Автоимунен тиреоидит на Хашимото (4)

  • 96 552
  • 781
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 365
Atalanta,

Имам координати на един професор мисля тук, в София - детски ендокринолог, но нека довечера като заспи малкия да ги потърся и ще пиша...

Klemy, радвам се за реб:)

Kylie,
за теб още повече се радвам:)))) Надявам се сега да се успокоиш и наистина ти пожелавам най-радостния и чакан от теб коледен дар:)) На Коледа стават чудеса:)) Дай Боже да се похвалиш скоро   EFPSimple Smile))

  bouquet

# 256
  • София
  • Мнения: 2 908
Klemy поздравления за хубавите резултати Simple Smile  bouquet

За тестостерона реф.граници в Цибалаб са 0.5-2.6,твоя е точно 2,6 струва ми се завишен но нямам представа дали има отношение към косопада,може в гугъл да потърсиш някакво инфо по въпроса.

# 257
  • Мнения: 2 966
А лабораторията на ВМИ в Пловдив как е?

# 258
Привет на всички,аз също съм с хашимото,но не го лекувам,тсх ми е 1.1 и док.ми каза да не пия нищо.тат и мат-40 на 52,живея в лондон и не съм си правила изследвания от 6 мес.,вече искам дете и се притеснявам като чета за последиците,на 30г съм и се чувставам добре,понапълнях малко,но постепенно,дали трябва да почна някакво лечение,другите пият лекарства и с норм тсх,а на мен ми казаха,че щом е нормално тсх засега не трябва лечение.В БГ ми го откриха,тук не съм се изследвала.

# 259
  • Мнения: 365
Atalanta,
ето двама лекари: Проф. Куртев - Медицински център Бодимед - София, ул. Здраве, срещу Майчин дом
мобилен: 0889601752
служ. тел. 02/ 952111

доц. Михаил Боянов 9230784, моб. 0888971203
Александровска болница, клиника по ендокринология

# 260
  • У дома
  • Мнения: 1 741
PIPILOTE  , да си жива и здрава!!!  Hug Heart Eyes  bouquet Много ти благодаря!!!
 

# 261
  • София
  • Мнения: 516
PIPILOTE  благодаря за хубавите пожелания  Hug

# 262
  • Мнения: 4 347
А лабораторията на ВМИ в Пловдив как е?
сиси,моя ендокринолог я предпочита,особено за надбъбречните хормони-по много по различен начин те изследват...

# 263
  • Мнения: 365
санита,
хубавото от всичко е, че ТСХ ти е в норма  все пак:)))

Но вероятно, ако искате бебе, ще е добре да си направиш изследване и консултация с лекар, за да си изградиш стратегия, както се казва, при положение, че знаеш, че имаш заболяване. За да се избегнат възможни рискове или просто да се следиш повече, пак по същата причина. Аз поне това бих те посъветвала.. Не знам как стоят нещата, там където си, но ако имаш път насам - сега по празниците, не пречи да се консултираш и тук:)
Успех и всичко добро:)
Пиши, ако имаш някакви въпроси и резултати:)
  bouquet

Аталанта,
този втория май не е детски, но преглежда деца... не разбрах, но имаше добри отзиви за него от мои близки... Дано да помогнат...

Извинете, че така епизодично, но моят Велин тези дни е Киселин и трябва да го дебна в минутките, в които спи, да свърша всичко:)))
Целувки  bouquet

# 264
Благодаря,Пипелота.Да, за празниците се прибирам за 2 седмици и мисля да отскоча до моя гинеколог за консултация,дано всичко е наред,че взех да се психясвам малко.Надявам се тук също да имат добри лекари,ако има някой в Лондон с това заболяване нека ми пише,дали са му обърнали внимание Rolling EyesСамо искам да добавя,че имаше период в който не се чувставах особено добре,преди година-две,но ми писна са се вживявам във всеки симптом,уверявяха ме,че нищо ми няма,понеже никой не разбра,че имам хашимото,тсх винаги ми е бил в норма.поне 5 год го изследвам, и не се усъмниха за това,откриха го случайно при ехогр.преди 6 мес,та както и да е,искам да кажа,че си казах,че нищо ми няма и сега се чувствам много добре,имам и витилиго,петната ми почти изчезнаха,откакто не се вживявям,явно това му е майката,да се радваме на живота, да гледаме позитивно и да не му отдаваме голямо внимание  bowuu Grinning Wink

