Математически турнири

  • 105 491
  • 847
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Мери Лу, дай някой линк за задачки от "Ч.Х.", аз имам само един комплект такива задачи от Ст. Загора май миналата година /Еднакви ли са за цялата страна?/.
Ако синковецът нямаше интерес по отношение на математиката хич и нямаше да се интересувам и да го водя по състезания. Laughing Той обича, купон му е. От миналата година имаме грамотици от 3 състезания, радва се човекът. Не ме притеснява умножение и деление между 2- и 3- цифрени числа- взехме материала лятото със сборник на "Слово". Сега и той е ІІІ клас и ще му е сефте баш на това състезание. Записахме се иначе.

# 16
  • Мнения: 1 180
И моят син ще участва - на 25.10 , трети клас е.

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ви подсетя, че продават сборници, със задачите от различни състезания, които ще ви служат до 12 клас. Има такива за Софийските турнири, за Иван Салабашев, за Черноризеца не съм сигурна  newsm78 .

# 18
  • Мнения: 24 467
В линка, който е дала Мери, има за Ч.Х. два сборника и координати, тъкмо го видях- в дясно, като се отвори.

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В линка, който е дала Мери, има за Ч.Х. два сборника и координати, тъкмо го видях- в дясно, като се отвори.

Аз само ви насочвам за да може такива майки като теб да се справят по-лесно.   bouquet  bouquet
Между другото евала за съобщенията, които слагат в нашето училище на таблата, та аз оттам успявам да ви информирам. Нашето състезание е от 11 часа, а във вашите горе долу в колко ви казаха. Питам, защото на малкия в училището не са написали

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Бихте ли ми казали как мога да се информирам за предстоящите математически състезания? Има ли такива за 1ви клас?
Остави детето да се наиграе, моля те  Grinning Преди 3-ти клас не си струва да се включвате в тези мероприятия.
УСпех   bouquet

# 21
  • Мнения: 24 467
И ние сме от 11.00 часа, между 9.30- 10.30 трябвало да сме на място за потвърждаване на заявката и по стаи.
online, в І клас ние бяхме само на една олимпиада през пролетта.
bib.bib, за моя син ходенето на такива мероприятия е удоволствие и развлечение, сам ме кара да питам и да се информирам, в училището им не дават информация за всички състезания, затова съм аз. Уверявам те, няма нищо общо с мъчението.  Laughing Той и на състезание по рисуване би отишъл, нищо, че го няма никакъв в тази дисциплина.

# 22
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Бихте ли ми казали как мога да се информирам за предстоящите математически състезания? Има ли такива за 1ви клас?

За първи клас, мисля, са само Коледното - 13 декември 2008 и Великденското - 25 април 2009, математически състезания.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз пък се информирам единствено от Виктория. Периодично съобщава ми съобщава за какво състезание се е записала. Началните часове обикновено разбирам в деня преди състезанието, когато обсъждаме дали ще отиде сама, или някой ще я закара. За специална подготовка досега изобщо не е ставало дума.

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Янита - ама как не се ли информираш и от нас  newsm78 newsm78 - Не ни ли цениш усилията  Joy Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Вие докато пуснете темата за турнирите, мойта щерка вече беше внесла таксите. Изоставате с мат'ряла  Mr. Green

Та да ви кажа, таксата за "Черноризеца" май е 6 лв (ако помня добре).

# 26
  • Мнения: 7 263
За 25.10 - нашите деца ги искат 10 часа в училилище. Виж за 1.11 още нищо не съм научила - сигурно и аз като Янита ще бъда информирана ден - два преди това  Wink Laughing

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 
Вие докато пуснете темата за турнирите, мойта щерка вече беше внесла таксите. Изоставате с мат'ряла  Mr. Green

Та да ви кажа, таксата за "Черноризеца" май е 6 лв (ако помня добре).

Ами ето криеш информация  Joy Joy толкова време.

# 28
  • Мнения: 339
Judy , ето някои линкове, които излизат в Гугъл тук и тук
Сигурно и вие ги имате, но все пак.

Моят син от малък обича да решава задачи, не е моя болна амбиция да го пращам по състезания. Аз само го поущрявам.
 
В нашето училище ( за разлика от други училища) се съобщава един ден преди състезанието, а и няма специална подготовка, но това е друга тема....Затова аз вкъщи му изнамирам задачи от нета, имаме и сборници от които решава.

# 29
  • Мнения: 7 263
Моят син от малък обича да решава задачи, не е моя болна амбиция да го пращам по състезания. Аз само го поущрявам.
 
В нашето училище ( за разлика от други училища) се съобщава един ден преди състезанието, а и няма специална подготовка, но това е друга тема....Затова аз вкъщи му изнамирам задачи от нета, имаме и сборници от които решава.

Поощрявай!
Това е най-важното. Мисля, че едно дете не трябва да се подготвя специално за дадено състезание. По-скоро на състезанието трябва да се види нивото на подготовката му. Големия го занимавах целенасочено от 2-ри клас / в смисъл купих един сборник със задачи и му давах да решава, после проверявахме и обсъждахме/. В 3-ти клас го записах на курсове в СМГ и в 4-ти продължихме с тях. Но никога не съм го карала да се подготвя допълнително за дадено състезание.

Общи условия

Активация на акаунт