Проблем с тоалетната в детската градина

  • 4 239
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
И аз се чудя тази психоложка знае ли, че детето ти е на 4 г.?

Моето е на същата възраст. Тръгна на 3 г. (не е ходила на ясла), никога не е имало проблем, достатъчно беше веднъж да покажат тоалетната, а при теб говорим за 4 годишно все пак. Обясни, че няма нищо срамно и страшно в ходенето до тоалетна и не трябва да стиска или пита, а само да уведомява госпожата къде отива. Поне при нас това свърши работа, ходи всеки ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
Да, психоложката знае, че детето е на 4 години. Каза, че и на деца в началото на първи клас им се случва като отидат до тоалетна да не знаят как да се върнат в стаята.

Благодаря ви за идеите и аз се чудех дали да й кажа да се стиска, въпреки че не ми се иска. Тя сега прояде много храни - боб, зеле, леща и предполагам, че й се сменя режима, та не знам до колко може да го направи.

Е понеже повдигнах темата, ето как редуцирах съветите и си поговорих тази сутрин с госпожата:
--------------------------------
Не се чувства уверена да отиде сама до тоалетната и да се върне и това я затруднява. Не е виждала 3 тоалетни и не може да направи избор в коя да отиде. Не е свикнала да ходи до тоалетна пред повече хора.

Помощ от учителите и лелите:
1. Да й предложат да я заведат, може би след занятието и преди обяда. Когато е по-нервна, шаврива непременно да я питат.
2. Да я заведат няколко пъти до тоалетната, докато се почувства уверена по пътя  в двете посоки.
3. Да й помогнат да направи избор на една от тоалетните. Може би да налепя картинки в една от тоалетните и да се ориентира по-лесно.
---------------------------------
В градината ги приеха съвсем нормално. Тази градина е малка, тип барака, но това изглежда си има предимства. Влизаме почти в стаята на децата. Гардеробчетата са до тоалетните и днес я накарах да ме заведе и да ми покаже тоалетната. Заведе ме на правилното място,  много се въодушеви, че има 3 тоалетни и ако е сама съм почти сигурна, че ще се чуди къде да седне. Има един сушоар пред тоалетната и малко се стряска от шума му. Днес лелята я е водила и аз мисля, че това е начина докато придобие увереност на новото място. Иначе ми се струва спокойна.

# 17
  • София
  • Мнения: 607
Моето дете си ходи по голяма нужда в къщи. Не ми е казвал да са му забранявали да ака в детската градина. Може би режимът му е такъв.
Аз съм говорила с госпожите, не са казвали, че децата трябва сами да се бършат...
За пътя до тоалетната - в началото ги бях помолила да го заведат 2-3 пъти, за да добие увереност (ама беше доста по-малък).

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз също ще коментирам съветите на психоложката. Като за 2 г. дете са...  Rolling Eyes
Казваш, за децата в училище им се случва. Ами за тях е нормално. Все пак тоалетната се намира някъде по коридорите на голямото училище.
Според мен ако налепиш картинки в тоалетната още повече ще се подтисне детето, а и другите положително ще му се подиграват. Децата на 4 г. вече добре умеят и това.

Единствено съм съгласна със съветите учителите известно време да я наблюдават и подканят, т.е. да я предразположат ако има някакви притеснения. Също съм катгорично съгласна с това да не й се карат!!!

# 19
  • Мнения: 9 814
Е добре де, да задам този въпрос вие ходите ли по-голяма нужда в офиса и/или на други обществени места?
Защото аз не ходя. Не ми е удобно, срам ме е и т.н. така съм от дете, а вече съм на 27 години.
Явно е въпрос на нагласа и освободеност.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Е добре де, да задам този въпрос вие ходите ли по-голяма нужда в офиса и/или на други обществени места?
Защото аз не ходя. Не ми е удобно, срам ме е и т.н. така съм от дете, а вече съм на 27 години.
Явно е въпрос на нагласа и освободеност.

Ами аз нямам проблем с това. Разбира се на обществени места избягвам, но понякога не зависи от мен  Wink В работата сме 5 жени и тоалетната си е само наша така да се каже. Дъщеря ми също няма абсолютно никакъв проблем, дори на публични места го съобщава тоя факт крещейки  Rolling Eyes Embarassed

# 21
  • Мнения: 46 520
Ами аз нямам проблем с това ... Дъщеря ми също няма абсолютно никакъв проблем, дори на публични места го съобщава тоя факт крещейки  Rolling Eyes Embarassed

Същото  Grinning
Постарах се да я науча, че това са ествствени нужди, няма нищо срамно и стискането (когато има тоалетна под носа) е нездравословно.

# 22
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
В работата сме 5 жени и тоалетната си е само наша така да се каже.

Е-е-е, хайде сега! Където има мъже значи тоалетните са винаги омазани и гадни, така ли?
То е въпрос на култура... При нас се случват дни по 30-40 човека (и жени и мъже!) да минават през тоалетната и пак си остава в нормално (чисто) състояние. Когато всеки спазва културните норми не възникват проблеми.
А твоето твърдение си е направо на границата на обидата!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 412
В работата сме 5 жени и тоалетната си е само наша така да се каже.
А твоето твърдение си е направо на границата на обидата!

Според мен е искала да каже, че си я чувстват като у дома. Не е обида, мисля.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Дъщеря ми също няма абсолютно никакъв проблем, дори на публични места го съобщава тоя факт крещейки  Rolling Eyes Embarassed

 Embarassed Същата работа. Обикновено докато пазаруваме и дребната се отегчи започва да вика "Хайде, мамо, ака ми сеееееее".

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
В работата сме 5 жени и тоалетната си е само наша така да се каже.

Е-е-е, хайде сега! Където има мъже значи тоалетните са винаги омазани и гадни, така ли?
То е въпрос на култура... При нас се случват дни по 30-40 човека (и жени и мъже!) да минават през тоалетната и пак си остава в нормално (чисто) състояние. Когато всеки спазва културните норми не възникват проблеми.
А твоето твърдение си е направо на границата на обидата!

Брях!!! В моята работа има дамска и мъжка тоалетна. Мен мъжката не ме интересува, защото не влизам там  Wink. Ама явно при вас е унисекс, та затова така се засягаш  Joy
Исках да кажа, че в нашата тоалетна влизаме само 5 женки, дето се гледаме по 8 часа вече 10 г. и си знаем и нуждите и кътните зъби. Никой друг не влиза освен нас... Wink

# 26
  • Мнения: 74
Е добре де, да задам този въпрос вие ходите ли по-голяма нужда в офиса и/или на други обществени места?
Защото аз не ходя. Не ми е удобно, срам ме е и т.н. така съм от дете, а вече съм на 27 години.
Явно е въпрос на нагласа и освободеност.
И аз съм като тебе.  Embarassed Мъжът ми много ме бъзика по този повод. Голямото ми дете е като мен, прави всичко само в къщи. Малкото е много малко засега, не мога да преценя.

Общи условия

Активация на акаунт