Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Криси е на 2г7м и ходи на ДГ от 16.09, но не е имало напр. 2 последовтелни седмици в които да е там, понеже се разболява. Общо за този период да е ходила 15-ина дена (даже не съм сигурна, че и толкова й се събират). И плаче всяка сутрин, дори снощи беше някакъв ПИК - бълнува през нощта, плака на сън. Днес я оставих вкъщи с баба й. Реших, че няма да й се отрази зле "да си почине" малко. Някой беше сравнил нещата с правенето на зъб. Дано да съм постъпила правилно, но така почувствах, че ще е добре за детето ми. Какво ще ме посъветвате. Какво да правя, в някакъв капан съм, не ми издържат нервите вече. За уточнение да кажа, че наскоро смениха едната им г-жа. Може тази промяна да е допринесла за допълнителния стрес. Преди последното боледуване беше посвикнала, поплакваше, но там била весела и спокойна и спяла. Но връщането й след това съвпадна с идването на новата г-жа... Дали именно това е ескалирало стерса.  newsm78 Г-жата (старата) казва, че е много чувствителна и за това така се получава явно и че ще свикне, но КОГА - преди или след като се побърка майка й?

# 16
  • Мнения: 1 298
В групата ми сме имали деца, които никога не спряха да плачат.
Костваше ни много търпение и успокояване, дълго стоене на майката при детето сутрин също.

Много е важно родители и педагози да раборят в team, за да помогнат на детето.

Аз обаче също съм на мнение, че за толкова малки деца не е здравословно да стоят по
5 дни седмично, затворени в яслата. Знам, че в България се работи по 40 часа седмично
и това е невъзможно. Но може 1-2 дни с баба или дядо или детегледачка вкъщи, а останалите
на ясла.

# 17
  • Мнения: 1 949
Milla Elaine, моята дъщеря беше свикнала ... е, почти. Поне там докато беше, не плачела. Но от тази седмица - пак. Дали новата учителка или 1-седмичното отсъствие повлияха не знам  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 793
Моят съвет е да включите и таткото при оставяне/да сте двамата /  Peace Да измислите ритуал, например при нас беше къде е Мечо/там има картини с мечоци/  и така докато стигне до стаята или да броите стълби, цветя и т.н. При нас рева беше три-четири дена  Crazy просто трябва да си спокойна, всички или почти всички реват в началото  Confused

# 19
  • Варна
  • Мнения: 144
Леля Зеля , направо ми "взема думите от устата " ! Ние правим точно това - къде е мечо , айде при децата и ...т.н.Тати винаги е с нас като се водим , дали в колата , дали се качва , но винаги е там !
3 дни влизаше спокойна ама по някое време се присещала за мен. На 4 ден едно дете плачеше за майка си и та милата като се вкопчи в мен  ooooh! голям рев , много трудно я успокоили . На следващия ден помрънка малко ама така се заиграла,  че дори не се сетила да ме търси . Втората седмица влизаше сама напред пред сестрата без да се обърне да ме погледне ! А като я взимаме повтаря " уте пак " и раздава целувки ! Hug Сега ще видим как ще е след 1носедмичен престой вкъщи поради хрема !


Много важно е като се водят децата на яслата по никакъв начин да не показвате притеснение , да не му говорите че сега ще го оставите замалко . И никакви прегръдки и целувки за довиждане  Naughty Аз като се разплака изчезнах моментално да не слушам , че незнам какво щях да направя !
Това е моя опит и моята практика . При мен този метод проработи ! Hug   

# 20
  • Мнения: 1 949
Благодаря ви за отговорите!   bouquet

Винаги ходим заедно с тати - е, да, той седи в колата. После той ходи да я вземе, защото аз не мога всеки ден да излизам в 17ч от работа, а за него не е проблем. За мечетата - в групата им има малката русалка, нарисувана на стената и в началото така й казвах, че ще иде при малката русалка, че тя я чака. Тъкмо посвикна и се разболя, остана 1 седмица вкъщи. Като се върна имаше и нова г-жа и ново тръгване на ДГ. Наистина е чувствителна, но не предполагах, че чак толкова. А номера с Малката русалка вече не минава  ooooh!
Дано като свикне с новата г-жа да стигнем поне до предишният етап, в който се успокояваше като влезем в ДГ.  Praynig За нещо повече в момента не смея да си мечтая. Просто не знам дали тази продължителна адаптация е нормална.

