Бихте ли разделили близнаците си в училище?

  • 21 262
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
 Shocked Не виждам защо трябва да разделяте децата??? Просто се дръжте с тях като с отделни личности и те сами ще се обособят като такива.Но умишлено да ги разделяте... Naughty поне аз така мисля

# 16
  • Мнения: 532
Аз пък се замислям, тия американция нямат ли си други грижи та са се заънали за близначите и въпроса да бъдат или не разделени  newsm78
Такак както родителя решава дали две деца (в различна възраст) да бъдат в едно и също училище трябва да може да решава и за близнаците. Какво като децата са родени едновременно, нали не са клонинги  newsm78
Аз съм с момичета и от бебета забелязвам, както и всяка майка на близнаци, че децата са различни по характер и темперамент. Не мога да насилвам едната да учи нещо което сестра и иска и обратното, не мога да спирам едната заради другата.
Ако едната иска да е спортистка а другата адвокат  Rolling Eyes какво да правя? Как да реша бъдещето на кое от децата си да жертвам заради другото? Това е страшно глупаво, както и е загуба на време и пари - за американците говоря. Да седнат да си решават проблемите с педофилите!  Това е по-важно от въпроса за разделянето на близнаците в училище  Naughty


 newsm10  202uu newsm10

# 17
  • Мнения: 1 100
Mami, predstavete si slednata situaciq:
Bliznacite vi se kopirat edno drugo. Naprimer bebe1 si izbira rozovi pantalonki, a bebe2 kato nego iska sa6toto.. Posle bebe2 iska da risuva bebe1 i to. bebe2 risuva ka6ta sas sin pokriv, ama bebe1 kato vijda i to risuva.. Oba4e  Vie-kato maika vse pak zabelqzvate, 4e bebe1 ne umee izob6to da risuva ili na bebe2 ne mu otiva rozovo.. Kakvo 6te napravite? Az mislq, 4e v takiva slu4ai nai-dobre e na bebe1 da mu se natqkva, 4e ne moje da risuva kato bebe2 ili da mu se namekne nqkak.. Ili da obqsni6 na bebe2, 4e ima tumna kosi4ka i za tova mu otiva  zeleno #Crazy   Obrazna opisvam situaciqta.. Mislite li, 4e taka moje da nau4ite bliznacite si da izrazqt po-rano i qsno identi4nostta si.. Za6toto v pove4eto slu4ai ediniqt bliznak e lider, a drugiqt go sledva newsm78

# 18
  • Мнения: 532
Mami, predstavete si slednata situaciq:
Bliznacite vi se kopirat edno drugo. Naprimer bebe1 si izbira rozovi pantalonki, a bebe2 kato nego iska sa6toto.. Posle bebe2 iska da risuva bebe1 i to. bebe2 risuva ka6ta sas sin pokriv, ama bebe1 kato vijda i to risuva.. Oba4e  Vie-kato maika vse pak zabelqzvate, 4e bebe1 ne umee izob6to da risuva ili na bebe2 ne mu otiva rozovo.. Kakvo 6te napravite? Az mislq, 4e v takiva slu4ai nai-dobre e na bebe1 da mu se natqkva, 4e ne moje da risuva kato bebe2 ili da mu se namekne nqkak.. Ili da obqsni6 na bebe2, 4e ima tumna kosi4ka i za tova mu otiva  zeleno #Crazy   Obrazna opisvam situaciqta.. Mislite li, 4e taka moje da nau4ite bliznacite si da izrazqt po-rano i qsno identi4nostta si.. Za6toto v pove4eto slu4ai ediniqt bliznak e lider, a drugiqt go sledva newsm78

Това може да се случи и в детската градина или с детето на съседите...защо мислиш че ще копират едно от друго?? Обикновено се стараят да са различни , Майките които обличат децата си  в еднакви дрехи и с еднакви прически влияят върху това децата да свикват да са еднакви , а не това  че са заедно.

