в Дядовата ръкавичка

  • 4 176
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Настаняването в дома на роднини често излиза солено, но хората масово го предпочитат пред това да си живеят спокойно някъде отделно, на свой терен. При вас наистина е неприятно, защото се е предпоолагало, че никой няма да идва там и ще сте сами. Обаче - когато се води на някой друг имота, тази опасност винаги съществува. За мен единствения начин да се живее спокойно е човек да не е в роднински апартамент/къща, освен ако наистина не се разбира перфектно с въпросните си роднини. Според мен няма начин нещата да се оправят, докато сте там.

# 16
  • Мнения: 525
Проблема е в мъжът ти, той трябва да те подкрепи. Намери подходящия момент за да поговорите, че уважаваш майка му, но не ти е приятно да ти пипа нещата, още повече да бърника по гардеробите. Ако е съгласен с теб говори и с нея насаме. Успех

# 17
  • Мнения: 958
Говоря със свеки, говоря и с мъжът ми,
ако мъжът ми не ме подкрепи, за какво ми е?  newsm78
ако застане на страната на майка си, ами да си живее с майка си.
Толкова съм крайна, защото подобни вмешателства с годините ескалират,
а след като мъжът ти сега отказва да се опълчи на майка си, после ще е още по-трудно.
Защо не отидете за една седмица при твоите родители, и те да му бъркат в нещата, или баща ти да му ползва инструментите да види колко е хубаво.

Никой няма да право да ми влиза и бърка в къщата. Затова входната ни врата има ключ.   Peace

# 18
  • Мнения: 2 556
Е само това остава, да идат да поживеят и у другите родители, така със сигурност ще се побъркат хората  Mr. Green

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Проблем има, но той е само м/у теб, аноминке и свекърва ти.
Не мога да разбра, от какъв зор намесваш и мъжа си в цялата ситуация?

Говори с жената нормално, човешки. Ако тя има малко акъл и такт, ще те разбере...

# 20
  • Мнения: 958
ами да разбере мъжът и , колко е приятно маминка да ти бърка в нещата  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 109
Проблем има, но той е само м/у теб, аноминке и свекърва ти.
Не мога да разбра, от какъв зор намесваш и мъжа си в цялата ситуация?

От какъв зор проблема да е само неин,а не и на мъжа и.Ами че тя му е майка и ако моята майка прави нещо с което дразни мъжа ми и аз разбера за това аз ще съм първия човек който ще се опита да оправи нещата,защото каквото и както и да го кажа на майка ми дори да я нараня с думите си тя ще ми прости,но на мъжа ми едва ли.

Наистина не разбирам как може сеирджииската да стоиш и да гледаш отстрани как двама твои толкова близки хора кръстосват шпаги и да не вземеш участие да ги помириш така че и на двамата да им е добре Rolling Eyes

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дълго се чудих дали да пиша. Реших да го направя, но предупреждавам авторката, ако не й се чете критика да пропусне моя отговор.

Нито едно от изброените оплаквания спрямо свекървата не са съществени. С изключение може би на бъркането в гардероба, с уговорката обаче, че си я видяла лично. Защото обвиненията без доказателства са безпочвени.

Струва ми се, че се дразниш не толкова на свекърва си, колкото на нещо друго, което не споделяш с нас, макар и пишейки анонимно.

От така изложената ситуация си правя извода, че мъжът ти е прав, обвинявайки те в дребнавост. Аз бих направила същото, защото за сметка на ново и безплатно жилище, ти си дала пари за мебели, защото за сметка на харчене на доходи от наем на чужд недвижим имот ти даваш местенце във собствения си фризер.

Нито за миг ли не почувства, че живееш на гърба на едни стари хора? Впрочем ти и за това пишеш анонимно, защото чудесно знаеш, че не си права, но искаш да се наложиш на мъжът си и свекърите просто така, априори.

Помисли си добре. Ти дали би ги пуснала в твоя къща да живеят безплатно, дали би делила с тях твой доход от наем. Не знам дали би го направила, но те са го направили за теб и заслужават елементарно уважение от твоя страна.

И кое точно е "Дядовата ръкавичка"? Вие сте на отделни етажи, не сте в една кухня.

Предвид изложението ти, останах с впечатление, че свекървата не ти се бърка, не изразява мнение, не ти натяква своето собствено.

Жената се опитва да живее в сговор. Много малко родители биха направили това, което те са направили за вас. А и не са длъжни да го правят.

Щом си пуснала темата и търсиш съвет, вероятно си очаквала да прочетеш и критика.

Това е моето лично мнение.

Желая ти успех.

