Автоимунен тиреоидит на Хашимото (4)

  • 96 603
  • 781
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 153
Зачетох се в темата на Облачето, май ще търся йога някъде в Люлин, някой да знае къде има? newsm78
Днес си пуснах излседвания, утре ще са готови. Едно момиче от темата ми предостъпи нейния час при Тодорова, защото на нея няма да и трябва и четвъртък ще отида на преглед. Не пиша коя е, защото не съм я питала дали може.
Всъщност, започвам да се съмнявам дали косопада е от ТСХ-то, защото нямам други тревожни симптоми, нито сърцебиене, нито съм сънлива, или изморена, абе нищо, освен този косопад. Утре ще видим, все пак, като си видя стойностите. Пуснах и един тестостерон, да не е от него.
И мисля януари да си запиша час при хомеопат, да видим той какво ще каже.
Пожелавам ви много положителна енергия!
Келми, пропуснах да уточня едно важно нещо - според моя ендокринолог тестостерона се пуска между 3 и 7 ден от цикъла, дори конкретно 5-тия ден е най-дбре да се пусне. Ти си решаваш, но сметнах, че е добре да ти го кажа.

Клеми, извинявай, че обърках името ти - горния постинг е лъм теб. Успех!

# 241
  • София
  • Мнения: 6 810
Да,да, знам за тестостерона, защото е репродуктивен хормон, ама не би трябвало да има такова голямо значение в случая. newsm78

# 242
  • Мнения: 13 829
 Joy Докато се натутам и Аталанта ви е отговорила.  Вярно нищо не й правят Mr. Green
От всичко, което е писала по темата, съм останала с впечатление, че при нея борбата с докторите е много по-епична. И тъй като знам и по други държави, дето все за пример ни ги дават, как зависиш изцяло от личния, та затова така казах. При нас поне цените на частно са поносими - и за преглед, и за изследвания, и можем да си ги позволим, когато се налага, докато другаде седиш и чакаш благоволението му. А за самоинициирани изследвания май е немислимо като цена. А и дали въобще e възможно, не знам newsm78

Някой ако измисли средство за спиране на косопада и възстановяване най-вече на опадалото - да свирка! На ръце ще си го носим. Всички изследвания от джоба си ще му плащаме Grinning

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 17:58 от птица

# 243
  • Мнения: 365
ха-ха-ха,
птица, както винаги духовита:)))))))))))
  bouquet

# 244
  • Мнения: 2 381
.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 19:39 от Niki1

# 245
  • София
  • Мнения: 4 179
Имам познат приятел лекар, който в момента изучава хомеопатията. От него разбрах , че ендокринни болести са от малкото, при които НЕ се използва хомеопатията. За голямо мое съжаление, тъй като и аз съм с Хашимото.
Това за пръв път го чувам. Не едно момиче сподели, че се лекува с хомеопатия. Проблема е, според мен, че е трудно да се намери добър хомеопат.

Нямам нищо против да вярвате. Нали и лекарите (в случая хомеопатите) трябва да живеят, както е казал Марк Твен. И на мен би ми се искало, но това е консултирано със светилата на хомеопатията, които обучават днешните лекари на тази наука. Да не мислите, че на мен ми беше много приятно да науча това. Лошо е , че те го знаят много добре, но да ни взимат парите казват-"не давам гаранция ". Както и да е. Исках да съм ви полезна с проверена информация.

# 246
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета, наскоро прочетох че за понижаване на ТАТ и МАТ успоредно със селен предписват и аспирин протект. Може ли да ми кажете едновременно с тироксина и селена ли се приема, или вечер и в каква дозировка?
Пие се вечерта след хранене за да не дразни стомаха по 1 таблетка.


За косопада имам колежка, която имаше засилен косопад и ходи на дерматолог, който я прати да си изследва щитовидната жлеза. Другото което и е казал доктора, че може да е от ненормални стойности на желязото. Сега има терапия с Дюкре и каза, че е много доволна. Обаче тя няма проблеми със жлезата.

# 247
  • Мнения: 902
птица, и на мен лекарите не ми помагат и трябваше да мина през 3ма докато някой благоволи да ми направи ехограф на щитовидната!!!
така че навсякъде е едно и също. все пак в Америка и заплатите са други, не може да става за сравнение. Аз още не знам, а влача хипофункцията от 1,5год. дали има Хашимото #Cussing out всеки ми казва различно, направо ми иде да #2gunfire
антителата са си нормални

# 248
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, днес получих резултатите на малката - само на 4 е и не са добри. Някой да знае добър детски ендокринолог?
Искам да опитам да се консултирам с такъв по тел или чрез е-мейл. Ще намеря начин да си платя.
Най-лесно ще е, ако знаете за такъв в Плевен. Баткото днес го боцнаха, ще получа резултатите до 2 седм и тогава ще ги водя на лекар тук.