# 265
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
излязоха ми резултатите и за 48 дни съм смъкнала ТСХ-то от 71,1 до 0,71, Тат и МАТ също са в норма, но за моя изненада ми назначиха да си остана със 100 мг. Еутирокс през зимата. Викат ме на изследвания чак през март. Няма ли да ми доийдат в повече тези 100 мг. newsm78
Да ви кажа по въпроса с хомеопатията, моя приятелка ( хашимотка ) ходи при една хомеопатка и тя й казала, че разбоира се хомеопатията лекува ВСИЧКО Rolling Eyes и нямало какво друго да я излекува Laughing. А доколкото съм чела, хомеопатията не може да повлияе върху автоимунни заболявания. Но вече и аз не знам. Всичко е възможно стига да мислиш положително и да вярваш, че ще се пребориш с каквото и да е в тялото ти.
За мен единственото, което ми се струва възможно да има ефект, е медитацията, както бяха споменали по-горе. Да убедиш себе си, да накараш мозъкът да заработи така, че да конролира тялото в оздравителен процес. Доста трудно, изисква концентрация, време, упоритост, неща които са ми в недостик напоследък Sad
Ще ви държа в течение за лечението на приятелката ми с хашимото

Успех на всички в търсенето на решението..........

# 266
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Govorih lichno s Prof. Kurtev. Neveroiaten chovek i mnogo mi pomogna!!!!

Oshte vednuzh da blagodaria na PIPILOTE !  Hug

# 267
  • Мнения: 1 091
Atalanta, стискам палци всичко да се развие добре и дано притесненията ти за децата да се окажат напразни Praynig Не ти казвам да не се тревижиш, защото знам колко е трудно, дори невъзможно! Дано бързо мине този период на притеснения!
Klemy, браво за добрите резултати! Това е супер новина, значи просто нямаш гадната болест! А антителата ти въобще били ли са високи /извинявай, пропуснала съм!/?
Аз от всичко, което изчетох, останах с впечатление, че антителата по принцип не падат щом веднъж са били завишени Sad Така ли е или бъркам?
Кажете ми, моля ви, дали е възможно антителата да падат и да влязат в норма след като вече са били по-високи!
Kylie, радвам се за теб, виждам, че при теб антителата са паднали, значи е възможно newsm78

# 268
  • София
  • Мнения: 6 810
 Rolling Eyes
Честно да ви кажа, не знам какво да мисля. Аз антитела съм пускала само веднъж до сега, в Ендокринологията, ред цели 5 години. Тогава доцента,който ме преглежда каза, че те така ще си останат, високи, въобще повече да не ги изследвам, интересували ни само хормоните. Антителата били за диагностика на болеста. И аз за това си следя само ТСХ, но сега реших да ги пусна, да не са някакви космически стойности. А те изведнъж - в норма. И дори не на горна граница.  Shocked А ТСХ преди 3 месеца ми беше 3,6, ако не бъркам, ама там някъде, сега е спаднало даже то. По принцип винаги ми се движи окло 2-2,8 е било до това лято най-много /3,6/.
И аз не знам на някой да са му влязли антителата в норма, да спаднат да, ама чак в норма не. И то без абсолютно никакво лечение. И след имуностимулатор на всичко отгоре.  Joy Честно да ви кажа, според мен или в ендокринологията са ми объркали антителата или в Цибалаб. Последното по-вероятно, ама хич не смятам да ходя пак да ги изследвам сега. След няколко месеца ще проверя.

# 269
  • Мнения: 365
Atalanta,
много, много, много се радвам, че си успяла да се свържеш и си по-спокойна:) Hug
Дано всичко си дойде на място с всички вас:) Praynig

Кия, възможно е, но според мен всичко е много индивидуално, както и с хормона:)

bables, според мен е много 100, препоръчвам ти да се изследваш след около месец и половина или месец, за да видиш, ако ти е в повече да го намалиш. И на мен така ми бяха казали като влязох в норма през бременността, но аз го намалих, все пак ти е 0,7. Но не те съветвам да ги намалиш на своя глава, а просто по-рано от март да видиш как стоят нещата, защото и предозирането е гадно, от опит казвам.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт