Хипрактивни хлапета! Как да успокоим духовете им?

  • 2 386
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Аз не знаех, че хиперактивност е диагноза newsm78...Много ми хареса това с редуването на различни занимания, струва ми се удачно, ще опитам и аз Thinking

# 16
  • Мнения: 7 263
hida Хиперкинетичността е диагноза да! Има такива деца и за да бъдат разпознати и определени, както и за да се работи ефикасно с тях има методи и опорни точки, по които се класифицират и разпознават.
Съвсем друга тема е, че самозвани психолози и педагогически съветници /новоизлюпена длъжност в училищата/ си позволяват без грам компетентост и връзка с реалните критерии да обявяват всяко по-будно и жизнено дете за хиперактивно - малкият ми син беше точно така набеден миналата година в предучилищната си група. Понеже не съм незаинтересуван и небрежен родител заведох детето си при специалист детски психолог, който категорично отрече въпросните констатации и ми обясни доста за хиперактивните деца.
Така че съветвам всеки родител, който изпадне в подобна ситуация да потърси непременно компетентно мнение от истински специалист!

Редуването на занимания характеризиращи се с висока физическа активност, с такива с релаксираща и отпускаща насоченост определено помага на всяко едно дете, на по-темпераментните повече.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=220483.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283507.msg7151626#msg7151626

Прочети много внимателно целите теми. А после си помисли още по- внимателно това ли желаеш на детето си, че така с лека ръка подхвърляш подобна тежка диагноза.

Ако беше поставена тази диагноза, психиатърът щеше да е предписал и съответното лечение... което не помага наистина, само тушира проблема - и натоварва организма.

Мислете малко ПРЕДИ да пишете! Не след!!!

Имаш прекрасно детенце, - мило, очарователно, будно, енергично, радвай му се, вместо да се чудиш каква страшна болест да му прикачиш като табелка!!!!!

# 18
  • Мнения: 2 722
Ей, изядохте авторката за тая хиперактивност.
А някой дава ли си сметка, че може да не е чувала за такава диагноза, а да е употребила думата в смисъл на нещо по-силно от "суперактивни" /на принципа на супермаркет и хипермаркет/
Защото ако детето беше още малко по дивичко, може би щеше да напише мегаактивни и тогава половината постове нямаше да ги има.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, ако детенцето е просто мегаактивно бих й препоръчала да му се радва и да не се опитва да пречупи духа му... Детенцето изглежда щастливо - а това е по- важно от това дали на бабите му ще им се занимава с него.

# 20
  • Мнения: 7 263
Ей, изядохте авторката за тая хиперактивност.
А някой дава ли си сметка, че може да не е чувала за такава диагноза, а да е употребила думата в смисъл на нещо по-силно от "суперактивни" /на принципа на супермаркет и хипермаркет/

Mama_Galia_66 не сме я изяли - гледам съвсем цяла си е още Laughing
Шегата настрана, като човек имащ общо с темата смятам, че съм и дала ценни насоки и съвети. Ако действително се окаже, че детенцето и има доказан проблем - тя така или иначе ще трябва да се бори с него. Но първата крачка към справянето с един проблем е точното му дефиниране  - това се опитахме да и помогнем да направи.
Извинявам се, ако някой се е почувствал засегнат  лично от моите постинги.

Е, ако детенцето е просто мегаактивно бих й препоръчала да му се радва и да не се опитва да пречупи духа му... Детенцето изглежда щастливо - а това е по- важно от това дали на бабите му ще им се занимава с него.
Споделям изцяло това мнение  Peace

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 14:33 от Lennyh

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние пишем вече втора страница, а авторката гък не каза...
ни даде коментар, ни темата като заглавие промени....

# 22
  • Мнения: 3 506
Ей, изядохте авторката за тая хиперактивност.
А някой дава ли си сметка, че може да не е чувала за такава диагноза, а да е употребила думата в смисъл на нещо по-силно от "суперактивни" /на принципа на супермаркет и хипермаркет/

И аз това се опитах да кажа малко по-горе  Laughing Но като цяло все пак се дадоха хубави съвети тук, така че ако се появи авторката, все ще има полза  Peace

# 23
Здравейте отново, едва сега сядам зад компютъра. Всъщност не знаех, че хиперактивност е диагноза. Прегледах линковете, които сте ми пуснали и ми се изясниха някои неясноти. Благодаря!  bouquet Натъкнах се на много неща, които смятам, че ще са ми от полза, а и се оказа, че има и други деца като моето Simple Smile, невероятно, но факт Thinking

# 24
  • Мнения: 2 755
Определено, не си сама hohma . Да са живи и здрави, ама никак не са лесни за гледане. С това поведение не са желани в детската градина и на детските площадки.  Tired 

# 25
  • Мнения: 698
Ще прозвучи като дребен детайл, но дали не му давате твърде много сладки храни и напитки, това стимулира активността. Вие си знаете и можете да прецените. В много държави на малките почти не им дават захар, а за шоколад да не говорим.

# 26
  • Мнения: 7 263
Ще прозвучи като дребен детайл, но дали не му давате твърде много сладки храни и напитки, това стимулира активността. Вие си знаете и можете да прецените. В много държави на малките почти не им дават захар, а за шоколад да не говорим.

angel детайла изобщо не е дребен. След като имахме няколко консултации с нашата психоложка, освен всички останали съвети и идеи, които ни даде, една от инструкциите беше именно да не давам нищо шоколадово, силно сладки и газирани напитки след 14-15 часа следобяд. Аз газирани неща не давам по принцип от други съображения, но за сладкото дотогава не се бях съобразявала, е не съм ги тъпкала с шоколад, но и не бях ограничавала.
Консултирах се с нея и относно влиянието на ТВ и компютъра върху детето / моето лично наблюдение сочеше, че ако го оставя да гледа повече от 30 мин. става по-възбуден / и тя потвърди връзката между двете, така че и това съм ограничила до минимум. На компютъра се гледат само детски филми подбрани от нас или се играят образователни игри и то за определено време, след което става.
Телевизия избягвам да разрешавам по възможност.

# 27
Аз съм много против излишното даване на сладки неща и особено на шоколад. На големият ми син до 3 г. не му давах почти нищо сладко и това според мен му повлия много благоприятно. Сега е на 10 и се ограничава сам и не може да изяде цял шоколад-става му сладко. Дребосъкът от клипчето много рядко яде шоколад, но обича близалки. Гледам да го ограничавам, защото съм се убедила, че шоколадът възбужда нервната му система и става още по-активен.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Освен бързите въглехидрати, избягвай и оцветените храни - близалките са обикновено ярки, за да ги искат мълчоганите. Моят синковец съм го лишила и от кроасани с бял крем, и от маргарин(изкуствено получено е) и от някои марки сладолед, тъй като от тях"пощурява"...Ако си направим усилието да проследим от кои храни детето се чувства като на пружина, и да ги избягвам, доста се наместват проблемите...

# 29
  • Мнения: 617
Здравейте отново, едва сега сядам зад компютъра. Всъщност не знаех, че хиперактивност е диагноза. Прегледах линковете, които сте ми пуснали и ми се изясниха някои неясноти. Благодаря!  bouquet Натъкнах се на много неща, които смятам, че ще са ми от полза, а и се оказа, че има и други деца като моето Simple Smile, невероятно, но факт Thinking
Божееее, аз две такива ги имам.Само, че твойто я го виж колко е внимателно.Ако бяха моите и пердета щяха да свалят и прозорци да изтрошат и най-накрая да си сцепят главите по ръбовете.Народът е казал  "Където има лудост има и мъдрост".Така, че оставяй детето да си изразходва енергията...всички деца я имат в излишък.

Общи условия

Активация на акаунт