# 19
  • Мнения: 2 839
Охаааа, мама с големи близнаци, че и момиче и момче!  newsm44
Разказвай, моля те, за всичко което се сетиш, отнасящо се до отношенията помежду им до сега  Praynig Praynig Praynig

# 20
  • Мнения: 2 839
Майките които обличат децата си  в еднакви дрехи и с еднакви прически влияят върху това децата да свикват да са еднакви , а не това  че са заедно.
АМи не съм сигурна, че е от това  Tired Моите се копират  ooooh! Примерно на Стела сложа фиба, Георг и той иска  Confused На него му сменя блузата, тя иска нова и за нея  Rolling Eyes
Това може и да не значи, че ще се копират по-нататък естествено.
Ти затова вземи да разкажеш каквото се сетиш  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 100
Mami, predstavete si slednata situaciq:
Bliznacite vi se kopirat edno drugo. Naprimer bebe1 si izbira rozovi pantalonki, a bebe2 kato nego iska sa6toto.. Posle bebe2 iska da risuva bebe1 i to. bebe2 risuva ka6ta sas sin pokriv, ama bebe1 kato vijda i to risuva.. Oba4e  Vie-kato maika vse pak zabelqzvate, 4e bebe1 ne umee izob6to da risuva ili na bebe2 ne mu otiva rozovo.. Kakvo 6te napravite? Az mislq, 4e v takiva slu4ai nai-dobre e na bebe1 da mu se natqkva, 4e ne moje da risuva kato bebe2 ili da mu se namekne nqkak.. Ili da obqsni6 na bebe2, 4e ima tumna kosi4ka i za tova mu otiva  zeleno #Crazy   Obrazna opisvam situaciqta.. Mislite li, 4e taka moje da nau4ite bliznacite si da izrazqt po-rano i qsno identi4nostta si.. Za6toto v pove4eto slu4ai ediniqt bliznak e lider, a drugiqt go sledva newsm78

Това може да се случи и в детската градина или с детето на съседите...защо мислиш че ще копират едно от друго?? Обикновено се стараят да са различни , Майките които обличат децата си  в еднакви дрехи и с еднакви прически влияят върху това децата да свикват да са еднакви , а не това  че са заедно.

Na priqtelkata na maika mi edna poznata se oplakva ot takav problem, 4e ednoto kopiralo drugoto smile3560   Ta sam sigurna, 4e tova ne e edinstvenata mama s podoben problem..

# 22
  • Мнения: 532
Е да ,и сина искаше панделки като на сестра си ,но я сега се опитай да му сложиш фиба newsm62

# 23
  • Мнения: 532
Охаааа, мама с големи близнаци, че и момиче и момче!  newsm44
Разказвай, моля те, за всичко което се сетиш, отнасящо се до отношенията помежду им до сега  Praynig Praynig Praynig

Да, те са моята шестица от тотото:))
Ами за това писах в темата за представяне на децта , да не се повтарям и тук:)

# 24
  • Мнения: 4 458
Naprimer bebe1 si izbira rozovi pantalonki, a bebe2 kato nego iska sa6toto..
....Oba4e  Vie-kato maika vse pak zabelqzvate, 4e bebe1 ne umee izob6to da risuva ili na bebe2 ne mu otiva rozovo.. Kakvo 6te napravite?

Мдаааа, не само си го представям, но и го изживявам всеки ден по няколко пъти  Laughing
На децата казвам, че не а всеки човек отива всичко и те двете са различни и различни неща им отиват. Както едната е по-хубава с червено така другата с бяло например. Обличаме единия цвят и на двете после другия и сами се гледат в огледалото дато видят разликата и преценят с кой цвят са по-красиви  Wink. Сега вече сме доста ошлайфани и сами си избират и съчетават дрехите и цветовете  Mr. Green
За прическите по същия начин - всяка е с различно лце и излъчване и за това са различни.

В никакъв случай не трябва да се казва на едно дете че не е добро една област или е грозно особено като направиш сравнение с другото!  Naughty
Просто кажи че трябва по-добре да се опражнява.
Аз така казвам като пишат. Едната се справя по-добре от другата и казвам да внимава повече за да е добра и тя!

