Януарските бебоци много наедряха, дрешките на мама доста утесняха

  • 16 637
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Данче, ти си герой щом си успяла да видиш снимките Laughing
Извинявам се на Пепи и другите, който са се мъчили да видят снимките, но наистина нещо не е както трябва. Абе то не било за индианци Embarassed
Ако някой ми пише на лични как беше  името и паролата на нашето албумче, ще се опитам и там да ги кача.
Относно имената на мен ми харесват Максим, Самуел и Андрей.
Аз лично много се чудя още, ако е момиче случайно, си знам-ще е Йоана. Но ако е момче/както казват/ се чудя между Ивайло и Йоан Thinking Родителите ми са Иван и Иванка и колокото и да съм си мислила преди,  че няма да си кръстя детето на никого, а както ми харесва, сега нещо взе да ми се иска поне буквичката да си чуят.
nevencheto много добре против хрема действа да си сложиш малко мед в ноздрите. Гадно е, но много помага, изполва се и при синузит, защото не просто отпушва, а и лекува  дори и гърлото. Някой в другите теми беше писал, че мед не трябва да се употребява от бременни, но това не вреди, ти все пак не си изсипваш кила, а съвсем малко. Ако искаш пробвай.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Доня Коприва-спалнята е супер!Честито!
За това къде ще спи бебето-мисля че всеки сам си преценява,но лично за мен/май се повтарям/ Embarassedе добре поне до 1 годинка да си е при нас.Така ще съм по-спокойна,а и ще си спестя доста разкарване по нощите.
За имената-ние за сега сме решили нашата мома да е Гергана.Така се казва кумата ни и бъдеща кръстница на малката.Искам името да е българско,да си има Имен ден и прилично съкращение.Та Гергана ми отговаря на всички критерии Laughing   Иначе от нашите родители с мъжа ми,ни остана само свекървата,но тя вече си има внучка кръстена на нея и не ми се ще братовчедките да са с еднакви имена.А иначе и аз знам,че не е хубаво първо дете да се кръщава на починал човек.
А за момчеееее.............не сме измислили име.Ама нали казаха момиченце..............
Невенче-Деница е много хубаво име  Peace

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 17:23 от kali-m-g

# 32
  • Мнения: 29
Здравейте момичета,ама много сте бързи с писането, докато се наспя и вече имаме нова темичка,дори и две страннички изписани.БРАВО НА ДОНИКА, поздравления за темичката  newsm51 smile3501.Радвам се че заглавието ви е харесало и дори сте го използвали вече.
ЛОРИНИ
благодаря за името и паролата на албумчето, току що качих малко снимки на моето коремче  preggo
За имената аз също имам затруднение.За момиче се двоумя между ВЕЛИСЛАВА и ВЕЛИАНА а за момче  не знам ,харесва ми много ПРЕСЛАВ но ми се иска да е на майка ми или баща ми, поне първата буква, В или Г.Ако имате предложения ще съм ви благодарна да ги споделите.

А за това къде ще спи бебка съм категорична че поне до годинка ще е при нас.Не мога и да си помисля че вечер като се събудя няма да я виждам, сигурно ще ставам дори да проверявам дали диша newsm07.Много ми е притеснено,но нали през седмицата мъжо го няма,та затова ще разчитам на майка ми.
Що се отнася за къпането ,при нас отоплението е с централен климатик и навсякъде температурата се поддържа еднаква и каквато ти си я нагласиш,голямо удобство е това,зимата топло ,лятото хладно.Така че може и в банята може и в стаята.В стаята имаме втора тоалетна и мивка с голям плот който мисля да използвам за къпането.Като си купя ваничката ще снимам и ще кача снимки.
доня коприва страшна спалня ЧЕСТИТО. luvbed
 невенче  ДЕНИЦА е много хубаво име за момиче ,но името на  свекър ти ДЕОНИС  много ми харесва за момче ,не бях се сетила а е страхотно.

