За изхождането (ЕБХ) - част 8

  • 13 797
  • 372
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 562
Здравейте! Аз съм само на 21, млада и неопитна майка (бебка е на почти 6 месеца) и скоро научих, че изобщо има такива пелени. Та се интересувам - от тези на fuzzi bunz ли сте най-доволн и продават ли се някъде в България? Сигурно вече сте писали за това, заради което се извинявам, но се надявам да ми отговорите.
Мисля, че си заслужава да купя дори на този етап от по-големите размери. Препоръчайте ми кой размер или каквото сесетите.
Благодаря!   bouquet

# 331
  • Мнения: 562
Къде в София има по-голямо разнообразие от пелените за многократна употреба, за да мога да ги видя на място и да купя на бройка, които са ми необходими?

# 332
  • София
  • Мнения: 1 078
Aми такива пелени май само онлайн се продават.

# 333
  • Мнения: 562
Видях, че на Бамбино ги има и по магазините, но четох и лоши отзиви за тях, та исках да ви питам. Тези fuzzi bunz ми харесват и като моедел и като отзиви. Споделете за Бамбино. Чак толкова ли са зле?
Не искам да купувам нещо без да го видя, а и като се има предвид, че вече сме големи и искам да видя размерите, да ми се обясни на място и ... да преценя. Благодаря!

# 334
  • Мнения: 562
също има ли такива, които не са с биоразрадими подложки, а такива, които пак се перат и да не се преместват и да пречат на бебето. Май fuzzi bunz са такива? Само от Интернет ли са? Има ли ги в България?

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:45 от Pavlina Nikolova

# 335
  • Мнения: 562
Ако някой продава пелените за многократна употреба от своето бебе, може да ми пише на: buteo_buteo@abv.bg Там нека сподели марка и т. н.

# 336
  • Мнения: 562
Виждам, че интересът към тези пелени все повече расте в България. Дано това да повлияе и да бъдат разпространени на българския пазар в най-скоро време. Междувременно съм пуснала тема в "На пазар" за конкретните места, от където могат да се закупят тези пелени и е предназначена наистина само за начините и местата за придобиването им, а не и за мнения, препоръки и споделен опит, каквато е тази чудесна тема. Ако някой има някаква информация, моля да сподели в "Къде се продават пелени за многократна опутреба", "На пазар"!
Не бих се разсърдила и на лично съобщение. Wink

# 337
  • София
  • Мнения: 1 078
 Pavlina Nikolova , моля те, ползвай копче "редактирай" за да не пускаш по 4 поста един след друг.

Пусни в гугъла марката, която те интересува, все ще излезне нещо.

