Любители на котки - тема 14

  • 25 751
  • 447
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 173
Ние нещо се мръщим на минералната вода ,но се чудя дали да не го пробвам пак newsm78
Ей, тези хиени  Mr. Green и водата ли различават чак? Или само твоят е такъв каприз по отношение на водата? Фокси го сварвам и от мивката да пие - значи не подбира.
След баня,ходи и ближе плочките,но на минералната се мръщи. Crossing Arms
Сигурно плочките ти лъщят Whistling Thinking

# 256
  • Враца
  • Мнения: 876
Ted_cat   Hug
Дано момченцето - геройче бързо да се възстанови. И като се видиш с него едно голямо гуш от всички нас и едно дълго и провлачено "МЪР" от писаните ни ....
  Hug Hug Hug

момичета че се притесних с тези приказки за сухите храни...аз храня нашите дивотии предимно с гранулки на Уискас и Дарлинг, като допълнение на консервите (на Джувания - на дребните баба ми им дава домашна храна)...вземах и веднъж на РК по препоръка от форума и уж беше за капризни котки, но явно не са помислили за котки инат...мъчихме ги повече от два месеца и то между Уискъса (само риба възприема) и отново рибка на Дарлинг за козинка...

на мен въпроса ми е понеже видях големия набор от храни за всякакви проблеми...нужно ли е да се комбинират примерно за плака и зъбен камък, за косми, за бъбреци през определени периоди...и сменяте ли вида на храната с която храните вашите пухчовци

а за консервите на Гурме някой може ли да сподели мнение..а по въпроса за водата...след като прилежно се грижа всеки ден животинчето ни да има прясна вода щях да получа удар онази вечер прибирайки я да  я видя как лочи дъждовна вода поне на няколко дена в една от саксиите в двора..веднага мъжо беше нахокан да обезвреди саксиите, че подозирам че от там черпи и дъждовните червеи...

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 19:25 от wb

# 257
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Кетя и тя кара основно на Whiskas, Darling i Kiti Kat (тъй ли се се пишеше newsm78). Не подозирах, че са чак толкова калпави, не са от евтините, пък и на близките магазини само такива има. Като ходя до пазара и вземам гранулки от най-скъпите, май на Роял канин, но рядко имам път натам Whistling Другия път ще и взема повечко, да и стигне за по-дълго. Пък консервите хубавите са прекалено скъпи и прекалено малки като количество, не мога да си позволя само такива да и вземам Thinking Е, от време на време я поглезваме и с такива, но рядко.

# 258
  • Мнения: 854
Гурме, Анимонда - хубави (скъпи) консерви. Аз лично ги давам само  понякога, по-скоро като лакомство.

Избор на храни има в зоомагазините. Другото е, че е хубаво да купувате пакетирана в орогиналните си опаковки суха храна. А не насипна.
При насипната никога не знаете какво точно купувате, независимо, че гранулите се различават. Големите чували седят отворени и храната изсъхва. За да й върнат вида я поливат с олио. Изсипва се по земята,после бива сметена и върната в чувала.  Абе - причини много.
Ако си взимате пакетирана, ще дадете повече пари на куп, но ще знаете какво точно сте купили и ще го съхранявате както трябва, ще имате и за повече време.

# 259
  • Мнения: 86
mausbeni, благодаря!
Писна мииии, и на теб благодаря!
Тъжно ми е, ама няма как...

# 260
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Ох, аз какъв рев съм ревала за моите котараци, не е истина просто. Макси умря в началото на годината съвсем внезапно, легнал да спи и не се събудил, направо изпаднах в шок като научих. Много е тъжно наистина да загубиш домашен любимец Sad

# 261
  • София
  • Мнения: 39 896
Не искам да си припомням Sad dianjeli3  Hug

Напоследък Харо и Торо ядат суха храна на Канин и ПроПлан. Значи са ок Simple Smile ПроПлан-а май е по-скъпа. Намазват и по една консерва, рядко. А Торо седне ли се на масата, веднага идва да си иска Simple Smile

# 262
  • София
  • Мнения: 5 762
Една снимка и от нас с борбата с четката за прах,тя вече има форма на буквата Г.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8701320

Нещо сайта се бави,другите снимки,се губят някъде по трасето  Rolling Eyes.

