"Никога няма да правя така, когато порасна (остарея)"

  • 3 996
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Да не си вра носа в чуждите работи и да казвам кой какво и как да го прави.
Да пуша - спазено!
Никога няма да викам детето си от балкона, а ще си направя труда да сляза пред блока и любезно да го подканя да се прибере.  Mr. Green
  и аз така си мислех  Laughing

# 16
  • Мнения: 5 940
Сетих се за едно единствено обещание- никога няма да говоря вкъщи, пред децата ми,  за проблеми на работното място.

# 17
  • Мнения: 3 405
Писах, трих, писах, трих. Истината е, че не си спомням какво съм си мислела като дете.
Да, сетих се за две - да не сравнявам децата си с другите и да не плащам "данък" обществено мнение.

# 18
  • Мнения: 304
никога не съм мислила за това -аз съм това което съм Peace

# 19
  • Мнения: 12 665
Никога няма да наказвам детето си (нашите бяха приели тези методи, вместо да ме бият да кажем, и аз много страдах, защото другите изяждаха по един бой и излизаха навън, а аз седях в къщи  Sick )
Никога няма да чета дневника на детето ми.
Никога няма да купувам дрехи на детето си без негово одобрение.

Наказанията у нас бяха майка ми да не ми говори. Предпочитам да се навикам и да ми мине.
За дневника - абсолютно. Аз не смеех да си водя поради тази причина.
Децата си купуват дрехи без моето одобрение. През кошмарните платформи, смъкнатите дънки и още много.


Да, сетих се за две - да не сравнявам децата си с другите

Да. На мен ми казваха А пък дъщерята на еди-кой си...

И...
Никога да не им забранявам да ядат сладолед. Спазих го.

# 20
  • Мнения: 581
 Когато бях малка доста често и за дълго ме даваха на баба ми да ме гледа, а аз изобщо не исках.Бях се заклела, че няма да постъпя така с моите деца и го спазих- не давам бабите да гледат дъщеря ми, освен ако тя не пожелае.

# 21
  • Мнения: 194
Помня какво съм се зарекла, че не трябва да правя с моите деца.

Обаче го правя. За съжаление.

# 22
  • Мнения: 1 277
Като малка се бях зарекла, че когато стана майка никога няма да карам децата насила да си изяждат всичко. Спазвам го.

# 23
  • софия
  • Мнения: 3 382
Като малка се бях зарекла, че когато стана майка никога няма да карам децата насила да си изяждат всичко. Спазвам го.
И аз така.Това ми беше най-големия кошмар.Никога няма да го причиня на децата си.

# 24
  • Мнения: 5 877
Не съм се заричала, никога като малка не съм си представяла по-добри родители от своите.
Сега обаче доста неща не правя като тях и се впечатлявам, когато майка ми тръгне да сравни детето с братовчедка му (както мразех), когато направят голям проблем от ходенето бос (аз упражнявам това право за себе си, дъщеря ми също) или тръгне да търси кусури на танците или рисунките й. И в двете области според мен човек не може да стане истински добър със заучени хватки. Трябва да му иде отвътре. Особено за петгодишно дете. Благодарение на подхода с кусурите аз доскоро мислех, че пея ужасно фалшиво (не се бях упражнявала от едно злополучно "Седнало е Джоре"), в гимназията ходех облечена с ушити от майка ми блузони като палатки (щото мислех, че съм твърде дебела за панталони или поли над прасеца, а да танцувам и досега не мога да се отпусна.
Струва ми се, че съм доста по-либерална. Но пък имам недостатък в сравнение с майка ми, никога не съм полагала такива неуморни усилия за ред и изрядност.

П.С. Ааа, и аз не карам никого да яде насила. И дневници не чета.

# 25
  • Мнения: 1 277
Сетих се за още едно нещо: бях си обещала, че един ден няма да навличам детето си с много дрехи. И това спазвам (за ужас на бабите Simple Smile).

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Това което в момента със сигурност си спомням - обещавала съм си да не въвличам децата си в семейни войни от сорта снаха-свекърва. В момента полагам доста усилия по спазването на това ми обещание.

# 27
  • Мнения: 229
Кълнях се, че като порасна никога, ама никога няма да карам децата си да спят следобед. Сега всеки път като се развикам на дребните мъчители, когато ме измъчват с безсъние, особено в неделя, все се сещам за това си заричане и ми става кофти за майка ми и баща ми. Laughing

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Никога да не правя от мухата слон - спазвам го  Peace
Да бъда приятелка с детето си - също го спазвам  Peace
Да не контактувам с неприятни за мен хора - още повече го спазвам Peace

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Заричах се да не се карам и мърморя на играещи деца, независимо колко шумни са. Спазвам го, дори се карам със съседите, които си позволяват да развалят играта на децата, защото някой искал да си почива.
И някои дребни неща, които спазвам стриктно - не забранявам сладолед, не забранявам къпането в море или басейн, по-скоро не ограничавам времето на престой във водата, не забранявам да се тича, да се поти колкото иска.
Като бъдеща свекърва сега се заричам, че няма да втълпявам на момчето си, че домакинската работа е срамна и непосилна за мъж. Вече съм предприела действия в тази посока.

Общи условия

Активация на акаунт