# 25
  • Мнения: 2 013
Майките които обличат децата си  в еднакви дрехи и с еднакви прически влияят върху това децата да свикват да са еднакви , а не това  че са заедно.
АМи не съм сигурна, че е от това  Tired Моите се копират  ooooh! Примерно на Стела сложа фиба, Георг и той иска  Confused На него му сменя блузата, тя иска нова и за нея  Rolling Eyes
Това може и да не значи, че ще се копират по-нататък естествено.
Ти затова вземи да разкажеш каквото се сетиш  Mr. Green


Аз да разкажа като по-напред с мъжко-женската двойка Laughing
Някъде преди 3-годишна възраст беше, когато Ати се сръдеше, че на Нана обличаме рокли... И имаше два-три случая, когато съм го зараврала с ролкя при майка ми, където бяха на отглеждане - тя пазеше някакви мои роклички като малка и ги беше извадила.... Горката им баба не беше устояла на тръшканията му да облече мамината рокля! Разбира се, бързо му минаха тези мераци. Въпреки че преди година някъде го намерих лакиран #2gunfire #2gunfire
Много държат на "мъжкото" и "женското", въпреки че не сме подчертавали дебело разликите. Но - ако единият се преоблича - другият задължително иска и той да смени дрехите - това е открай време. И помнят всяка дреха от кого е подарена или купена и държат да са облечени с купените заедно дрехи. Конкуренция до дупка!
Веднъж една колежка ми подари розово костюмче за нея - купувала на щерка си и решила да купи и за моята. Разбира се, веднага се сетих каква драма ще настане вкъщи, но нямах време да изляза и да купя нещо за него - уж подарък от колежката. Прибрах се, мислех да не показвам розовите дрешки, но - няма тайни в чантата на мама.... Сърди се доста, въпречи че обяснявах, че леля Х не е намерила хубави дрешки за момче в този магазин и утре ще ходи да купи и за него....
Когато купуваме някакви неща - дрешки, книжки, касети, дискове - винаги се купува и за двамата. После си ги разменят, разбира се, но трябва да са третирани еднакво, иначе настава драма!
В началото се притеснявах от тази дивашка конкуренция, но с четене в нета установих, че това е при всички близнаци - те просто се борят докрай за равни права!!!! За цвета на чашата, за количеството сок в нея, за това кой колко играчки ще подреди в стаята им, за каквото се сетиш....
 

Последна редакция: нд, 17 юли 2005, 09:55 от Divana

# 26
  • Мнения: 2 839
Когато купуваме някакви неща - дрешки, книжки, касети, дискове - винаги се купува и за двамата.
А! Това ме наведе на друга мисъл. Аз много размишлявам и не още не съм решиля за себе си кое е правилно - да се купува х2 всичко, или да се купува по 1, за да се учат да делят и отстъпват.
Накои казват, че да се купува х2 е разглезване, но аз сякаш си мисля, че то е част от подчертаването на индивидуалността им.
А вие?  Thinking

# 27
  • Мнения: 4 458
......- да се купува х2 всичко, или да се купува по 1, за да се учат да делят и отстъпват.
Накои казват, че да се купува х2 е разглезване, но аз сякаш си мисля, че то е част от подчертаването на индивидуалността им.
А вие?  Thinking

Нека този който го казва да отиде на пазар с  децата да вдим колко ще издържи  Joy

Най-пресен случай при мен е слънчеви очила. Имаха си очила, но едните се счупиха (някой ги настъпи). Отидохме да купиме нови, но само един чифт защото другите (старите) бяха още нови на една седмица. Познайте каво се случи на изхода на магазина  Grinning  Момата която не получи нови очила съвсем демонстративно хвърли "старите" на земята и ги стъпчи   bouquet Та, наложи се да купя още едни - нови в един и същи ден иначе не става - стари са  Wink