# 338
  • Мнения: 762
Аз не съм голям привърженик на тези гащички/памперси за многокртна употреба,защото освен леко излишната инвестиция ми се струват и неудобни (поне от гледна точка на непрекъснато обуване-събуване,каквото се получава при ЕБХ).Все пак имаше едни мнения,които ще пастна,защото не знам дали мога да давам линк към източника.
FUZZI BUNZ
Предимства:
- Тънки са
- С копченца позволяващи регулирането на талия, но и на бедра.
- По тях няма велкро, което да ги разкапва след 10 пранета или да се налепват едно за друго в пералнята
- С Джоб са и подплънката се вади и така съхнат много бързо. Препоръчвам ги и за студен влажен климат
- Много меки и удобни и за разлика от еднократните не стягат на краченцата и не оставят следи като по-твърдите хартиени еднократни
- Вътрешността е от полар по който изпражнения не се задържат и всичко отива в тоалетната.
- На пипане са сухи. Водят се хипоалергични и не съм имала проблеми и с двете деца с подсичане. Кремове почти не ми се е налагало да ползвам.
- Изключителна кройка и абсорбация. Никога, ама никога не са се разтекли за разлика от еднократни памперси на известни марки. Ползвах ги и навън, дори и зимата и не мокрят дрешките.
- На приемлива цена са. Намират се и на половин цена втора ръка. Може да ги употребите за второ дете или да ги продадете след свършване на този период.
Недостатъци:
Единствения недостатък, който виждам, е че са толкова удобни и държат сухо, че отвикването от тях е толкова трудно, колкото и от памперс.
ЛЕСНИ ПЕЛЕНИ :
Предимства:
- с някакъв специален дишащ, но непропускащ влагата навън плат са - дупето диша. Чувствително по-рядко му се зачервява от преди, когато беше само с памперси.
- красиви са - през лятото може и само по тях да кара.
- хавлиеното попиващо парче може да се слага вътре и тогава да се закопчават (по-лесно се закопчава така на мърдащо бебе) или върху нея (аз така правя - тогава мога да ползвам пелената с няколко поредни парчета, докато стане за пране)
- може да се ушият допълнително хавлиени парчета или да се ползват с тензухена пелена
- а може, живот и здраве напролет, когато планирам да се пробвам да хващаме всички пишове, да се кара и без попиващо парче (хем бебето има свобода на движение, хем дрехите ще са що-годе предпазени)
- не се глади
- нямат размери - могат да се ползват дълго (за разлика от бамбино-мио)
Недостатъци:
- ами, пропускат. Определено капацитетът им за попиване е по-малък отколкото на пелените за еднократна употреба. Например ако излезем на разходка с интервал около три часа от смяната на пелените, бодито е мокро. Така че на разходка и нощем е с памперс. Иначе пропускането не е проблем денем вкъщи, понеже така и така се занимавам с ЕБХ и често слагам/махам/сменям.
- тези с копчетата се отбелязват на кожата, така че ползвам от вида с лепенки. За тях обаче съм чувала, че от една възраст натам бебето започва да си ги откопчава само.
- бебето става доста дундесто - прави ми впечатление, че Любен определено седи и лази по-добре, когато е само по гащи. За по-малко бебе ми се струва, че може би ще му пречи като лежи - т.е. че дупето ще е по-високо от главата. Също, бодитата трябва да се предвидят да са по-голям размер, за да могат да се закопчеят отдолу.
- съхнат сравнително бавно, особено хавлиените парчета.
- подразних се от пропуски в изработката - още с първото слагане се наложи да дошивам нещо малко на ръка, а някои хавлиени парчета се раздърпаха пак заради лош шев.
Цени:
"Лесни пелени" се предлагат в две разновидности, като в цената е включено попиващо парче:
- с лепенки - цена 17 лв.
- с копчета - цена 18 лв.
БАМБИНО МИО
Системата представлява памучна пелена с размер 35х50 см, която се сгъва по определен начин, специална подложка, която държи сухо, и найлонови гащички, които се обуват отгоре.
Недостатъци:
- Трудно е сгъването и поставянето им върху детето, особено когато то вече е по-голямо и подвижно.
- Възможно е пелената и подложката да се разместват, нагъват и намачкват вътре в гащичките, което създава неудобство за детето.
- Обемни са - дрехите трябва да са с по-голям номер за да се закопчаят върху тях. Освен това затрудняват движението.
- Същата работа, но за много по-малко пари, вършат обикновени памучни пелени с найлонови гащички.
Предимства:
- Подложките, които се слагат отгоре върху пелената, не позволяват акото да се размаже върху пелената и могат да се изхвърлят направо в тоалетната. Продават се и отделно.
Цени:
- Пробен комплект, който включва един чифт гащички, една многослойна памучна пелена и една биологично разграждаща се подложка от целулоза е 22 лв.
- Комплект за начало, който включва 12 пелени и 3 чифта гащички е 85 лв.
- Гащички 1бр. - 15,50 лв.
- Подложки 1 ролка - 200 бр. - 11,50 лв.
- Пелени 6 бр. в пакет - 31,50 лв.

# 339
  • Мнения: 376
Здравеите, момичета! За съжаление не мога да помогна за пелените.

Дими, това с наилончето - на мен ми казаха че се взима някаква част от памперса която е непромокаема, и се пришива от едната страна на памучното парче. Преполагам може да стане и с обикновен наилон, от тези наи-тънките малките дето ги дават в магазините за нещо дребно. Не знам защо но на мен тензуха ми върши много добра работа, само дето моя дивак взе и него да маха, всичко му пречи. Като порасне о6те малко маи 6те иска да спи гол.

Никакъв напредък с нощното ЕБХ. Толкова съм сънена последните 2-3 вечери, че изобщо не ставам да го изпишквам, нямам сили. Или ставам когато не иска. А през деня е ок - интересно с това каиданку като че ли взима нещата на своя отговорност, и не го прави на килима, слиза от дивана, отива на плочките, пуска един два малки сигнала (мокри), и ни остава да го заведем до тоалетната. Вече почна сам по инициатива да ходи до тоалетната (като го придържам, не може още да ходи, сигурно тогава ще бъде още по-лесно).

Иначе сигурно пелените за които говорите са много удобни и хубави. ще кажа да ми изпратят! Малко цивилизовани методи да ползваме и ние тук!

