IV Централизиран конкурс за младши експерти

  • 5 901
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Така за обща информация да питам -
какво трябва да е учил човек, за да се яви на подобен конкурс?
Каква е евентуалната преспектива?
И крем-карамел споменава специализирани тестове - в кои области?

Благодаря  Grinning

# 16
  • Мнения: 315
  Първо да кажа, че аз лично не съм се явявала заради парите, а по-скоро заради по-различна перспектива в бъдеще.
напълно те разбирам- и аз запрочнах държавна работа заради престиж...преди 15 год, но само с престиж се живее до време-сега имам да храня дете и не само да храня и някакси, с две висши образования, с комп.грамотност, с език на добро ниво и с 470 лв.заплата newsm78
нещо престижа започва да не ми стига Joy
 #2gunfire #2gunfireвъобще не съм миролюбиво настроена #Cussing out
стоя тук само заради това, че семейството ми не разчита на моята заплата, а получаваме и помощ отвън Laughing.когато тръгна да напускам всички около мен викат :"не !стой си там - все пак рано или късно ще ви оправят заплатите", ама напоследък съвсем ми писна ooooh! Tired

# 17
  • Мнения: 1 520
Така за обща информация да питам -
какво трябва да е учил човек, за да се яви на подобен конкурс?
Каква е евентуалната преспектива?
И крем-карамел споменава специализирани тестове - в кои области?
Благодаря Grinning

Въпросите от основния тест касаеха функционирането на държавната и общинската администрация; институциите на ЕС; имаше въпроси по български език и правопис Shocked Общо 60 въпроса. Време за решаване 60 минути.

Специализираните тестове бяха по компютърни умения, право и английски език. Всеки тест по 30 въпроса. Време за решаване 30 минути за всеки един.
Други кандидати държаха и тестове по европеистика, икономика, бюджет, финанси, счетоводство, немски, френски език... Кой каквото е учил Wink

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 17:55 от krem-karamel

# 18
  • Мнения: 6 993
А, не се пули на правописа, важно си е, как, все някой трябва да пише грамотно в таз държава. Mr. Green

Благодаря за отговора. Като порасна, може да се пробвам Crazy

# 19
  • Мнения: 1 520
А, не се пули на правописа, важно си е, как, все някой трябва да пише грамотно в таз държава. Mr. Green
Благодаря за отговора. Като порасна, може да се пробвам Crazy

Аз мислех, че за всеки, който е завършил висше образование, се предполага, че пише грамотно по подразбиране. Затова се пулих и усмихвах на този род въпроси Laughing

# 20
  • Мнения: 620
Работила съм като младши експерт и мога да кажа, че това е за хора без собствено мнение за живота и бъдещето. Ако сте млади и имате капацитет не си губете времето с глупости.  Peace

# 21
  • Мнения: 238
 За съжаление висшето образование съвсем не е критерии за грамотност, поне у нас. Ако знаете какви хора познавам, а уж са образовани - маса пишат със з - маза ( било от бързане), детски е децки, ъгъл е ъгал, сладки е слатки и т.н. Според мен всичко е от средното образование.

# 22
  • Мнения: 212
Работила съм като младши експерт и мога да кажа, че това е за хора без собствено мнение за живота и бъдещето. Ако сте млади и имате капацитет не си губете времето с глупости.  Peace

Голям майтап наистина. Не мога да повярвам че все още има млади хора, които ще учат и даже на конкурс ще се явяват за някаква мижава работа като държавен служител с някаква мижава заплата. Ако човек наистина има всички тия знания, умения и квалификация - два чужди езика, компютърна грамотност и т.н. - и се яви на конкурс за държавен служител това значи че тоя човек е много зле с ориентацията в живота си. Най-малкото не е наясно изобщо със себе си.

Общи условия

Активация на акаунт