кърмене и фитнес

  • 4 070
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
значи можем да обобяим че фитнесът няма да повлияе на кърменето ми стига да е в разумни граници разбира се!

# 16
  • Мнения: 329
Според мен хубавата и правилна тренировка влияе добре на тялото и самочувствието на мама, оттам и на кърменето (кърмата) Simple Smile Гледай да ядеш и да пиеш вода достатъчно  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 864
за ядене и пиене на вода няма проблем
само се притеснявах за кърмата ама тр да пробвам просто и да видя как ще е

# 18
  • Мнения: 1 554
има време за всичко,наслаждавай се на бебето си Hug

# 19
  • Мнения: 122
Аз до преди да забременея се състезавах и цял живот съм спортувала активно.Тренирах и през цялата бременност. Говорих сега с един специалист инструктор, човека е испанец и се занимава с хора с проблеми и работи с бременни и раждали. Той ме погледна с голямо учудване когхато му казах, че на 40-тия ден почнах да ходя на фитнес и ми каза: "тук все пак става въпрос за здравето ти". Каза още, че възстановяването на организма трябва да започне отвътре навън. Даде ми упражнения (някои от които виждам в посочения от rikk по-горе линк) и ми каза, че трябва да заздравя перинеума и мускулатурата, която се свързва с него и до 6м да забравая за всякакви тежести. От аеробните упражнения ми забрани всякакви свързани с тръскане и скачане (тоест тичането).

# 20
  • София
  • Мнения: 285
Скоро и аз се вълнувах от това, даже пусках подобна тема. 40 дена след раждането започнах да бягам - около 4 км сутрин на гладно, колкото бягах и преди бременността. Не усетих кърмата ми да се повлиява - нито като количество, нито като вкус. После направих и една серия от 10 антицелулитни масажа, само че не с антицелулитен продукт, а с един на Мустела - за след раждане, съвместим с кърменето. Резултатът беше осезаем - кожата ми се стегна и намалих обиколката на талията.

# 21
  • София
  • Мнения: 864
супер Елика, само така тогаз.
моят масажист не ще да ми прави антицелулитни масажи заради кърменето

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мамацки, днес получих едни материали точно за спортуването и отслабването по кърмаческо време. Няколко страници са, обещавам да ги преведа възможно най-скоро и ги пускам за четене  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 219
наистина хубава тема PeaceАз също се интересъвам за фитнес+кърмене.Дори ходих във фитнеса до вкъщи да питам за специалните програми за отслабване за след раждане,но все още не се чувствам достатъчно готова и мобилизирана да започна сериозно с фитнеса.Засега само черпя съвети и инфо.

# 24
  • Мнения: 130
Започнах от 2 седмици пак да ходя на Тае-бо..>Супер е натоварващо. Имам бебе на 7 месеца/10 дни. не ми е псряла кърмата де Joy

# 25
  • Мнения: 376
Мамацки, днес получих едни материали точно за спортуването и отслабването по кърмаческо време. Няколко страници са, обещавам да ги преведа възможно най-скоро и ги пускам за четене  Mr. Green
pepelyashka, чакаме с нетърпение. На какъв език са?   

Общи условия

Активация на акаунт