Силвал, какви са тези Маи таи слингове?

Людмил  - страхотна информация за каиданку, много изчерпателно и практично. Че дори и дискретно.  Peace

# 340
  • Мнения: 762
Като спомена нощно изпишкване-преди 2 нощи измислих нова поза,която съм кръстила "недоспалия студент".Подавам дупето на дъщеря ми извън кревата (тя е по гръб легнала) и я подканям да пишка като се надявам да е отдолу гърнето. Joy

# 341
  • Мнения: 1 065
Като спомена нощно изпишкване-преди 2 нощи измислих нова поза,която съм кръстила "недоспалия студент".Подавам дупето на дъщеря ми извън кревата (тя е по гръб легнала) и я подканям да пишка като се надявам да е отдолу гърнето. Joy
hahaha Надеждата е много важна в случая.
offioly, после оставяш ли бебето по голо дупе или го обуваш? Защото можеш поне да видиш ориентировъчно кога пишка след сън. Забелязах, че ритъма на Калина се мени с времето (както и при другите дечица всъщност) и понякога след сън пишка малко за да ми угоди и 2-3-5 минути по- късно се напишква обилно. Та може да има нужда от малко разсънване първо  Wink.
Pavlina Nikolova (с партизанско име мишелов  Grinning), май Дуол ползваше такива пелени и имам някакъв спомен, че ги беше купувала то "чужденеция", но не съм съвсем сигурна.
Между другото щях да гледам Часът на мама заради активното раждане, но се сетих късно. Въпреки това я мернах за кратко  Simple Smile

# 342
  • Мнения: 616
chiges, не го оставям гол все още... то аз и днес за пръв път опитах, трябва да се организирам малко - кое, къде, как. а и сега е леееко студено у дома за седене гол, за съжаление. Днес пълно фиаско с подканянето над ваната, но то е и като тото засега... ще стане, сигурна съм, след като сложим платнените пелени (утре!) Мисля да опитам с бархетни пелени + тензухена, и отгоре найлоновите гащички. и когато сме си в къщи ще опитвам колкото се може по-често да го слагам над ваната/мивката, барем се усетя кога какво му се прави на човека. Ако ни потръгне поне малко, ще си поръчам и от "по-файските" пелени за многократна употреба.
Лека вечер от мен!

# 343
  • Мнения: 616
Пак съм аз... Искам да запиша първия ни напредък  Mr. Green От сутринта вече хванахме две самостоятелни пишкания, и едно ако+пиш! Явно бебето се отпусна, и не се налага да го чакам толкова дълго, както вчера. Ясно ми е, че това е все още нищо, но все пак съм доволна  Mr. Green хайде поздрави!

# 344
  • Мнения: 19
Привет мами на чисти дупенца!

При нас нещата са на същото положение - т.е. акитата 100% хванати, ама с пишкането - не. Просто знаците за пишкане липсват. Но не е голяма беда. А през нощта - ми мноооого ми се спи. Кърмя я два пъти и да ви кажа - просто я взимам на леглото, давам да суче и се отнасям заедно с нея. Сутрин броя колко контейнерчета с кърма съм напълнила и се ориентирам дали съм я кърмила два пъти. Rolling Eyes Rolling Eyes
Вчера купих последния ми пакет еднократни памперси и след него вече минавам на многократни. Много ми харесаха FuzziBunz - сладурски са. Сега обаче ще правя по-подробно проучване на всичките възможности.

Мартани - много ми беше интересно да те чета. Права е АСето, че трябва да вложиш таланта си да пишеш разкази.

Ясно е защо правим това и какво очакваме да постигнем, но да ви кажа при нас се случи и нещо друго, което е плюс от ЕБХ-то. Елица взе да има кървави жилки в акото и още от първия път когато се появи това чудо, аз го видях, чисто и просто защото не ака в памперс. Нямаше как да го забележа в памперса. Та заради това сега съм изцяло обезмлечена. Кафето взех с кърма да го пия. 

 bouquet

Редактирам да споделя - синът ми беше на година и 3-4 месеца, когато махнахме всичките памперси. Тогава заслугата беше на майка ми, която от 6 месечен взе да го слага на гърне. Много бързо стана тогава. Не сме имали никакви проблеми. Нищо специално не сме правили - ни гащи, ни прорези - просто го слагахме /майка ми, де/ на гърнето много често и навън също го издържаше.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 20:06 от tony74

Общи условия

Активация на акаунт