Май пак се отнесох хайде за сега чао че нещо съм гладничка още не съм закусила и бебка вече ми напомня с ритничета че е време да се храним и да пием витамини newsm62 smile3534


# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
Хелоууу Simple Smile
Копривче, не знам как така изчезна от списъка и някои имена ми се губят, но едно ли е да го следя-ей сегинка ще те изтипосам. Много хубава спалня Wink
Ох, имената са ми малко болен въпрос. Още като забременях бяхме решили бебето да е Георги или Гергана - нали на Гергьов ден го направихме. Отделно майка ми е Гинка, баща ми Георги...И докато преди майка ми ми дуднеше първото да го кръстя Христо, за да е на свекър ми, сега свеки почна да ме агитира да го кръстим на нашите. Отрязах я, че още с  EFP имената са уточнени, за разлика от преди, но не и казах какви са. Слава Богу не е повдигала скоро въпроса. Аз много мразя да ми нареждат. С майка преди какви скандали сме имали в болницата-затварях и телефона директно. И за да не е на тяхната го кръстих Християн Joy Та сега съм и в дилема-мъжкото е ясно, не подлежи на коментар, но за женско име - Гергана или Елина(това ми беше женското име за Хриси, а и свеки е Елисавета) newsm78Има време за мислене де Simple Smile
Съни, Преслав беше фаворита на мъж ми за Хриси, аз съм ви разказвала де Simple Smile
Иначе отворените врати минаха добре. Като нахлуха в мен едни спомени...боже щях да ревна, като ни показаха едно бебче. Поприказвах си и с лекаря, който искам да ме изражда. Той ме изненада приятно, като ме попита имам ли проблеми някакви досега и каза,че ако бебето се е обърнало и аз имам желание може да пробваме и нормално раждане. Викам-аз мислех това да ви питам. Но ще се уточним през декември, когато ще си ме поеме изцяло...

# 34
  • Мнения: 60
Леле вече имаме нова тема много е хубава Доника браво на теб newsm51.Много хубаво е името Елина което си избрала повече ми харесва с ударение на е.
Виждам,че дискутирате темата къде да спи бебето ние имаме стая която още няма да я оправяме защото мислим малката да е при нас поне до първата годинка.След това сигурно ще я преместим в надявам се вече готовата стая.За къпането в нашата стая защото в банята е студено пък и не знам как да се отопли толкова после нали се правят масажчета на бебчето и така .
За имената които сте написали ми харесват - Максим може и Максимилян но май става много дълго,Давидповече от Самуел,Катринповече от Катерина ,Ивайло повече от Йоан,а на името Гергана ми харесва галеното име Гери страшно много.suny4
на мен ми харесва името Виктор означава победа ,но май има много Викторовци,Върбан ми звучи много мъжко и Валентин.
Доня Коприва спалнята е страхотна същия цвят ли е като на снимката и в какъв цвят ще са стените.
Аз днес бях на лекция за дишането по време на раждане ,много ми беше интересно ама въобще не е шега работа, и не е токова лесно колкото си мислех.Оказа се,че цялата работа с дишането и напъването си зависи изцяло от нас и е важно колко ще продължи втората фаза на раждането.Пак аз бях с илюзията ,че трябва само да изтърпя болката и работата е готова. Laughing
А я сега помогнете на мен - чудим се между имената Магдалина и Моника.На мен си ми харесва повече Магдалина - Маги галено.А ако пък ни изненада и е момченце Иво или Ивайло.Аз клоня към Иво.

# 35
  • Мнения: 387
Ехоооооооооо...ето ме и мен...имам си нов телефон...взех си го...т.е. брат ми ми го подари...и понеже го взех с карта от М-тел ми излезна 60лв... Grinning Grinning Grinning
mini_79 ще се снимаш ли с придобивките от Ла редут, защото панталона който си поръча много ми хареса и на мен...и да кажеш как са като материя...
aubergine това стана понеже ходих до наш'те които са на 10минути от вкъщи и затова... Embarassed Embarassed Embarassed
suny4 вие имате ли намерение да се прибирате към БГ...защото ми стана интересно, все пак детето ако расте там, няма ли да му е по-лесно с по американизирано име...
vailet_79 и аз ти видях снимите...много сте хубави...
и сега за всички които не знаят как се качват снимки...
[ img ]...[/img] на мястото на точките копирате линка... тове е за качване на снимка в страницата...
[ url ]...[/url] на мястото на точките качвате линка... това е за качване на връзка...на някакъв адрес...
дано съм била полезна...ако ли не, някъде из форума има тема, която е точно за това за изпробване и научаване...който има желание...пък то и с питане става...

