Кърмещи майки, давате ли АМ само за последно хранене?

  • 1 604
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Бебка е само на кърма никога не съм и давала АМ.До края на втория месец се кърмехме и нощно време (ако може да се каже че сучеше,защото предимно се гушкаше) даже се е случвало и по два пъти на нощ.Сега от близо 2 седмици си ляга към20:30-21:00 и става между 7 и 8  часа.Чела съм, че  не е хубаво да се дава шише с биберон да шестата седмица защото още бебчетата се учат как да сучат и ще се объркат ,а и че е хубаво да се кърми нощно време до втория месец .

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз също не съм давала АМ. Бебо все още суче през нощта. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Не съм давала АМ през нощта докато се кърмеше- кърмен е 6 месеца а на 5тия се отказа от нощните кърмения сам. Не мисля че е добра идея да му го даваш Peace

# 18
  • Мнения: 4 292
Не давам, въпреки, че се събужда през два часа понякога. Надявам се скоро сама да регулира апетита си.

# 19
  • Мнения: 2 132
Не съм и не давам  Peace

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Няма смисъл да се дава АМ, ако ще си спи бебето ще спи и от кърма. Дъщеря ми спеше от 21ч. до 6ч сутринта, на кърма. Синът ми също на кърма се буди нощем, даже и не всеки път търси да суче, просто се буди.

# 21
  • Мнения: 511
Не съм давала и не давам. А за бебе на един месец нощното хранене е важно, така както е важно и за майката, за стимулиране на лактацията. Peace

# 22
  • Мнения: 75
Не давам АМ. Мисля , че няма абсолютно никаква връзка между АМ и добрият сън. Naughty

# 23
  • Мнения: 384
Тцъ, не давам адаптирано мляко. Суче си цяла нощ на къси интервали.

# 24
  • Мнения: 45
Аз също не съм давала АМ. Бебо все още суче през нощта. Peace


# 25
  • Мнения: 166
Няма смисъл да се дава АМ, ако ще си спи бебето ще спи и от кърма. Дъщеря ми спеше от 21ч. до 6ч сутринта, на кърма. Синът ми също на кърма се буди нощем, даже и не всеки път търси да суче, просто се буди.

Абсолютно същото е и при нас.

# 26
  • Мнения: 529
Не давам АМ ,спи си  цяла нощ,сам се отказа от нощното хранене.

# 27
  • Мнения: 8 242
Никога не съм давала АМ..
Тони още суче през ноща - 100% не от глад..
За бебе на 1м. това би било началото на края на кърменето..

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз не съм давала вечер АМ. Кърмех си до последно и нощем.

# 29
  • Мнения: 2 829
И аз не съм давала АМ на сина ми.
Извинявай, ако ти се бъркам прекалено, но се запитах защо задаваш този въпрос? Предвид това, че имаш бебе на месец предполагам че си уморена и недоспала и имаш нужда от почивка, така ли е? Ако да сподели повече за ежедневието си (колко често суче бебето, по колко време, има ли кой да ти помага, кърмиш ли легнала, къде спи детето, имаш ли под ръка татко или баба, които да са навити нощем да ти помагат, кое най-много ти тежи и кое ти липсва от предишния живот) а ние ще се опитаме да ти помогнем с идеи как да направиш живота си по-лек и приятен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт