Януарските бебоци много наедряха, дрешките на мама доста утесняха

  • 16 636
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
И аз да се запиша в новата темичка Simple Smile
Нямах време да ви изчета, но пак сте се разписали.
Бебка довечера съм първа кипра там-нямам търпение да се запозная с теб и още други мами Laughing Надявам се че ще те позная нали поне на снимките съм те виждала Simple Smile
От сутринта се мъча да направя нещо по въпроса да кача снимки в албумчето, но уви Close
И все пак, ако нещо по този начин успеете да видите ето адресче с няколко снимки
[url][http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297067/url]

# 16
  • Мнения: 31
Само хубави новини в новата темичка!Както и в следващите newsm10
За спането на бебето-нашият бебо ще е при нас в спалнята.Аз от сега съм се шашнала дали ще го чувам нощно време,пък какво остава да е в другата стая...
За свекървата-моята е добричка.Винаги иска да ни е в услуга....Поне за сега Wink А и тъй като моята мама е в София,свекито ще е около мен и ще помага.
Това е от мен за сега. Laughing
Хубав ден на всички.

# 17
  • Мнения: 3 861
Хоп троп и аз в новата темичка!!!
Даже и на първа страница уцелих...

Записвам се засега само, по късно може да попиша

Доника, би ли ме добавила ли в Софийските мами?
Аз съм на работа и ми е тежко на тумбака...

Купихме си спалня. Сега трябва да я чакаме до към декември  Sick

Ето я, но без гардероба, по нататък ще вземем от същата серия и двукрил гардероб, когато беба си отиде при брат си

Има и две нощни шкафчета, които обаче ги няма на картинката, но са в същия стил

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 12:29 от доня КОПРИВА

# 18
  • Мнения: 28
Честита ни нова темичка!   bouquet за майсторката!
Аз днес - силно притеснена, щото вчера цял ден и нощес продължи да ме боли стомаха, отидох при лекарката, която ми следи бременността, да види какво ще правим. Всъщност днес май не ме боли - но снощи дори си поплаках - то какво ли не ми мина през главата - прееклампсия, преждевременно раждане... На страха очите са големи, а пък и вечер човек май по различен начин разсъждава. Пратиха ме на гастроентеролог, той ме разпитва - каква е болката, киселини имам ли. Казвам - имам чат-пат, ама ги отдавам на бременността; и той взе да ме разглежда и чак се учуди - Ама ти бременна ли си. hahaha В крайна сметка ми изписа Но-шпа и утре пак ме вика.
Нашият батко от първата си вечер си спеше в другата стая. Но апартаментът, в който живеем, е малък (гарсониера, кухнята е изнесена на терасата) и разположението на стаите е удобно - да ида в неговата стая е все едно да прекося нашата. Доволна бях тогава, защото като ми дойдеха гости, имаше къде да ги посрещна - и да не е при бебето. Сега ситуацията ще е по-сложна с това бебе, но -  наистина на всичко му се намира колая.
Прекрасен ден на всички ви пожелавам!   bouquet

# 19
  • Мнения: 641
Здравейте   bouquet

Страшно темичка Доника! Благодаря отново!  Heart Eyes

Честито на всички имали повод за празник.
За бебето – ще спи при нас до към 6 месец сигурно, после ще го отделим.
Патилина, много ти благодаря за нифото за пелените
За имената – на мен също Максим ми допада повече – значи „Велик”. Марио също е с много хуаво значение – значи „мъжествен”
Според мен е много важно значението на името
Аз също съм в двуумение за името. Колебаем се между Давид и Самуел. Мъжът ми каза аз да избера измежду двете имена, ама аз като не мога. По колня към Самуел обаче. На вас как ви се струва
Доня Коприва – страхотна спалня! Честита! Много прилича на нашата, само че нашата е със матирани стъкла на гардероба


Хубав ден от мен

П.С ихаааааааааа успях на първа страничка

# 20
  • Варна
  • Мнения: 389
Здарвейте и от мен!
Аз отивам на доктор - минавам само да се разпиша и после ще пиша!

Хубав ден - чудесен е за разходки:)

# 21
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета!!   bouquet

Аз се извинявам (за пореден път  Blush), че офф-топик ще пиша, но искам да попитам тези от вас, които са раждали вече - какво всъщност представлява тази тапа, която изхвърляме някога си и колко време след това настъпва раждането? Аз сега много се ужасих, щото ходих до 00 и паднаха няколко капки (ако въобще може да се нарекат капки) нещо жълтеникаво и слузесто... пък съм чела описания и май на това ми прилича, ама възможно ли е???? толкова рано??? Обяснете ми, моля ви..