# 36
# 37
  • Мнения: 1 102
Гледам че обсъждате имената, а взимате ли напредвид това дете утре други ден като отиде в чужбина как ще му се пише името и как ще му го изговарят? За нас с мъжа ми това е болна тема и основното което държим е името да е ясно, кратко, без турски букви съответно за нас. Моето име е Мюрвет, мъжа ми се казва Зюлкар и винаги като си кажем имената хората се затрудняват много. Името на Арда отговаря на всичките ни критерии, ама сега за момиче, голяма дилема...Лара, на турски се пише Лара, но се чете като Ляра и сега това е проблем, не искам тук да и викат Лара.
Моля помогнете и на мен за избор на име:
Ляра - водна фея.
Ирем - райска градина
Ипек - коприна
Доа - природа
Мерич - река Марица
Селин
Селен
Това са имената които ми харесват.Моля ви помогнете ми като споделите кое ви звучи най-добре.

# 38
  • Мнения: 87
вайлет, за мъжко име съм за Иван ... разбираемо от подписа   Heart Eyes

сънич, мъжко с В харесвам Владислав, кръщелника ми така се казва Simple Smile

Мюрвет, кое най-би подхождало на фамилията ви, може пък това да помогне в избора.

ама как ме въвлякохте в таз тема ... при нас е лесен избора, на дядовците, кратки български имена и си имат имен ден.

# 39
murvet77 на мен Ирем най-много ми харесва...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 932
Доника - благодарности за темичката   bouquet
Сиси, тапата е гъста слузеста като сопол (с извинение, но това е най-точното описание) и може да има нишки кръв. Обикновенно пада постепенно и дори и месец може да продължи. Ако много те притеснява звънни на доктора, но според мен сигурно е друго. Хайде, дано няма нищо притеснително  Hug

ей, още една хубава булка ... вайлет, страхотна си  Simple Smile

Ми не точно , смята се , че раждането започва до 48 часа след изтичането на запушалката .Наистина е слузеста , може да е повече или по-малко с жилки кръв. При първото раждане при мен беше съвсем кървава , изтече при първите контракции и след това спряха . СЛед отва контракциите започнаха отново след около 5 - 6 часа и родих след няма и 24 часа.
За имената -и аз като Данче първият е Димитър , на свекъра ми , не защото държа да е на него , ами защото си е хубаво име . Мислила съм си как ще звучи някъде извън БГ , смятам , че е достатъчно популярно име и който иска , ще намери как да го произнесе . Все пак е гръцко име .
За второто , дето казват , че е мъж , все още не сме решили със сигурност , но май върви да е на баща ми - Йордан . Засега де , ако не се роди на някой имен ден през януари .

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 338
за името при нас ситуацията е малко сложна, но има време до Януари, ще го измислим. Мюрвет, на мен Селин ми харесва  newsm03

# 42
  • Мнения: 1 102
Фамилията ни е Тезджан, Ирем и на мен много ми харесва.  Peace
Селин  Peace

# 43
  • Мнения: 2 122
Тапата- на мен ми падна на 14 февруари, родих на 25  Wink мисля, че е много рано все пак, казват че до месец преди раждането може и да се отдели, количеството "слуз" е обилно, така че според мен бихте я разпознали
Мюрвет- Селин или Ирем  Heart Eyes
за снимки- ще се постарая тази седмица да се снимам, честно нямам никакво време за такива неща, ама до неделя се надявам да отделя
да ви се похваля, остават ми само две седмици работа, оказа се, че имам 28 дни платен отпуск и смятам да си го пусна изцяло, та от 1 ноември съм си вкъщи
за килограмите- само 4 на фона на предишната бременност е нищожно, влизам в 7 месец все пак, да се надявам, че няма да ги наваксам в оставащото време, даже днес на прегледа моята гинеколожка усърдно търсеше доказателство за мъжко, че много различно съм изглеждала в двете бременности, пък пак момиче. Естествено, не намери никакво доказателство- 100% госпожица живот и здраве.
името на бебето- Преслава или Пресияна /ще бъде кръстено на майка ми, която е Пенка/, двоумим се с таткото, като първото е по-вероятно, въпреки че никак не ни се иска да асоциират детето с чалгаджийка  Tired

# 44
  • Мнения: 2
murvet  Ирем и Селин са хубави имена аз сьм се спряла на Есер за момъка а дъщеря ми се казва Есин  

Общи условия

Активация на акаунт