Февруарският тандем вече е с голям корем!

  • 15 357
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 89
Gall,и моят Боян си спи в детското креватче още(140/70).Сега съм решила новото да е дори по-малко-120/60.Засега обаче,дори и да исках,няма къде да отделя баткото в друга стая...а и той няма да се съгласи,убедена съм.Дано не си пречат нощно време ooooh!

Днес минах покрай Кукления театър на "Гурко".Emym,Gall-нашите деца са почти връстници.Искате ли след срещата да си купим билети за куклен театър за следващия уикенд?Има много хубави постановки(дано не сте ги посетили вече...)! Hug

# 181
  • Мнения: 805
GALL78.
Аз преместих Изабела сега в нейната стая, защото ако изчакам до раждането се страхувам че ще го възприеме сякш я гоня заради бебето. Откакто е родена спи в нашето легло и очаквах някакви страхотни драми. Една приятелка ми помогна с идеята да и украся стаята и легълцето за да е като подарък. Като начало даже не се карам като разхвърля там. Оставям нощната лампа светната докато заспи. Повечко песнички и приказки...Сега тя е толкова щастлива там, че дори да искам да я погушкам малко, тя казва, че не може! Тя си отива в Нейната Стая!
Там спи в юношеско легло (не знам така ли им казват на тези за по-големите деца). И не пада от него както очаквах! А нейното бебешко остава за бебе N2.

# 182
  • Мнения: 242
В последните 2-3 дни нещо ми се губи от полезрението Албена13 newsm78 Като изключим краткия постинг за запис...

# 183
  • Мнения: 72
Привет на всички мами,
аз чета,чета и добре че сте вие както каза една мама и на мен ми действате много успокояващо и ободряващо Simple Smile
Бюбхен е най-доброто като олио за мазане и според мен и  с масажите от около 10-я ден се почва,че и до днес.Аз изкарах с една комбинирана количка на Чиполино и не съм купувала втора,издържа.За къпането ми е било най-удобно комбинираното за коса и тяло пак на Бюбхен бавно свършва и си заслужава, а на Мустела за подсичане.Шишета,помпа и биберони Авент.Чао и лек ден.

# 184
  • Мнения: 2 829
Аз бързам да пиша в темата, защото сте много бързи Heart Eyes и ще взема да му изпусна края Simple Smile
После ще се върна назад да чета Simple Smile
 v.pluemper и аз по същия начин исках да преместя Алекс в детската стая сега, за да не мисли че го гоним заради бебето. Направихме детската стая и той много си я хареса (и постоянно ни води там за да чуе как ахкаме колко му е хубава стаята) и от първата нощ когато заспа там не желае вече да спи при мен. Той също спеше на спалнята до мен и таткото и сега мина направо на легло за възрастни. Понеже таткото ни го нямаше цели 2 седмици се опитах да си го прикоткам обратно при мен да си го гушкам нощем, но той категорично отказа!
GALL78, моят съвет е да опиташ да го преместиш и да видиш детето как ще го приеме. Но се опитай да му създадеш положителна настройка - че той е вече голям, че вече ще си има негова стая, защото е бил добър и я е заслужил, колко ще е хубаво и как ще му идвате на гости и т.н. Пък ако детето не е готово-ще разбереш Simple Smile

# 185
  • Мнения: 24
Пак съм аз Simple Smile
Забравих да ви питам нещо- от скоро забелязах, че като ходя с по-бчрза крачка ме заболява ниско от страната на тазобедрената става и докато не намаля темпоно не ме отпуска  newsm78 В началото си мислих че са контракции ама коремчето не ми се втвърдява, бях на преглед и всичко с беба е ок! Та се чудя дали може това да е ставна болка?

# 186
Здравейте мили мами!   bouquet

Не съм писала откакто се регистрирах  Embarassed , но днес ходих на 4D и бих икала да ви се похваля - ще си имам момиченце! Снимаха беба и имаше една мнооого голяма усмивка!  Heart Eyes

foxy81, много благодаря за обширния списък  Hug

autumshere, дали ще може и на мен 2 флакона от Inflakol-a?  newsm03 smile3525

naiema, дали ще може да ми сложиш в началото на темата, че ще си имам момиченце и че съм първа бременност - много ще съм ти благодарна?  Hug

Имам ужасно много работа и все още нямам време да ви пиша, но обещавам поне да ви следя!  Peace

# 187
  • Мнения: 95
Фокси и аз се чудя къде е Албена newsm78,дано всичко е наред и скоро да напише нещо.
Момичета аз се чудя...знаете ли нещо повече за стволовите  клетки от пъпната връв,тяхното съхранение и т.нт.Купувам си много списания тук в Германия за бебета и отглеждане и там винаги има реклама за съхранение на стволови клетки.Порових в Интернет и разбрах че тук е много скъпо..но пък е безценно ако се наложи.Какво мислите,????
http://www.vita.bg/statii.php?sn=9   http://www.stvolovikletki.com/   малко инфо ако някой го интересува

# 188
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 871
dessi06, аз нашите ги дарих на банка за съхранение. Реших, че няма смисъл да ги съхранявам, тъй като реално могат да помогнат за много малко неща. От друга страна е и прекалено скъпо съхранението им. Когато говорих с лекарката тук, тя каза, че евентуално ако ми се наложи после, мога като дарител да се ползвам от банката им. Даже смятам да ги даря пак. 