Иначе не казвам че не могат да чакат, напротив. Подаръците им за рожденния ден пристигнаха със седмица разлика и те доста добре се справиха с подялбата само на единия. То, това е относително казано защото пак се биеха и дърпаха но поне винаги имаше успокоение че ще пристигне и другия подарък. Тогава пак дойде спора за ново и старо, но ..... няма как, при нас винаги има за какво да се спори Whistling

# 28
  • Мнения: 2 013
  Момата която не получи нови очила съвсем демонстративно хвърли "старите" на земята и ги стъпчи   bouquet Та, наложи се да купя още едни - нови в един и същи ден иначе не става - стари са  Wink
Цитат

Имам аналогични ситуации! В които даже той е чупил нещо нейно, защото неговото същото се е счупило - обикновено някаква джунджурия, в която днес са се влюбили.

Всичко се купува по две, това е положението. Различни неща - за нея Барби, за него Лего, после и двамата играят с тях, де, но...  За него "Мечо Пух", за нея "Алиса", т.н. Скоро всеки ще получи отделна стая, та се пазарим къде да има телевизор и къде компютър... Всъщност още не съм сигурна, че ще им дам такива екстри, но май ще го направя за собствено удобство, щото си имат няколко сайта в интернет, където много добре се забавляват и учат - на Би Би Си сайта с детски игри, няколко български с игри.... В резултат моят лаптоп плаче за ремонт #2gunfire #2gunfire 

# 29
Az smiatam i na razlichni detski gradini da gi zapisha, pak vie pitate za uchilishte. Dokolkoto prochetoh, a i samata az sam bliznachka, e osobeno vajno kolkoto se moje po-rannoto im razdeliane. Tova shte pomogne na detzata da nameriat sebe si kato lichnosti-individualnosti i da sazdadat svoiat sotzialen krag, a ne da badat zavisimi edin ot drug. Az lichno se pouplashih malko kato prochetoh kak niakoi maiki slagat detzata im da spiat na edno leglo, siakash sa dve polovinki na edno tzialo.....Ne znam, ne iskah da prozvucha grubo, ot finansova gledna tochka gi razbiram napalno, i na men mi e trudno. No mi se struva, che taka na detzata shte im bade mnogo trudno, ako ne i nevazmojno edin den da tragnat po svoiat pat, ako oshte ot malik se stimulira chuvstvoto im che edna bez druga /edin bez drug ne mogat

Samo shte vi dam niakolko primera v zashtita na tova detzata ot malki da badat razdeleni v uchilishte, a zashto ne i v detskite gradini:

1/ predstavete si kak ednoto vi dete e mnogo talantlivo-risuva, a za drugoto uchitelkata kazva samo che e skromno i svito. edin den, talantlivoto dete se razboliava i ne moje da otide na uchilishte. Togava sramejliviat bliznak/chka se nalaga da otide sam/a. Togava chak uchitelite zabeliazvat talanta na drugoto dete, tozi pat ne v sianka na svoete bratche/sestrichka.

2/ momcheta bliznatzi//G. i F./, ediniat dava na zaem knijka na svoi sauchenik.
Sled niakolko dni sauchenikat vrashta knijkata, no vmesto na G. ot kogoto ia e vzel, toi ia vrashta na F. s prezumtziata che niama znachenie. Nali sa bliznatzi. Vse taia.
ne vi li zvuchi ujasno?

3/ Predstavete si kak ne samo v uchilishte, no i v universiteta , dve bliznachki sediat na edin i sashti chin. Priatelite im gi razpoznavat, no poneje te vinagi sa zaedno, sa sviknali da gi tretirat kato edno tzialo. V edin prekrasen moment obache, ednata se ojenva, a drugata ne. kakvo da praviat togava. Moje bi drugata da otide pri tiah i da im sveti dokato praviat...?

Vie sami pretzenete kolko e vajno oshte ot detza, bliznatzite da razbirat sebe si kato nezavisimi i otdelni lichnosti sas svoite kachestva i umenia.
Pak i taka shte si bada po-polezni edin na drug s opita ot lichnia si jivot. Thinking 

Общи условия

Активация на акаунт