93 ОДЗ Красно село

  • 4 798
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 55
Днес се загледах в жилищната сграда, която се строи непосредствено пред детската градина. Е, ако някоя от тези "защитнички"  и бабки ми каже, че има  двадесет и ...колко метра бяха разстояние  от другата кооперация, аз ще се гръмна.
Незная дали името на организацията "Бели брези" има нещо общо с квартала "Бели брези", но аз живея там и категорично мога да кажа, че такова разстояние между новоизлюпените кооперации няма. Да, ама смее ли госпожата "защитничка" плюс бабетата да се опълчат срещу големи инвеститори, естествено, че не...много по-лесно е срещу децата.
Аз честно да си кажа, си мисля,че тези бабета са някакъв параван, дано греша, но все си мисля, че натиска идва от друго ниво...

# 31
  • Мнения: 789

Къде? Нещо не успях да я намеря....

# 32
  • Мнения: 55
Подписката е в самото ОДЗ, разпространява се между родителите на хартиен носител.  Петиция или нещо подобно в електронен вариант мисля, че  не е правена! В този смисъл, смятате ли, че една петиция би имала някаква тежест за решаване на проблема???

# 33
  • Мнения: 8
 Ще има обществено обсъждане на 06.11.2008 от 15 ч. в община Красно село. Тази въпросна г-жа Шивачева доколкото разбрах се явява като говорител на живущите в блока, тя дори не е от квартала  #Cussing out

# 34
  • Мнения: 228
не само,че не е от квартала,ами всички говорят,че няма обсъждане в Сф,което да мине без гореспоменатата.

както и да е,аз два поста съм написала вече в отговор на лудите шматки,които са ме контрирали в статията,която е посочила Малена.

Пенелопа и аз бях на обсъждането,ако си видяла една луда майка с детето си на масата.Това бях аз.На 6 пак съм там.

За петицията съм твърдо "ЗА",само,че трябва бая грамотно да я сътворим.Ако не помогне,поне няма да навреди Peace

# 35
  • Мнения: 789
........
За петицията съм твърдо "ЗА",само,че трябва бая грамотно да я сътворим.Ако не помогне,поне няма да навреди Peace

Ами тази хартиената предполагам има някакъв текс, може ли да се вземе и да се направи такава в електронен вариант? Мисля, че така ще се съберат повече гласове за по-кратко време. И трябва бързо да действаме, че не остана време.

# 36
  • Мнения: 4 465
Да побутна темата по-напред

# 37
  • Мнения: 48 125
Има ли някакво развитие темата?

# 38
  • София
  • Мнения: 4 909
Съвсем наскоро разбрах за този проблем.
Работя в ТВ, не съм журналист (от техническия екип съм), но информирах колегите за този възмутителен факт и в момента съм в процес на събиране на информация, която ще им предоставя в понеделник.
Всяка допълнителна информация е добре дошла от всички вас, които сте по-наясно с нещата, за да може да се организира екип, който да отиде и да предава на живо дискусията на 6.11. За целта трябва да знам от колко часа и къде ще се проведе тя.
Допълнително може да се поканят гости в студиото на сутрешния блок за коментар по темата. Възможно е и самият Бойко да дойде, стига да приеме (идвал е вече за други теми, така че не е изключено).
Единственият минус е, че ТВ не е от националните, но поне има интернет-сайт, през който може да се гледа он-лайн на живо и не се изисква регистрация за това.
Ще направя всичко възможно да убедя редактори и журналисти да се захванат с този казус!
Ще ви държа в течение за нещата!

# 39
  • Мнения: 789
Като гледам, няма развитите темата. Поне не тук. Аз бих могла да помогна с няколко подписа, но ако е в електронен вариант - живеем далеч, пряко проблема не ме засяга, но бих искала от солидарност да направя нещо...

# 40
  • Мнения: 228
Благодарим ти Таничке,понякога и съпричасността стига Hug,засега няма електронен вариант на подписката,надяваме се и да не се наложи.
За успокоение на майките тук ще напиша,че дори и да го пратят в съда решението за строеж на нова сграда.Обжалването не спира търга и изпълнението на проекта щом земята е публична Д или Общ Собственост.Иначе нямаше да има пътиша,околовръстното нямаше да могат да разширят, ако се изчакваха делата за всичко.
Така,че аз за себе си съм спокойна:)Надявам се и вие да се поуспокоите с това.
И въпреки това аз на 6.11 ще съм на бойна нога в общината

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 18:00 от bravy

# 41
  • Мнения: 789
Изобщо няма за какво да ми благодариш, нищо не съм направила...
Дано всичко да мине добре и да е в полза на децата и родителите им, че вече до гуша ми дойде от абсурди!

# 42
  • Мнения: 4 465
Доколкото прочетох в нормативни документи след общественото обсъждане, случаят трябва да се гледа от Районен експертен съвет, който да вземе окончателно решение. Аз се надявам те да проявят здрав разум и да преценят кой вариант е с по-голяма обществена полза на база на представените аргументи.

А иначе не смятам че до съд ще се стигне, защото е лесно когато една "обществена" защитничка ходи по срещи и пише становища, но за съд си трябват пари.

А иначе един въпрос към по-запознатите. Каква площ е предвидена по план за паркинг само? Интересно ми е, защото ако няма ДГ са потърпевши около 160 семейства, т.е. ако има паркинг е редно да бъде такъв, че от него да се възползват поне 160 семейства, което при паркомясто от 15 кв.м. прави около 2 декара и половина. Това е без алеите за маневриране и ако броим по една кола на семейство. Та си мислех дали с платен, общински, законно построен паркинг на няколко етажа (подземни и надземни), живущите в съседния блок ще се чувстват по-комфортно.

Т.е. ако на обществено обсъждане се отхвърля единия вариант е редно да се предложи вариант, в който поне преките ползватели са равни или повече от тези от първия вариант. Дали е обсъждано такова нещо?


# 43
  • Мнения: 9 990
На обсъждането не е коментирано.Тогава се спрягаше идеята за площадка/парк/градинка-другото предназначение освен за паркинг.Че паркинг няма да направят-за мен лично е ясно или ще е такъв-към някоя сграда.Няма достатъчно място за голям паркинг.Идеята беше-да е градинка.Бабите, споделили искане за паркинг ги нямаше, имаше само 2 баби и един дядо+ псевдо-защитничката бореща се срещу незаконното строителство.Реално-старите са "подкукуросани" да си закупят по право земята около блока.Те за какво после ще я дадат си е техен проблем, ако искат и бункер могат да си вдигнат.Да препродатат/ако вече не са го и направили/Т.е.-да вземат пари от цялата история.За един стар човек на пенсия-предполагам е морално.Но да откъснеш, да вземеш от децата, за да вземеш ти за мен е ненормално.Та дори и да си само на пенсия.

# 44
  • Мнения: 4 465
Това за закупуване на земята около блоковете почнаха ли да го прилагат. Имаше идея на Диков да се подари на всеки блок земята под него и малък периметър около него, но не съм разбрала да са го приложили.

Но в случая доколкото разбрах земята си е изрично общинска, т.е. освен общината никой все още няма права да я продава и препродава.

Общи условия

Активация на акаунт