Пишем буквички и срички, ПЪРВОКЛАСНИЦИ сме всички !

  • 33 145
  • 342
  •   1
Отговори
# 270
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ей сега взех Тошко от занималня. Днес са правили преговор на гласните. Утре трябва да вземат М. По математика са за втори ден на нулата.

Не давам нищо, защото с тази алергия гледам да не го натоварвам много с разни изкуствени неща, оставен е сам да се бори. Преди време докторката му беше предписала рибено масло, но защото и се оплаках между другото, че му е много суха кожата на някои места по тялото, напуква се и го сърби и я разчесва до кръв. !0 дни го пи, но още на 3 ден видях разликата, кожата стана мека и гладка ( Sunglasses звучи като в рекламите). Оттогава не е пил. Повече от година не се разболявал сериозно. Засега удържаме фронта, макар че малката изкара много лош грип - хрема, кашлица, повръщане, температура, мускулни болки, разстройство.

При нас и гуменките са надписани, също гуми, моливи (вкл. и цветните един по един), трябва да му надпиша и лепилото, че съм забравила. Това е изискване на госпожата. На всички деца са така. Ако възникне спор за намерен предмет и той не е надписан, остава на бюрото на госпожата, докато родител не се обади че липсва. Макар че той е много прибран и почти невъзможно да му се загуби нещо. (от малък - чак ме дразни понякога)
Телефони не им е разрешено да носят. Като го вземам от занималнято гледам, че едно момиченце има, но то е или от другия клас (пак 1-ви), или са се разбрали с госпожата.

# 271
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Малката ни също е с проблемна кожа и косичката и беше бебешка-тънка и пухкава.От рибеното масло и кожата се оправи и косата стана по-плътна и лъскава,и фризьорката го забеляза. Peace

# 272
  • Мнения: 80
mar4ela5 Кристиян също не си прибираше внимателно нещата в раницата. Другия ми проблем беше, че пишеше в клас в тетрадката за домашна работа  Embarassed- така му било по-лесно, защото не се налагало да отваря друга. След всекидневно повтаряне нямаше резултат. Реших проблема радикално  Naughty- заявих му, че ще преписва всяка измачкана страница - ако цялата тетрадка е измачкана, значи ще преписва цялата. На следващия ден.....преписва а на мен повече не ми се наложи да повтарям до безсъзнание. За вещите е малко по-сложно, обикновено жертвите падат в игра. Но принципа ми е същия - за небрежно отношение му се прибира на високо някоя играчка, на която знам, че държи.

# 273
  • София
  • Мнения: 320
Започвам да се ядосвам, че не записах Вероника на занималня. Преди час я овиках да си пише домашните. С добро не чува, ама немам нерви вече!
Пуска си тв и пише по 5 часа, изключвам го за 15 мин е готова.

# 274
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И аз лишавам от нещо любимо.
Тя много държи на модерния балет.За небрежно отношение наказанието е един месец без модерен балет. Mr. Green Уж се старае детето,ама не всичко се получава.

# 275
  • Мнения: 3 886
Ох а на мен ми  е нервно много  преди 1 седмица кандидатствах за градината на криси и още когато  кандидатствах на 04.02 системата ме побита има ли брат или сестра и коя градина посещава.Писах  въпросната и не след 1 седмица ни ПРИЕХА .До тук добре  в понеделник решавам да ида до гр5адината понеже пише  срок 31.10 та влизам аз сутринта рано да си изпия кафето и прочитам статуст отказан от директор.То не беха лекарства небеха чудесий.Дигам се аз  и отивам до директорката тя ми каза че сме нямали предимство вече .Хубо де а що ми отказваш януари става на 3 #2gunfire #Cussing out #Cussing out а днес получих и следното



ПОГРЕШНО КАНДИДАТСТВАНЕЗдравейте,
Вие сте активирали една или повече кандидатури за 1-ва група в ЦДГ. За съжаление, Вашето дете е по-малко от 3 години и не може да бъде прието в ЦДГ в момента.
Активирането е извършено погрешка. Вашите кандидатури се запазват като предварителни и ще бъде активирани повторно при навършване на 3 годишна възраст.
Тогава ще участвате в класирането.

