За изхождането (ЕБХ) - част 8

  • 13 776
  • 372
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 266
Аз като ви казвам, че Марулята има запек  ooooh!
Онзи ден ака след сапунче, днес се изака сама, но имаше оформено ако, а останалото беше пак гъсто и лепкаво. Обаче овесът май й се отразява вери гуд. И аз свикнах, то е малко като да ядеш папиемаше  Mr. Green

# 346
  • Мнения: 272
Тони, само слагане на гърне ли? А в какво го обличахте тогава? Интересно ми е. ГАщички, тензух?
Сега много се интересува въпроса за нощния "памперс", тъй като съм решила да минавам на многократните пелени и да ти кажа, че
Фъзитата са по-добри от Бамбино Мио-то от това, което съм чела.

Марта, важното е че се подобряват нещата.


Мартани, ей това е слинга в който ще почна да я слагам, че останах без ръце и никаква работа не мога да свърша, само че на гръб. Била китайска идеята, затова питам.

# 347
  • Мнения: 19
Silval нищо специално не сме му слагали - беше си с памперса. Майка ми е голяма работа в това отношение - всички внуци бързо бързо са били без памперси - голямата ми племенница сега е на 21 и естествено тогава памперси нямаше - ами на около 10 -11 месеца нямаше никакви проблеми. Племенникът ми е 5 клас и той до годинката нямаше памперс. С този ентусиазъм научи и кучето /японски хин/ за два-три дни да не върши работата вкъщи  Joy Joy. А сега ми е странно, че много подозрително ме гледа като издържам малката.
Помня, че племенницата ми я събуваше и издържаше горе-долу през половин час.
А фъзита има ли в България? Или поне доставка има ли? Въпреки, че вчера видях, че и те са на размери. А Лесните Пелени май са one size?  newsm78

# 348
  • Мнения: 272
Браво на нея! Значи само това- събуване на 1/2 час.

Интересно ми е как децата са се отказали от памперса. Започнали са да си казват ли? Питай я моля те. Опитът на такива хора е МНОГО ценен.
Питай я моля те какво е правила през нощта.


Не знам фъзитата дали ги има в БГ. Аз съм в Англия и тук има толкова много марки, че още не мога да се ориентирам.

# 349
  • Мнения: 376
Дими, Миро ще го правим недоспал студент ако продължава така!

Tони и аз се възхищавам на успеха на маичето ти! Ти кога мислиш да сложиш малката на гърне? На 6месеца ли? Наистина опита им е безценнен! Разказваи!

Силвал, да носят се много. не на север обаче, в иужните части. Как прикачваш снимки в темата?

А сега да ви кажа малко историики от нашето каиданку - знаете ли защо човека не пишка на килима - защото се усети че като иде на плочките после може да маже! И свеки го прие тоооолкова нормално - ами те децата обичали да си играят с вода, и затова пишкали на места кѕдето може да си играят! Та си мисля дали да не сложа вече празни гърнета и легени с гумени рибки тук и там:????!!!....да го привлечат, пък за играта после ще му мислим...

# 350
  • Мнения: 562
[Pavlina Nikolova (с партизанско име мишелов  Grinning), май Дуол ползваше такива пелени и имам някакъв спомен, че ги беше купувала то "чужденеция", но не съм съвсем сигурна.

Благодаря за отговора! Simple Smile Обаче я ме светни от къде се познаваме и коя си, че знаеш за Buteo buteo обикновения мишелов. Simple Smile   bouquet

# 351
  • Мнения: 1 065
silval, ших си такъв слинг (сега направих връзката между май тай и май слинг) точно с надеждата да мога да нося беба на гръб, но като беше по- малка така и не се сработихме с него. Усещането ми беше, че трябва да е по- високо, да не ми ляга на кръста и в крайна сметка го носех само отпред. На тази снимка съм с него, но не се вижда добре, щото отгоре съм с едно пончоподобно нещо. Може би сега, като е по- голяма, ще седи по друг начин, но така и не съм пробвала отново.
Pavlina, писах ти  Wink

# 352
  • София
  • Мнения: 1 078
Чигес, готина снимка, ама слингът не само не се вижда добре, ама въобще не се вижда Joy
И ми възбуди любопитството сега с това "писах тиCrazy

# 353
  • Мнения: 19
Смятам да я слагам на гърне когато започне да седи стабилно.

Ощя няколко нещица от опита на майка ми - всъщност при нея основния проблем е бил мокрите пелени - казвам пелени, защото племенницата ми беше повивана. Нея започна да я издържа на около 40 дни. Пък за брат й вече имаше памперси и докато започна да седи, никой нищо не го е правил. Седна ли обаче, си седна и на гърнето. Синът ми по същия начин. Нощно време никой не ги е вдигал ни за пишкане, ни за акане. Но първата работа след сън е гърнето. И като станаха по-големички взеха да си казват /то всъщност и дъщеря ми и сега си казва, но това е друга работа/. Просто майка ми винаги е следяла децата за знаци, но в повечето случаи е било нейно вътрешно усещане кога да ги сложи. Лятно време им сваляше памперса изцяло. Синът ми е март месец и второто му лято беше без памперс. Пък братовчед му е декември и направо първото лято беше извън пампите.

Та това от майка ми. Неуморна е щом става въпрос за "чисто". Дори патологично неуморна. 


