Пушите ли?

  • 4 518
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Спрях ги, когато разбрах, че съм бременна. Когато се роди дъщеря ми реших, че не мога да си разхождам бебето, да пуша и после да я гушкам с ръце, смърдящи на цигари. Нито ми се пуши, нито мисля да запалвам отново.

# 16
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ако въпросът е дали съм пушила, докато съм била бременна, ще отговоря НЕ. Щом видях двете чертички, спрях цигарите. Е, припалвала съм понякога, но мнооого рядко и то от най слабите цигари. Дали ми се събира и една кутия за двете месеца. После пак си пропуших като родих.
Сега да ви се похваля, вече една година ще стане, откакто не пуша. Успях да ги откажа и съм много горда със себе си.

# 17
  • Мнения: 2 131
Спред мен, не е важно кой какво е правил - пушил или не. Важното е ти да бъдеш дълбоко убедена, че НЕ ТРЯБВА да пушиш по време на бременността, защото това е изключително вредно за бебето!  Hug Пожелавам ти воля!

# 18
  • Мнения: 1 512
Успях да откажа цигарите преди 5 години и съм много горда от себе си.Трудно ми беше,но ги отказах и се отвращавам от бременни или кърмачки които пушат и се оправдават със слабата си воля.

# 19
  • Мнения: 5 790
Имам приятелка, която пуши много - през бременността също й се пушеше и желанието беше много силно - 2-3 пъти на ден палеше цигара, дръпваше 3-4 пъти и я загасяше. Чувала съм от лекари, че /ако наистина ти се пуши много силно/ е по-добре да си дръпнеш няколко пъти. Възможно е и организмът ти да има нужда - чела съм, че всеки човек произвежда определено здравословно количество никотин, а први пушачите това производство спира /нали си го набавят от цигарите/ - това е и причината за физическата зависимост от цигарите.  Peace

Абсолютно моят случай. Пушеше ми се жестоко и палех по няколко цигари за 2-3 дръпвания. Питах лекаря, който ми наблюдаваше бременността и той потвърди, че след като ми се пуши, по-добре да си запаля, отколкото да се опитвам да не пуша.

# 20
  • Мнения: 822
Спред мен, не е важно кой какво е правил - пушил или не. Важното е ти да бъдеш дълбоко убедена, че НЕ ТРЯБВА да пушиш по време на бременността, защото това е изключително вредно за бебето!  Hug Пожелавам ти воля!
Peace

# 21
  • Мнения: 274
Аз съм пушила,но ги спрях веднага,когато разбрах,че съм бременна с голямата дъщеря.От тогава не съм ги палила въобще и ми е много добре така,честно казано Peace

# 22
  • Мнения: 705
Спрях ги окончателно, когато започна да ми прилошава (края на втория месец). дотогава 3-4 на ден. Разбирам момичетата, на които им е трудно да ги откажат, макар да не ги оправдавам. Откакто забременях много чета за здравословното хранене и здравословния начин на живот въобще и дори ми се струва странно, че някога съм пушила.
Както е писала една мама по-горе, не искам да докосвам детето с вмирисани на цигарен дим пръсти. Защото ароматите създават едни от най-трайните спомени.
Успех с отказването и устояването после!   bouquet

# 23
  • Мнения: 194
Аз лично пушех преди да забременея,но щом видях  EFPведнага ги спрях.Но преди време ми се допуши и си палнах една цигара.Резултата беше Sick

# 24
  • Мнения: 4 496
Спирах ги през бременностите и по време на кърменето, но после пак ги почвах. "И така всеки път...." Blush

# 25
  • Мнения: 2 622
Не съм страстен пушач,но се е случвало да паля цигара докато съм била бременна.В повечето случай я гасях след 3-4 дръпвания,колкото да ми мине мерака и да се уверя,че е гадно.Когато бяха бебета почти не съм пушила,защото нямаше кога и къде Wink

# 26
  • Мнения: 4 433
Само с кафенцето,тогава е най сладко Mr. Green

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Преди да забременея за първи път пушех. По време на бременноста се случваше да запаля цигара. След това обаче отказах цигарите. И до сега не пуша.

# 28
  • Мнения: 173
аз също пушех ама като почнахме с опитите да забременея и спрях.пропушваше ми се палила съм от време на време но като влязох в 8-я месец изведнъж желанието ми се изпари. но да ти кажа дори и да не пушиш ако около теб се пуши ти пак поемаш от дима

# 29
  • Мнения: 422
спрях да пуша около 3 год. преди да забременея и сега не пуша  Peaceизобщо не е хубаво.Баща ми преди ми казваше какво толкова ти харесва устата ти да мирише на тоалетна-е разбрах го.

Общи условия

Активация на акаунт