# 189
  • Мнения: 2 784
Gall, ние преместихме каката още преди година и половина, когато се нанесохме в нов апартамент и вече имахме възможност да я настаним в отделна стая. Първоначално спеше в кошарката си, на влючен бебефон, а сега вече спи без бебефон, но на нощна лампа. Кошарката заменихме с младежко легло това лято, защото щеше да ни трябва за бебето, а не искахме да я свързва директно с появата на бебето и да се чувства изгонена. Отидохме заедно по магазините и я оставихме тя да избере новите чаршафи за "Леглото за каки". Mr. Green Много беше горда и щастлива. От старото легло взе само закачените плюшени мечовци и твърдо отказа да ги остави на бебето. Смятаме засега тя да си е в нейната стая, а бебето с кошарката при нас. Като стане на годинка и половина-две, ще отиде при каката.Проблема само е, че има навика, ако се събуди посред нощ да идва да се гушка при нас, така че, ако и с бебето се кърмим в леглото, май ще трябва да купуваме по-голяма спалня. Laughing
Момичета, моят съвет е внимателно да съобразите покупките с начина си на живот, а с някои неща направо да не бързате. Например, една от най-ценните ми покупки е бебефона- живели сме все в големи апартаменти, в които спалнята е отделена от хола и кухнята с голям коридор и е абсурдно с просто ухо да се чуе детето, и досега го ползвам, когато Калина заспива. Но моя приятелка казва, че това била най-глупавата и покупка- живеят в сравнително малък апартамент, а и точно до тях има пиаца на таксита и приемника на бебефона хваща всички разговори по радиостанцията. Моят бебефон е Бертони, а нейният струваше луди пари. Аз пък пръснах сума ти и пари за биберони Авент, а в крайна сметка кърмех и захраних късно, така че съм  ползвала само единия за водичка в самото начало и за дохранване с изцедена кърма. Мисълта ми е, че никой не може да ви даде идеалния списък. Колкото хора-толкова и мнения.

# 190
  • Мнения: 1 797
SvetliD честит розов щъркел  bouquet

Аз пък онзи ден се зачудих за новозеланската мама Румяна, много отдавна не се е включвала, дано и при нея нещата са наред.

Аз от снощи съм с гърлобол, та днес си взех Прополки, ама засега много полза няма Confused
А днес  сутринта ходих да подавам документи за нова лична карта, та не знам как на вас ви се отразява висенето по опашки, ама на мен на два пъти ми прилоша ужасно и накрая се скарах на една от ''любезните'' служителки за ''прекрасното'' обслужване.

# 191
  • Мнения: 56
толо, много хубаво си се сетила за кукления театър, разбира се, че покрепям идеята newsm10 Аз откакто се преместих в новата махала спрях да джиткам по центъра и съм изгубила всякаква връзка с околния свят, само тука в квартала въртя кръчета като гламава #Crazy
Гал, това ми е болна тема с местенето Cry Апартамента, в който живеем е тип ново строителство( аз така им викам Embarassed) и представлява голям хол с кухня, разделени само от един бар и отделно спалня( има баня и тоалетна също, но те не са важни в случая) Рая сега спи при нас на спалнята ( много ме кефи на Ламтурничето снимката и коментара на профила Wink), тя по принцип отдавна не си ползва  легълцето. Проблемът е, че стаята е широка и дълга и аз на практика няма как да преместя легълцето до спалнята, за да имам видимост, което от своя страна означава, че ще трябва да ставам по цели нощи, а това няма да ми се отрази никак добре. Някоя мебел от спалнята няма как да изнеса, защото нямам място в другата стая и така започвам да се въртя в един омагьосан кръг, от който честно казано не виждам излизане Cry Вариантът е Рая+тати оттатък, аз+бебе на спалнята, за да мога да го наблюдавам, но пък ме е страх малката да не се почувства пренебрегната, оптивам се да й обясня, че бебето много ще плаче и че ще я буди  и затова  е по-добре да спи оттатък, ама нямам голям успех засега Rolling Eyes Та въобще не  знам кви ще ги върша, имам още малко време да измисля вариант newsm78
Светли, честити ти розови гащи, щастливка си ти  bouquet