Chiges даде ми идея със снимката ти. Все се чудя как да обличам Елица докато е в слинга и имам едно не много представителен шушляков елек, та я "обличам" с него, пък отгоре си слагам едно друго яке, което се оказа вталено и елека се вижда. /ама как го обясних само  Joy/ .  Пък не може да не сме красиви, все пак  Blush. Пончото е върха за отгоре. Тенкю, дет се вика, за идеята  bouquet

# 354
  • Мнения: 272
Toni,много окуражаващо. Благодаря!!
Ама като пишат много през нощта какво са правили? Александра пишка много, затова съм се загледала в пелените.

Чиги, бях на среща на слинг мами. Трябва да се стяга доста към гърба, а не да виси на кръста.  Дърпаш горните презрамки така, че да е доста плътно към теб.Днес не успях да я сложа, но като го направя ще пусна и аз снимка.

Мартанче, натискам бутончето под болд и слагам адреса от пропъртис на снимката.

# 355
  • Мнения: 1 065
Ами то и аз така се опитах да пристегна повечко презрамките и мъжът ми, който ми асистираше, каза, че съм се опитала да откина главата на бебето  Laughing и до там бяхме с опитите за носене на гръб. А на снимката ги бях омотала презрамките отгоре, за да се види, че имам някъде там талия  Joy. И това одеялце специално заради Калина го резнах, за да могат и на двете ни главите да се показват, та ще ти трябва, Тони, по- дълбока цепка  Wink.
Вещи, нали видя мъжът ми какъв е птичко и тревичко- е, не можах да се въздържа да не се покажа и аз колко съм прекрасна и умна и колко ги разбирам птиците  Laughing.
Днес, след много голямо прекъсване, отново предложих на Калина гърне. Ей, направо се разтрепери това дете. Що така се ужасява  newsm78?

# 356
  • Мнения: 405
Отдавна не съм чела, все време не ми остава. Но искам да ви питам нещо, ако може майките които са минали през това да споделят опит. Значи синът ми е на 11 месеца сега, от около месец започна да идва при мен като му се пишка и да ме дърпа, със сигурност това иска да прави. Обаче категорично отказва да го издържам. Купих даже гърне, опитвам се и да седя зад него на тоалетната чиния - не ще и не ще. Иска само прав да пикае, това е новата мода май. И аз си мислех, че е период и си чакам да мине, ама ето вече месец сме така. Акането е по-склонен да го прави над т. чиния, че май хич не му харесва да се омазва, ама с това пишкане.... newsm78 Иначе, ако сме навън и го носим издържа по 6-7 часа без да се напишква и дава да го издържаме над обществените тоалетни. Луда работа направо, не знам как да процедирам. Ще се радвам да чуя идеи.   bouquet

# 357
  • Мнения: 232
Привет мами, аз в последните дни бях малко болна и съвсем назаднахме с ебх-то( не съм хващала повече от 2-3- напишквания  Confused , нооо от утре пак съм на линия  Grinning

Дими, мерси за линка за пелените .
Аз в момента съм в чуденка кога да махам този омразен памперс и какви пелени да взиииимам newsm78 . Засега съм хвърлила око на FuzziBunz, но пък се чудя относно размера защото Шушла е дребничка, иначе мои близки ще пътуват до Англия тази седмица и се чудя да поръчвам ли ?, но пък не мога да преценя и ккава бройка ще ми трябва... ooooh!  , ще го измисля, давайте идеи, препоръки  и мнения ако искате.
tony74, поздрави, дал бог такива майки като твоята, ( аз няколко пъти се опитах да похваля Шуши пред бабата колко е хигиенична, но като видях недоверчивия поглед реших да си спестя усилията от демонстрации и лекционни материали колко хубаво е ебх-то, аа може би трябваше?!, хъм...).
Лека вечер от мен  и спокойна нощ.

# 358
  • Мнения: 376


Силвал, снимките на някакъв саит ли трябва да ги качвам първо? От компиутара адреси не взима. Да препоръчаш саитове с наи-лесни регистрации и процедури? Идеята е супер, ние вкъщи имаме едно такова, подобно, и върши страхотна работа, особено за приспиване. Правя и гимнастика с приспиването.

Тони - много полезно!

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 04:05 от Martani

# 359
  • Мнения: 925
Добро утро! Ние се завърнахме от нашето пътуване! Времето беше толкова хубаво и топло, а тук с тези мъгли, брррр Outta Joint
Дими, много ти благодаря за споделеното какво правиш с ЕБХ при пътуване. Беше ми полезно и предполагам, че ще го изпробвам при някой от следващите пъти. Засега обаче си използвах памперс. Детето беше буквално постоянно наляво-надясно с нас, имаше един ден, в който не го бях преобувала от 10.30 сутринта до 18.30 следобед  Blush (дори нямаше къде да му сваля памперса, за да видя какво има вътре, та ако имаше ако, пак така щеше да си стои човекът, милият) и вариантът с постоянното преобуване и сменяне на тензуси беше просто непосилен в този случай. Освен това не си бяхме с нашата кола през повечето време този ден, а с чужди коли и си представям шофьорите как щяха да се зарадват на напишкани/наакани седалки hahaha
Както и да е, с памперс си беше, обаче май тоталната ЕБХ стачка мина и през нощта човекът настояваше да го изпишквам поне 2-3 пъти. Ама явно много пишкаше, защото въпреки изпишкванията, памперсите винаги бяха мокри от преди това и на всяко изпишкване ги сменях. Много памперси ми отидоха за през нощта, ейй! Освен това Млечко не чака да сваля памперса и да го занеса в банята, а още щом чуе, че му разлепвам пампата отстрани и почва да пишка, а аз с предното парче на памперса балансирам, за да отива струята в него, а не по чаршафите, че после аз спя на мокро Laughing
Та така, де, има светлина в тунела Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт