Работя много и ми се налага да науча два езика-как да стане това?

  • 6 614
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Благодаря, ще пробвам Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 386
Ефикасен метод е този с листчетата, както и да те препитва приятел устно веднъж седмично/месечно.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 10:35 от Ева на сцена

# 17
  • Мнения: 1 147
Системата Берлиц има СД-та иДВД-та, самоучители. Ако шофираш доста през деня, сигурно ти се събира час-час и нещо в колата. Пускаш, и повтаряш. По-разговорно от това, няма накъде.
Аз така уча испански и смятам, че системата е великолепна.
Ето как изглежда.
http://www.learnoutloud.com/Downloads/Languages/Spanish/Berlitz- … -Guaranteed/18403

# 18
  • София
  • Мнения: 3 984
Не казваш нито какво работиш, нито на колко си години, нито дали си омъжена, нито дали имаш деца....

Аз не бих се захванала да уча два езика на моята възраст и с моите семейни ангажименти. Вечер се прибирам като бито куче и гледам да съм си с дъщеричката, всичко ново което научавам, всякакви допълнителни знания получавам през работно време. На 35 съм. И знам как попивах всичко на 20.

Търси работа в която да можеш да използваш перфектния си английски, без да се налага да жертваш личното си време за невъзможни цели.

Желая ти успех!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Между другото немския хич не е труден, стига да схванеш закономерностите на делимите представки и строежа на изречението. От там нататък, стига да знаеш английски - много неща си приличат, най-вече в лексиката.
Да бе, да... английския е песен в сравнение с немския (тия родове и падежи могат да ти разкажат играта)... То и италианския има много сходни думи с английския, но това не го прави близък.

Сега се сещам, че думички може да учиш и от текстовете на песните.
Да, така може да се научи много и то неусетно Peace

...
Търси работа в която да можеш да използваш перфектния си английски, без да се налага да жертваш личното си време за невъзможни цели.
Не съм съгласна... Независимо от възрастта, семейното и социалното положение човек трябва да се учи и развива. Изучаването на чужди езици е един от най-добрите начини. Когато искаш- намираш вариант. Аз съм пример, че човек може да се справи (да са живи и здрави бабите, без тях нямаше да се захвана с два езика) bowuu
Съветвам авторката да не се отказва, няма да съжалява за усилията Wink

# 20
  • Мнения: 212
както и да те препитва приятел устно веднъж седмично/месечно. Много е ефективно.

Това за устното препитване от приятел (задължително обаче е да е приятел а не приятелка) веднъж седмично съм абсолютно съгласен че е най-ефективния метод. Даже ако може да е всеки ден ще е още по-добре.  Peace
Аз навремето имах една приятелка, която имаше голямо желание да овладее френски език "устно". За целта я препитвах постоянно почти всеки ден и накрая тя постигна забележителни успехи в "устното" овладяване на френския език. Така че наистина е добър тоя съвет за препитване от приятел всеки ден.

# 21
# 22
# 23
  • Мнения: 2 193
Да, и аз съм чувала хубави неща за "Кабината".

Може да погледнеш и ето тук (испански онлайн безплатно):
http://www.ispanski.net/urok1.html

Общи условия

Активация на акаунт