# 192
  • Мнения: 2 829
Сега изчетох темата Simple Smile
Аз и преди съм казвала, че с първото дете накупих всичко, което го има в списъка Simple Smile
И понеже при мен кърменето потръгна, захраних късно и бебето спеше на леглото до мен и таткото - оказах се с куп ненужни неща. На мен не ми дотрябваха шишета, стерилизатори (не давах на малкия вода докато не го захраних, а тогава вече пиеше от съвсем обикновена чаша), помпата за кърма (първия месец не можех да изцедя и 10 грама), бебешкото легло, пасатора, сокоизстисквачката, термометрите за стая и вода....
Та според мен е важно да си купите дрешки - такива, които са лесни за обличане, да се разкопчават повече и да не се обличат през главата Simple Smile ако сте решили да не кърмите или пък ще предлагате вода, или ако ще се връщате на работа докато бебето е малко-тогава няма как да избегнете шишетата и стерилизаторите. Ако ще раждате секцио и/или бебето в болницата няма да е при майката през цялото време-тогава ви трябва и помпа за кърма. За тези от вас, които имат съмнения къде точно ще спи бебето препоръчвам предварително да купят само преносима кошара- така или иначе като пътувате на почивка ще ви трябва, а е по-евтина и ако бебето се "настани" на голямата спалня няма да се ядосвате като мен за пропилените 500 лева...
На мен бебефона ми беше много полезен, защото ми е по-спокойно да го пусна докато гледам ТВ в съседната стая, иначе все се ослушвам от страх че може да не чуя като се разплаче... Но наистина в малък апартамент е излишен.

Относно козметиката - Алекс прилежно го мажехме с най-скъпите козметики първите месеци и кожата му беше все суха. Накрая му се появиха лишеи от сухота. Опитахме всякакви мехлеми, сменихме марки... Докато накрая реших да послушам съвета на педиатъра в САЩ - спрях да го мажа с каквото и да е и започнахме да го къпем по-рядко. Ако е топло или се е потил-всеки ден го мием но без сапун. Ако не е мръсен мием само дупе, зъби, ръце и лице. И детето за 2 седмици се оправи! Вече повече от година и половина не е помирисвал никаква козметика и кожата му стана мека, гладка, нежна... Затова за бебето няма да употребявам нищо. Може да опитам съвета на Бу от кърмаческия и да слагам по малко кърма във водата (това ако този път мога нещо да изцедя де)

За подготовката на гърдите - наистина не се препоръчва, съмнявам се че има някакъв положителен ефект. Важно е да знаете, че за да нямате проблеми с гърдите след раждането не трябва да си миете постоянно гърдите, камо ли пък със сапун! Ежедневният душ е достатъчна хигиена, като зърната се мият само с вода! И след кърмене, вместо крем можете да изцедите няколко капки коластра/кърма и да намажете зърното. Коластрата/кърмата заедно с бебешката слюнка са много полезни за зърната (това е стандартен съвет, който ми даде консултантката по кърмене в болницата в САЩ и после и педиатъра ме посъветва същото). Важно е също така бебето да се поставя правилно на гърдата (да налапва цялата ареола, а не само да дъвче зърното, ако искате ще дам линкове към статии, където е описано)

Капки против колики също не съм давала (лекувахме коликите с гушкане и кърмене), но доколкото знам на различните деца им действат добре разл. лекарства, та май няма смисъл от презапасяване.

Та и аз споделям мнението, че какво е нужно и какво не е въпрос на личен избор и много зависи от това как точно майката ще избере да си гледа детето (и например от обстоятелства, като напр. дали кърменето ще потръгне, дали се налага майката да се върне на работа). Но ако се колебаете дали нещо ще ви трябва-не бързайте да купувате, поне ако сте като мен (никак не ми е приятно дето изхарчихме куп ненужни пари).

# 193
  • Мнения: 529
Уха, Толо, идеята за театъра е просто чудесна  Simple Smile Скоро си мислех, че Дари вече е дорасъл за театър  bowuu

Момичета, мерси за съветите, общо взето май дилемата е сериозна. В моя случай нямам много опции, защото, за да го преместя, трябва да си махна кухнята, а това означава основен ремонт, за който нямаме средства  newsm78 та ще измъдря нещо и ще споделям  Simple Smile

Дая, аз по принцип съм от тези дето все се хвалят колко й отстъпват място и че хората са станали по-добри, ама напоследък май само на камък опирам и нещо хората около мен се правят на разсеяни  Outta Joint

# 194
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен.Направо ме смайвате с темпото на писане.
Пожелавам ви прекрасна седмица.
Аз лично ще се възползвам от списъците, но едва ли ще взема и половина неща, даже и дрехи няма да купувам много, защото бебчо ще е първо в семейството и всеки има желание да прави подаръци, така че има достатъчно магазини и ако нещо ни е необходимо(което например съм пропуснала) ще си го взема като се роди.А легло за бебо задължително, няма да спи при нас-нашия татко въобще не се усеща как шава-няколко пъти съм се събуждала от разни изненадващи удари  Laughing. Без да се усети милия, но пък аз си изкарвам ангелите.
SvetliD честит розов щъркел.

Общи условия

Активация на акаунт