Молим за извинение. Няма начин детето Ви да бъде записано преди навършване на съответната възраст.

Благодарим за разбирането,
Екип на кг.софия.бг

Та 1 во кандидатурата ми е една и 2 ро  Господинчето от  софия  кгб.бг каза че предварителното кандидатстване е одобрено.Та никой за 27 години не ми беше дигал така нервите

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:27 от DIVA_ORHIDEQ

# 276
  • Мнения: 1 817
Здравейте!
За засилване на имунитета и по-скоро при нас е за засилване на апетита давам сиропи с витамини или с омега мазнини. Редувам различни. Има ефект някъкъв. Пък и Крис не е от болнавите май.
Днес много бързо приключихме с домашните. Направо съм  #Crazy  и  Grinningкак се организира. сега играе.. и на какво мислите...прави се на учител в другата стая. Умряла съм от смях. Laughing И преди време пак на такава вълна беше. Laughing
Утре в училище искат децата с ....парцал , спирт и ръкавици #Crazy. Ще почистват стаята newsm78 Rolling Eyes Представям си какъв хаус ще настане ooooh! Сложих ну аз спирт 1 %/макар че имах и по-силен/, че като чух , как едно момиче от класа му пило от коректора на друго момиченце #Shocked  и ме хвана страх, някой да не надигне спирта Rolling Eyes Ами всякакви деца има. Иначе съм обяснила, че е ОТРОВНО ! Ох, добре, че не станах учителка навремето...
Diva_orhideq, разбирам те напълно. ще трябва да разнищиш нещата. как така първо приети, после не. Тези неща се изясняват навреме, а не в последния момент. Пусни жалба в общината. Това е подигравка Confused

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:57 от _venera

# 277
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сега ми казва, че им се е отложила екскурзията дето беше за 31-ви, били малки и щели да учат, а другите да ходят на екскурзия. Ами защо им казахте изобщо, само да ги дразните, и на тях им се ходи - ама нали ще почиват на 6-7-ми и да не им дойдат много почивките.

У нас още от втория учебен ден се играе на учители - той е учител, даже има ученик, дава задачи на малката, да пише чертички, да оцветява и каквото измисли друго. Поне играят заедно, не ме търсят мен.

# 278
  • Мнения: 3 886
...
Diva_orhideq, разбирам те напълно. ще трябва да разнищиш нещата. как така първо приети, после не. Тези неща се изясняват навреме, а не в последния момент. Пусни жалба в общината. Това е подигравка Confused
Ами нали  се водиме пишеше отстрани с предимство  а тя директорката  вика  няма предимство той брат и вече не е там.Така си е но то си пише ученик от 2008.значи  тя е виновна че ми е отказала  нямали сега места да съм чакала януари.То ся ако няма места незнам след 2 месеца как ще има незнам.Мисля да изчакам до януари и ще пусна молба найстина

# 279
  • На черешата
  • Мнения: 8 393


У нас още от втория учебен ден се играе на учители - той е учител, даже има ученик, дава задачи на малката, да пише чертички, да оцветява и каквото измисли друго. Поне играят заедно, не ме търсят мен.


  Joy hahaha И при нас е така.

# 280
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Здравейте момичета!
Нашият татко замина отново в чужбина, ние пак сме сами, а аз във форума.
Идването на мъжа ми повлия много положително върху дисциплината на Вики.
Има много малки забележки (почти незначителни) върху поведението му.
Много съм доволна от занималнята където ходи, вече решева задачите които го затрудняваха много и последното му контролно беше много добро (с изключение на една нерешена задача от липса на време). Всяка вечер ми чете книжка по избор и вече свързва сричките в думи, чете по-бързо. А преди наставаше рев когато исках да чете.
Взех му разтворими витамини с вкус на малини за деца, и сега всяка сутрин сам си ги прави. Да чукна на дърво, за сега е добре.
Вчерашният театър го беше впечатлил много, разказа ми цялата история за малката кибритопродавачка... и как в театъра е плакъл. Чувствителното ми момче  Heart Eyes
От вчера пишат с химикал. Не съм му купила коректор, нарочно. Да внимава и да се старае повече. По същият начин след като загуби 4-тата гума за 1 седмица, повече не сложих в несесера.
Все още ходи с желание на пиано и учи да свири лесна песничка с 3 ноти и 3 такта.

# 281
  • Мнения: 1 111
 Oх, моя първокласник вчера сутринта паднал много лошо, ударил си главата и коленете, кръв..., добре че не е скъсал анцунга. Grinning и всичко това защото бягал от едно момиченце дето го преследвало.Снощи се прибирам и ми показва раните и един такъв жален, викам му дай лупата че не виждам, то май нищо няма. Laughing
 А онзи ден като го взимах госпожата каза, че ставал в час, и не само това ами се качвал и в/у чина, че и скачал на съседния #CrazyТой вика-не е вярно, а госпожата-как да не е вярно, и той-ми то беше отдавна, не днес.
 Вчера им дала да решават около трийсетина примерчета задачки, Мартин ги е решил всички правилно, само една е пропуснал и има много добре, е то пък бива ли така, госпожата казала, че не се бил справил #Crazy.Ние пък му казахме, че му пишем отлично. Crossing Arms

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 17:02 от Ji

# 282
  • София,
  • Мнения: 4 267
-ми то беше отдавна, не днес.
Joy Joy Joy ами така са все ще измислят нещо.
И моя вчера се прибра с назеленен и мръсен панталон и синини по краката. Едно момиченце го спънало, ама не нарочно, а без да иска.
И хулиганчето на класа го бутнало и той паднал.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Oх, моя първокласник вчера сутринта паднал много лошо, ударил си главата и коленете, кръв..., добре че не е скъсал анцунга. Grinning и всичко това защото бягал от едно момиченце дето го преследвало.Снощи се прибирам и ми показва раните и един такъв жален, викам му дай лупата че не виждам, то май нищо няма. Laughing
 А онзи ден като го взимах госпожата каза, че ставал в час, и не само това ами се качвал и в/у чина, че и скачал на съседния #CrazyТой вика-не е вярно, а госпожата-как да не е вярно, и той-ми то беше отдавна, не днес.
Ji, и при нас е същата работа... В събота бяхме на работа и го оставихме при баба му на вилата. Тя била в градината и той уж покрай нея. Докато го изпусне от поглед се качил на едно дърво и паднал, като падайки се одраскал на един клон - ама здраво се е одраскал в областта на ребрата - ревал много. В неделя беше като писенце послушен, ама при нас и три дни не траят чудесата - в понеделник раницата раздрана. А в училище по време на замималнята правил "цигански колелета". , аз му казвам, че е опасно и не е хубаво да прави така, а той се гордее, че само той и още едно дете то класа ги можели - как да не ги прави Crazy ooooh!

# 284
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моята убавица ми се обажда в петък и реве като магаре.
 Единственото ,което чувам е "Мамоооооо.../следва рев/,мамоооо.../пак рев/,болиииии.../пак порция рев/,идвай да ме вземеееееш,тече много кръъъъв.../пак рев/".Колежката каза,че съм минала през бяло,синьо,зелено като цвят на лицето.Питам аз какво стана,паднала ли е,какво е ударила.Тя ми вие на умряло,само ми изхлипа пръста.Аз си представям най-лошото-премазан на вратата или прозореца пръст.С десет октави по-висок глас крещя да ми даде госпожата,целия офис мен гледа.И какво мислите станало-паднала нашата и си обелила кожата на пръста.Госпожата я пратила вътре да се измие,а тя решила да ми се оплаче. Twisted Evil Shocked Щях да му извия врата като на пиле ако беше пред мен,инфаркт щеше да ми докара диването с диванетата.

Общи условия

Активация на акаунт