# 249
  • София
  • Мнения: 520
Привет Момичета  Hug

Немога да се стърпя да не се похваля с новите ми резултати на щитовидната  Mr. Green

От 09.07.2008:
ТСХ - 5.2 (0.3-4.4)
ТАТ - 63 (до34)
МАТ - 172 (до 12)
FT4 - 12.7 (8-19)
FT3 - 5.1 (3.5-8)

От 28.11.2008:
ТСХ - 2.35 (0.23-4.5)
ТАТ - 129.4 (до 115)
МАТ - 234 (до 34)
FT4 - 13.82 (9-17)
FT3 - 3.19 (1.82-4.62)

И това само за 2 месеца пиене на хапове  Wink
Много се радвам, че така всичко влиза в граници и се надявам за едно хубаво подаръче за Коледа  Mr. Green

Пожелавам ви много сбъднати мечти по Коледа и много целувки от мен   bouquet

# 250
  • Мнения: 153
Да,да, знам за тестостерона, защото е репродуктивен хормон, ама не би трябвало да има такова голямо значение в случая. newsm78

има голямо значение мила, не знам дали точно е така, но ми обясниха, нещо от рода на това, че точно на 5-тия ден от цикъла хормонът тестостерон бил в пика си. Естествено, че може да се падне събота или неделя и човек няма възможност да отиде точно на 5-тия ден. То тогава трябва да се отиде между 3 и 7-ми ден, но ако не си възпрепиятстван от нещо по-важно, е добре да се спази.

# 251
  • София
  • Мнения: 6 810
 Laughing
Девойки, ново 20.
Резултатите са ми повече от чудесни.
Всичко е в норма, дори ТАТ и МАТ, абсолтно в норма.  Shocked Shocked Shocked ТСХ 2,6. изобщо, красота. Сега ще излезе, че нямам Хащимото даже.  Joy тестостерона ми също е 2,6, което май е високичко, само дето не са ми дали референтни стойности и сега не знам дали съм на горна граница или малко над нея. Някой ако има реф.стойности за жени в цибалаб ще се радвам да ми ги каже.
Ми това е.
Сега даже се чудя дали въобще да ходя при тодорова, реално няма защо. newsm78 Ако някой иска спешно да отиде и не му се чака...да свирка да му кажа.
П.С. намерих ги, точно на границата съм за тестостерона.

# 252
  • Мнения: 153
Laughing
Девойки, ново 20.
Резултатите са ми повече от чудесни.
Всичко е в норма, дори ТАТ и МАТ, абсолтно в норма.  Shocked Shocked Shocked ТСХ 2,6. изобщо, красота. Сега ще излезе, че нямам Хащимото даже.  Joy тестостерона ми също е 2,6, което май е високичко, само дето не са ми дали референтни стойности и сега не знам дали съм на горна граница или малко над нея. Някой ако има реф.стойности за жени в цибалаб ще се радвам да ми ги каже.
Ми това е.
Сега даже се чудя дали въобще да ходя при тодорова, реално няма защо. newsm78 Ако някой иска спешно да отиде и не му се чака...да свирка да му кажа.

браво, честито Клеми, и аз съм горе-долу като теб. Аз се излседвам в Бодимед - ТСХ - 2.52 (при горна граница 4.2) и тестостерон 2.84 (при горна граница 2.99). Бих се радвала да споделиш какво правиш за косата си, и по-конкретно за сгъстяването й отпред. Аз съм писала по-горе какво си мацам на косата (ако искаш мога да го повторя). И освен това, се интересувам какви таблетки (но ефективни) за коса приемаш, че аз си мисля че трябва да се приемат и такива.
П.С. намерих ги, точно на границата съм за тестостерона.

# 253
  • Мнения: 153
Laughing
Девойки, ново 20.
Резултатите са ми повече от чудесни.
Всичко е в норма, дори ТАТ и МАТ, абсолтно в норма.  Shocked Shocked Shocked ТСХ 2,6. изобщо, красота. Сега ще излезе, че нямам Хащимото даже.  Joy тестостерона ми също е 2,6, което май е високичко, само дето не са ми дали референтни стойности и сега не знам дали съм на горна граница или малко над нея. Някой ако има реф.стойности за жени в цибалаб ще се радвам да ми ги каже.
Ми това е.
Сега даже се чудя дали въобще да ходя при тодорова, реално няма защо. newsm78 Ако някой иска спешно да отиде и не му се чака...да свирка да му кажа.


браво, честито Клеми, и аз съм горе-долу като теб. Аз се излседвам в Бодимед - ТСХ - 2.52 (при горна граница 4.2) и тестостерон 2.84 (при горна граница 2.99). Бих се радвала да споделиш какво правиш за косата си, и по-конкретно за сгъстяването й отпред. Аз съм писала по-горе какво си мацам на косата (ако искаш мога да го повторя). И освен това, се интересувам какви таблетки (но ефективни) за коса приемаш, че аз си мисля че трябва да се приемат и такива.

# 254
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами какво правя, мажа се с какви ли не масла на Икаров, и от 2-3 седмици с ампулите на Виши. Пия Биотин, ама през няколко дни, защото забравям, сега ще отида да си купя на Фито ампулите, тях се сещам да ги пия в предвид цената.  Joy
Поне се успокоих, че не е хормонално, явно от стреса и есенния косопад и се е получило наслагване. Камък ми падна от сърцето.

Общи условия

Активация на акаунт