А - утре съм на док - на редовните прегледи - как мислите - дали трябва да се засиля днес още или няма страшно поне до утре? охх...

П.П. Доника, супер за темичката - отново мерси!!!  Hug

# 22
  • Мнения: 30
Ха, честита ни нова тема!  smile3501 smile3501 smile3501 на Доника!

Гледам, че пак обсъждате къде ще спи бебето. Ох, на мен това ми е болна тема. Хич незнам къде ще го сложа пустото легло .  newsm12 От една страна ме съветват да е при нас, от другата - ме съветват да е в отделна стая, абе ужас. То ще вземеда се роди, а аз още няма да съм го измислила.

За имената - аз съм за Максим.
А между Давид и Самуел - избирам Давид.

Доня Коприва - спалнята е супер!

Аз да се похваля, че вчера бях на ЖК - вече младежа е 1600гр. Пуснаха ми последните изследвания и следващата консултация ми е 45 дни преди термина.
За болките в таза ми дадоха да се мажа с Волтарен, но пък сега прочетох, че пише да не се използва при бременност, та още не смея да се намажа с него. Вие какво ще ме посъветвате по въпроса?

Хайде до после! Хубав ден!

# 23
  • Мнения: 429
Доника Hug Hug Hug благодаря за новата тема!
Доня Коприва, спалнята е супер newsm10 newsm10 newsm10
Обержин на мен и двете ми харесват, но Марио някак си ми е по-насърце (това беше едно от обсъжданите и от нас имена, ако е момче). За сега сме се спряли на Петя ( а ако е момче Павел). Майка ми се казва Петя, а бащата на мъжа ми Петър и отдавна се шегувахме, че няма как да избягаме от буквичката "п". По-принцип не смятам, че е важно да кръщаваш детето на някого, но винаги съм искала да кръстя първото си дете на мама! Малко е гадно, защото бащата на моят съпруг почина тази година и някои хора казват, че не е хубаво да кръщаваш първо дете на починал човек... newsm78 Но аз все се успокоявам, че го кръщавам на майка си...
Данче обезателно ще се обадя!
Сладурчеста много голям е вашият младеж:о) На коя дата ти е следващият преглед при Папукчиев. Аз имам часове за 4.11 и за
17.11! Може да се видиме?
Отивам да спя с малката, че без мен се лигави и не иска. Много съм щастлива, че мъжа ми се прибира, но така свикнах с малкото "чудовище" и сега съм си посветила последите два дни в Люлин само на нея Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 0
Айде и аз в новата темичка.
  bouquet за авторката
Вчера и ние бяхме на преглед...каза че малко изоставаме и сме били под нормата...ама много малко и да не се притеснявам,нямало нищо страшноо...Предписа ни Магнерот,...предполагам,че и някой от вас го пият,...и да намаля солта...абе общо взето каза че сме ОК, и да си почиваме повечко...ааа иначе сме 800 гр. ...наполовина на сладурчеста Mr. Green
Относно спането на бечо-задължително ще си бъде при нас.,поне първата година.Немога да си представя да я оставя в другата стая ,няма да ми е въобще спокойно.
Доня Коприва много е хубава спалнята Peace
За свекито-да не казвам голяма дума, ама за сега моята е направо злато,и то без да преувеличавам...прекрасен човек е.Много е човечна и добронамерена, и тъй като моята мама е в Испания и няма да може да се върне Cry,ще разчитам изцяло на нея...
Айде до послееее Hug
Максим и Самуел Peace