До сега не съм показвала, че се притеснявам, като я оставям, а и, честно казано не съм се притеснявала кой знае колко. Но след бълнуването и плача тази нощ... яко се постреснах  #Crazy

# 21
  • Мнения: 800
Аз съм на същия хал със сина - четвърта седмица е, но като разбере, че излизаме се започва рева. Сестрите в яслата казват, че е спокоено през деня, само дето е яде и не спи. Егати спокойствето, според мен. Пробвам всичко, което са те посъветвали, но знам, е просто трябва да изчакаш детето да свикне - сестра му свикна много по-бързо на втората седмица влизаше с усмивка, а този.... Всяка майка си познава хлапето и знае как да го успокои, най-важното е да си спокойна. През нощта, че реве - явно стресът и идва вповече. Успех и стискам палци на мъниците да се оправят и най-важното да не боледуват!

# 22
  • Мнения: 479
Важното е в началото прехода да става плавно, а не изведнъж да остава детето за цял ден в яслата. Най-напред няколко дни за 1-2 часа в присъствието на майката, после без майката за няколко часа, след това само за половин ден и чак след като привикне по цял ден. Поне така е при нас и децата им се спестява целия стрес като се привьрзват постепенно към новата обстановка. Така целия период на адаптация може да отнеме до месец, но със сравнително по-малко стрес и за двете страни.  Hug
Ето това е най правилният подход. Само дето ние като се опитахме да го приложим в нашата градина ни изгониха на втория ден, защото не било разрешено. Абе не ми се говори направо за скапаната ни система. Как няма да реве като я оставям на място дето не е стъпвала преди и при напълно непознати хора. : ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 949
Важното е в началото прехода да става плавно, а не изведнъж да остава детето за цял ден в яслата. Най-напред няколко дни за 1-2 часа в присъствието на майката, после без майката за няколко часа, след това само за половин ден и чак след като привикне по цял ден. Поне така е при нас и децата им се спестява целия стрес като се привьрзват постепенно към новата обстановка. Така целия период на адаптация може да отнеме до месец, но със сравнително по-малко стрес и за двете страни.  Hug
Ето това е най правилният подход. Само дето ние като се опитахме да го приложим в нашата градина ни изгониха на втория ден, защото не било разрешено. Абе не ми се говори направо за скапаната ни система. Как няма да реве като я оставям на място дето не е стъпвала преди и при напълно непознати хора. : ooooh!

На нас не ни отказаха директно, но ни убедиха, че това не е полезно нито за детето ни, нито за другите деца в групата.  Twisted Evil
Ще видим днес как ще бъде и какво ще кажат г-жите като я вземаме. Днес отиде относително спокойна.

# 24
  • Мнения: 1 949
Gerigyrl, как мина днес при вас?

# 25
  • София
  • Мнения: 98
съветвам майките чиито деца плачат много да им кажат в началото че са на горния или на долния етаж   зависи те на кой са  и ще ги наблюдават от там  това ги успокоява донякъде не разбира  се всички

# 26
  • Мнения: 99
Здравейте! Искрено съчувствам за проблема при оставяне на дечицата в ясли, защото наистина е много сърцераздирателно да гледаш как малките душички плачат. Аз започнах да водя моята принцеса на 1г и 2мес. Cry, ,така се наложи. В началото наистина плака много, но с една играчка, с много обич и внимание след взимането от яслата и с обяснения, че мама и тати ходят на работа и че тя също трябва да "ходи на работа", постепенно за 1-2мес. свикна и поне този проблем с плача отмина. С приключване на лятната ваканция обаче нещата се върнаха в изходно положение - отново седмици наред - "рев до скъсване". Приложих същата процедура и за около 2-3 седмици нещата се нормализираха. Сега ходи с удоволствие, дори понякога не ми каза "тао".  LaughingМили мами, въоръжете се с търпение и сили, почти при всички дечица е така в началото. Искрено ви желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт