • Мнения: 2 388
Ами мажа само маските, които после отмивам. Confused

Предполагам, че ще се включат и други момичета.
Виждам Тони и я целувам. Heart Eyes
И я питам какво мисли за връзката между нанасянето на маска върху корените и обема на косата? Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 1 825
В темата за евтината и скъпата козметика има широка дискусия  Simple Smile и там прочетох, че подхранващите маски следва да се слагат в корена на косата, защото косъмът по дължината си е мъртъв и не би поел от полезните вещества. Знам ли кое е правилно.  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 388
В темата за евтината и скъпата козметика има широка дискусия  Simple Smile и там прочетох, че подхранващите маски следва да се слагат в корена на косата, защото косъмът по дължината си е мъртъв и не би поел от полезните вещества. Знам ли кое е правилно.  Thinking

Миличка, незнам. Аз просто си казвам мнението от опит.
А и в такива дискусии не обичам да влизам. Гледам, кое е добре за моята коса. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 414
Аз имам този спрей на Лореал,но нещо не се мога да го използвам като хората-не вийдам никакъв ефект от него. Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 1 825

Миличка, незнам. Аз просто си казвам мнението от опит.
А и в такива дискусии не обичам да влизам. Гледам, кое е добре за моята коса. Simple Smile


Разбира се. Благодаря за съветите!  bouquet

# 27
# 28
  • Мнения: 2 478
Aз съм изключително доволна от един серум за обем на Keranove.
Ефект определено има.Цената му е около 10 лв.

От къде мога да го закупя?

Ами почти навсякъде го продават.Дори последния път го купих от Пикадили.
А това за сешоара също е вярно.
Аз ползвам много добър сешоар и това +добър серум за обем е предпоставка за добър обем. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 504
Пробвала съм какво ли не и единственото,което дава резултат за момента ето това-http://news.fashion.bg/img/WFX_PACK_3.jpg Мисля,че palavata_monahinq говореше за него.Това му е старата опаковка-синята,вече е в златна.Има и още едно ново спрейче от същата серия,то е в по-издължено шишенце,иначе формата му е същата,не съм го пробвала.
Как процедирам аз-след шампоани,маски и т.н пръскам на леко изцедена коса.Да подчертая,че косата ми е дълга-до дупето,така че се съобразявам с корените само,надолу винаги е съвършено мокра.Преди спрейчето обаче мажа с кристалите.Та,пръскам обилно в корените,мачкам косата и почвам да суша,като продължавам да мачкам косата.При полуизсъхнало състояние я разресвам-в едната ръка четката,в другата сешоара и не спирам да суша.Абе,цяла гимнастика това Mr. GreenИ така,продължавам да реша,докато се изсуши напълно.Обем и гладка коса-идеално.

Ако съм решила и да я изправям(защото е на леки вълни) първо пръскам,после с кръглата четка и сешора изправям и суша,но от нивото на врата надолу и после в корените горната процедура Peace

Има и друг вариант-само пръскам обилно цялата коса и докато суша,мачкам косата-става чуплива и на клечки,много готино Crazy

И да отбележа,че спрейчето върви доста-на мен едно шишенце трудно ми стига за месец.

Общи условия

Активация на акаунт