# 25
  • Мнения: 87
Сиси, тапата е гъста слузеста като сопол (с извинение, но това е най-точното описание) и може да има нишки кръв. Обикновенно пада постепенно и дори и месец може да продължи. Ако много те притеснява звънни на доктора, но според мен сигурно е друго. Хайде, дано няма нищо притеснително  Hug

ей, още една хубава булка ... вайлет, страхотна си  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6
Запис и от мен
 Hug

# 27
  • Мнения: 32
 dancing Много съм доволна че попитах ... Много съм ви благодарна момичета за помощта  Hug Сега вече имам повод да си го кръстя както си ми е кефф  Mr. Green Не съм единствена явно , която си пада по това име . Иначе - да barboran4e , и аз се събразявам с това че майка ми е Мария . Искам да вземе поне буквичката, така съм си решила .
Аз и аз да си кажа м/у Давид и Самуел май бих избрала Самуел / макар че избора е труден ...  newsm78 наистина /
 Доника   bouquet за прекрасната тема / в бързината те забравих  Blush/
Espa много си права , имената тр да се избират по много критерии . Много важно е значението . Аз също държа на още няколко осн неща - да е българско / до колкото е възможно все пак / . Да не е съкращение от друго име / простовато ми звучи / . А и да не е прекалено банално . Офф ама че съм капризна !  Thinking
lorini , миличка , недей така ! Разваляш си имиджа ... Какво е това писане на един пост един час ?!Нещо губиш тренинг  Naughty не е добре .  Катерина и Йоан са прекрасни имена . Аз също исках много да кръстя щерката Йоана , ноо свекито кат се запъна  #Cussing out , казвам хайде от мен да мине  ooooh!

# 28
  • Мнения: 7
Привет и от мен в новата тема.
Вчера бях на преглед и новините са добри с бебка всичко е наред и моите изследвания също са супер.Доки каза да си следя кръвното, защото по-пълничките като мен били предразположени към високо кръвно, дано не се случва де.Вече взех решение, че ще раждам в окръжна болница в Пловдив.Там работи моя гинеколог и вчера на прегледа ми предложи към началото на декември да се разберем за някой ден, в който той е дежурен там да отида и да ме разведе из родилното и да ми покаже стаите и родилна зала и т.н.
За името на бебка се спрях на Деница, защото свекър ми е Деонис да има малко на него.Недостатъкът е само, че няма да си има имен ден, ама може да наречем някой празник за такъв Laughing
Нашето бебче ще си спинка при нас или евентуално при мен, а таткото в друга стая, ако се наложи.Къпането ще е в стаята, поне докато е студено, защото ще отопляваме само една стая през зимата.
И сега малко да ви се оплача - от вчера започнах нещо да настивам.Хвана ме хрема и то сериозна и гърлото ме болеше, но взех осцилококцинум и се справих с гърлобола.Обаче с тази гадна хрема какво да правя? smile3511Моята лична лекарка ми изписа пак някакви хомеопатични, но още не съм си ги купила.Ще си ги взема днес и ще се моля да подействат, че сега как да е търпи се, но  довечера като си легна... #Crazy

# 29
  • Мнения: 63
Доня Коприва, поздравления за спалнята.
Абе аз нищо не можах да видя от снимките на Вайлет, нещо не е записан май както трябва адресът.
Еспа, на мен и двете имена ми харесват, още повече защото са библейски. Може би Давид повече, защото е един от любимците ми в Библията, а за Самуел знам, че означава " изискан от Бога".
Лорини, ази преди бях писала, че Катерина много ми харесва / не толкова колкото Катрина/.
Аз си оставам за моето бебче на името Анастасия. Означава " възкресение" и " възраждаща се " и си го свързвам с това, че витнаги ще преодолява трудностите, ще е над тях, няма да бъде сломена. Проблемът е , че бебчо може и да е момче и тогава ще му мисля. Имам идеи за Андрей, Давид, Никола , но да видим пола и тогава. Ние със съпруга ми още преди първото дете си бяхме решили да не кръщаваме децата си на никого, защото все ще има недоволни, а да изберем име, което и на двамата да ни харесва.

Общи условия

Активация на акаунт