# 263
  • Мнения: 416
mausbeni да взема и аз ли да им купя една четка...барим да мирясат, особенно Зоро с нея и стига ме е преследвал за игра  Mr. Green Crazy
Аз мойте ги храня сутрин с гранули Дарлинг и Фрискъс, а вечер с консерва на Ките кат или Дарлинг, гледам да разнообразявам вида на храната....пилешко, телешко, риба...... и т.н.

# 264
  • Мнения: 5 173
mausbeni, леле, колко прилича на Шели Cry
И има същия музикален нос Hug

# 265
  • София
  • Мнения: 5 762
Виждам,че не са се качили другите снимки от борбата.Тази вечер ще пробвам пак.
Много я мрази четката,види ли я пощурява.Началото на дръжката е счупено.Днес намерих червени конци по пода,явно почва процес на скубане  Mr. Green

# 266
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Нашата пък се плаши от тази четка Whistling

# 267
  • Мнения: 168
Фокси го сварвам и от мивката да пие - значи не подбира.
[/quote]

След баня,ходи и ближе плочките,но на минералната се мръщи. Crossing Arms
[/quote]

Нашето коте също е много странно по отношение на водата. Предпочита да пие от кофата с вода за цветята на балкона. а като се има предвид, че напоследък ги поливам доста рядко, там водата е доста престояла. Първо помислих, че металната купичка придава някъкъв дъх и я смених с пластмасова - като кофата. Пак ме дебне да отворя вратата и да отиде на балкона. И обича да облизва мократа душ-кабина.
На няколко приятели котките също обичат да пият вода от чешмата.

# 268
  • Враца
  • Мнения: 876
dianjeli3 съжалявам за загубата  Hug Hug Hug

да кажа аз за снощните ни преживявания...вкъщи от няколко дни тече акция "измий лапите след разходка", но все се разминаваше на косъм...е снощи мъжо имаше честта да е ръководител на операцията...няма такъв страх ви казвам  Joy Joy Joy...възприе го все едно сме я къпали...доста беше сърдита дълго време...дори отказа да спи при нас... а имайки предвид че дори от дъждовни капки бяга и по това може да се познае кога навън вали при нас, то това си беше страшно...поне 30 мин след миенето вадеше един уплашен поглед и се стряскаше само като ни види...
а сутринта я сварих да спи в поза характерна повече за кучетата с издадена глава напред а лапите под гърдите, но докато снимам тя се размърда

# 269
  • Мнения: 3 094
относно яденето - храни се оснвно с грашулки - Роаял канен, Про план и Фрискиз. Тези са някак по-мазнички в сравнение с другите, пък и уж (така поне е декларирано) съдържат съставки против задържане на косми (това при нас е много важно), разни витамини, таурини , зеленчуци и вещества за почистване на зъбите и пикочопроводите. От време на време хапва и пастетче Гурме (нали сме от породата на рекламното му лице - или мустак по-скоро Simple Smile). Иначе садим трева или детелина от време на време - много й се услажда. Обича да пие маслинена вода, понякога изяжда една -две маслинки, церевични или бобови зрънца. Обожава домат и изяжда едно-две резенчета. Краставицата не й е интересна (предната ни котка пък беше краставичарка). Иначе е дисциплинирана (като малка беше голям мърльо) и си знае паниците. Не яде домашна храна, защото сме вегетарианци - няма какво да й дадем, пък и за нея не е полезно. Забравих да напиша, че по-евтините грашули не ги яде изобщо - правили сме експерименти да видим как реагира - не ги и ще и това е. Така, че тя сама си познава по-свестните сухи храни, което е направо впечатляващо. Купуваме й и котешки витамини - вероятно ги заете във формата на рибки, звездички и сърчица (едната марка беше Беафар, другата не я помня) - дават се по около 5 броя на ден. При нас проблемът е с трудното разресване и подържане на снежна белота. Laughing

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 14:59 от Bastet

Общи условия

Активация на акаунт