# 23
  • Мнения: 958
geri143495   Peace
За мен проблема не е авторка-свеки, а авторка -съпруг.
Още повече изречението
 "Днес ми каза, че на него така му харесва и от тук не мърда. Ако аз не съм доволна- проблемът си е мой"

# 24
  • Мнения: 5 618
Къщата е на 3 етажа, като ние живеехме само на последния.
.....................
Тяхната къща я дадоха под наем и се нанесоха в нашата, на първия етаж. Вторият етаж също го дадоха под наем (къщата е на тяхно име и решението си го взеха сами).
Много ми е чудно как не си заключвате етажа при положение, че наемателите са на средния етаж и винаги могат да влезят и да ви оберат. newsm78 Свекитата са на първи етаж и я чули, а не. Ето ти и решението - просто слагаш ключалка на вратата с обяснението, че се притеснявате да не ви направят някой номер наемателите и забравяш да дадеш ключ на свеки.

# 25
Малко от вас разбират как се чувствам, може би само тези, които са се сблъсквали с подобен проблем.

Nansen, благодаря за критиката, но си далече от истината.
Не съм я видяла да бърка в гардероба ми, когато съм там не го прави. Преди 2 дена намерих в него мои стари дрехи, които не нося от години, незнайно от къде ги е извадила и ги прибрала там, където не им е мястото.
Аз всъщност имам мой имот, но мъжът ми не дава и дума да се каже да отидем там. На него му е добре близо до родителите му и в жилището, в което сме инвестирали не малко пари. На мен въобще не ми се живее там, но седя заради мъжа ми. И въобще не живеем на техен гръб, те разполагат с доста по-добри доходи от нас. И въпреки това вечер като се приберем и аз разчитам, че има топла вода, виждам бойлера спрян. Обяснението, е че трябва да се правят икономии.
Всъщност свекърва ми доста се бърка, особено що се отнася до децата ми. Но това е отделен въпрос и в случая не го правя на проблем.
Аз нищо не съм искала от тях и всички много добре го знаят.
Нарекох темата така, защото така чувствам ситуацията. Нямам лично пространство, не мога да се отпусна и вкъщи. Свекърите влизат по всяко време без да чукат, понякога ни будят през почивните дни за да викат мъжа ми да свърши нещо.
Знам, че трудно може да се даде съвет, но исках и да споделя. Всяко мнение ми помага да погледна ситуацията от страни, благодаря и за критиката.
Относно незаключването- свекърите са пенсионери и винаги са си вкъщи. Имат ключ и от жилищата на наемателите и свекърва ми ми е казвала, че влиза и по техните апартаменти.

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В такъв случай ще ми позволиш да се самоцитирам.


Струва ми се, че се дразниш не толкова на свекърва си, колкото на нещо друго, което не споделяш с нас, макар и пишейки анонимно.


Явно проблемът е не, че свекървата ти навлиза в личното пространство, а че искаш да изместиш личното си пространство другаде. Тук може да ти помогне само мъжът ти. И отново ще ти дам съвет. Добре обмисли ситуацията, като ако щеш и на лист си пиши +/- от евентуално изнасяне в твоя имот.

И, бъди сигурна, разбирам те напълно.

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Трудно се променят възрастни хора, да не казвам, че май е невъзможно. Независимо от инвестициите ви, те си смятат имота за свой (а той си е и техен де) и това вмешателство едва ли ще се промени, дори и да говориш с тях. Само ще се изпокарате всички. С времето този натиск ще се засилва. Сама си прецени дали можеш да го понесеш. При всички положения е по-добре да си на своя територия, направила си грешка, инвестирайки пари в имот, който не е твой. Много е притеснително, че мъжът ти казва, че това си е твой проблем, той от там не мърда, пък ти както искаш. Това би могло да е знак, че той вече си е мислел, че в един момент може да си живее и без теб. Вместо със свеки, най-добре е да се опиташ да се разбереш с него и да си наясно. С него ти е проблема, не с тях.
И аз те разбирам.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 498
Ние живеем в един апартамент със свеки, а тя не влиза в нашата стая, освен ако не сме там и не пипа нищо.

Имам една много гаднярска идея - скрий нещо много ценно някъде и почни да се тюхкаш, че е изчезнало. Да видим тогава какво ще стане!

# 29
  • Мнения: 145
Позната история. Та и ключ имаха. Не стига че влизаха и излизаха без да се съобразяват с нищо, та и на всякъде бъркаха. Нахалството им стигна чак до там че и през прозореца един ден свекъра ми влезе. А бе, луда работа. Та мисълта ми беше,/под наем в няма как да живееш. Дори и къщата да е на тяхно име, след като вие с мъжа ти сте се отделили на единия етаж, никой няма право ви притеснява, бърка из личните ви вещи, гардероби, дом. посуда и др. Но тук е необходимо мъжа ти да застане зад гърба ти , и той да постави правилата във ваша полза. Т.е да им отреже пътеките.

Общи условия

Активация на акаунт