дневник на съжителството ми със свекървата 2008-2009

  • 14 016
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
Пропуснах обучението по малтретиране на бебе(придружено с демонстрации по кукла).Целта е да се отакажа от идеята за 2ро дете от страх,че първото ще го бие.Та,взима се кукла с форма и размери на бебе и започва да се бие през лицето,защото "не иска да спи"...И детето свикна и даже се кефи Sad
Ама това няма да го споменавам повече,иначе трябва всеки ден да го повтарям.Само да се има пред вид,че се случва ежедневно...
Ето това е по-притеснителното според мен, а не вафлите. Аз съм на принципа, че няма вредни вещества, има вредни количества.
  А ти не правиш ли забележка за психическата обработка на детето? Дори и да е ежедневна, не се примирявай, а протестирай ежедневно! Позволиш ли й един път, може да стигне доста далеч.

# 16
  • Мнения: 308
Пропуснах обучението по малтретиране на бебе(придружено с демонстрации по кукла).Целта е да се отакажа от идеята за 2ро дете от страх,че първото ще го бие.Та,взима се кукла с форма и размери на бебе и започва да се бие през лицето,защото "не иска да спи"...И детето свикна и даже се кефи Sad
Ама това няма да го споменавам повече,иначе трябва всеки ден да го повтарям.Само да се има пред вид,че се случва ежедневно...
Ето това е по-притеснителното според мен, а не вафлите. Аз съм на принципа, че няма вредни вещества, има вредни количества.
  А ти не правиш ли забележка за психическата обработка на детето? Дори и да е ежедневна, не се примирявай, а протестирай ежедневно! Позволиш ли й един път, може да стигне доста далеч.

   Да, и аз това се питах. Щото, колкото е важно да й направиш забележка да не пъха в устата на детето вафла, така трябва и да й кажеш, че да учи детето да бие не е правилно. Майка ми се опитва да играе с малката на нещо подобно, но всеки път й казвам, че ако иска да научи на нещо внучка си, защо не я научи да гали дядо си, вместо да го бие.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Винаги има друг избор. Друг е въпросът дали ти стиска да го предпочетеш.

 Peace

# 18
  • Мнения: 1 367
Е,аз предполагам,че наистина нямат друг избор,освен да живеят заедно за известно време.Явно свекървата няма мъж по една или друга причина.Ако пенсията й е мизерна,както на повечето,може би й е трудно да си плаща отоплението през зимата.Какво трябва да направят младите-да я оставят да умре от студ,щото е такава или онакава ли?И според мен не става дума за плюене по форуми.Айде да си признаем честно,голям процент от потребителките имат някакви конфронтации със свекървите си и си ги споделят тук.Не виждам в това нищо лошо.Все пак форумът не е само да си лафим,а и да си споделяме,нали?

# 19
  • Мнения: 1 168
  surpriseuu Eто ме и мен!  Hug

# 20
  • Мнения: 5 710
Заглавието този път е оригинално. Случката обаче сме я чели. 
Много ме кефят теми, в които бедни снахи нямат избор, освен да живеят под покрива на 'свеки', а после с чисто сърце ги плюят по форумите. Осбено като се позахлади времето и дойде време да се плаща парно подобни теми избуяват. Обърнете внимание.

И да, наистиана е проста жена свекърва ти.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 23:54 от 10cent's

# 21
  • Мнения: 1 168
Че тя не "плюе" свекърва си, просто споделя случки. На някой дори може да му се стори, че я хвали. smile3503

# 22
  • Мнения: 1 367
Че тя не "плюе" свекърва си, просто споделя случки. На някой дори може да му се стори, че я хвали. smile3503
И къде пише,че те живеят под покрива на свекървата?Поне аз не си спомням такова нещо.Може и да е обратно.

# 23
  • Мнения: 25 620
Айде да си признаем честно,голям процент от потребителките имат някакви конфронтации със свекървите си и си ги споделят тук.Не виждам в това нищо лошо.Все пак форумът не е само да си лафим,а и да си споделяме,нали?

Често обаче споделянето се изражда в дребнавост, злоба и ненавист. Толкова омраза струи от постовете ви, че чак се чудя как някои още се чудят как се раждат проклетите свекърви - ами ето така!
Искрено се надявам, че всяка онеправдана снаха тук няма да си пусне собствен латино-сериал за войната със свекървата. Айде, няма нужда!  Stop
Или поне си поискайте отделен отчетен подфорум Снаха, който автоматично след двайсетина години да се преименува в Свекърва. И да се насладим на нов прочит на същите теми...  Wink Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 380
И аз съм възмутена от злобата която се излива без причина по свекървите. Диалогът ви демонстрира простотия на майката, а не на бабата.
Ако съм на нейно място, кракът ти да не е стъпил в дома и. Малко уважение за това че е отгледала мъжа ти!

# 25
  • Мнения: 49
За първи път, откакто чета (по-рядко пиша) в този форум ще си позволя да кажа нещо по-рязко.
Към авторката - на твое място ще помоля да заключат темата. Каквато и да е свекърва ти (лоша, проста, невъзпитана, злобна) не заслужава да бъде изложена на показ пред толкова много потребители. И само не казвай, че пишейки, ти олеква. Или ако не искам, да не чета. Аз няма да чета, това е ясно. Но не си мисли, че тези, които четат, те разбират, съчувстват ти. Съмнявам се. Разнообразяват деня си с твоите дълбокомислени писания. А ти излагаш на показ семейството си, даваш ли си сметка? По този начин обиждаш себе си - нали ти си си избрала съпруг с такава майка.
За протокола - живяла съм със свекърва почти пет години. И тогава форумът съществуваше. През ум не ми е минавало да седна и да описвам преживяванията си, нещо повече - да ги правя достояние на толкова непознати хора. Има си определени неща, които са лични, интимни, и мястото им не е да се развяват из виртуално пространство, което никак не е анонимно.
Съветвам те да запазиш писанията си и сама да си ги прочетеш след време. Тогава седни и опиши как се чувстваш. Надявам се дотогава да си помъдряла.
Приеми написаното от мен с най-добри чувства. За момент си помисли, ако съпругът ти описваше виртуално преживяванията си с твоята майка. Как ли щеше да се почувстваш?

# 26
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз съм възмутена от злобата която се излива без причина по свекървите. Диалогът ви демонстрира простотия на майката, а не на бабата.
Ако съм на нейно място, кракът ти да не е стъпил в дома и. Малко уважение за това че е отгледала мъжа ти!

Ти прочете ли се, преди да си пуснеш поста??? Къде точно е сгрешила майката? И кое й е доброто на бабата? Че дава вафли на малко дете? Че прави показно на детето как се бие през лицето???

... Каквато и да е свекърва ти (лоша, проста, невъзпитана, злобна) не заслужава да бъде изложена на показ пред толкова много потребители. ...

Без значение каква е свекървата - защо не затвориш тогава останалите стотина теми относно свекърви, зълви, етърви, майки, бащи, и всичко останало? И да оставим теми от рода - той ма заряза, утиди при съседката, щоту праила по-дубра пица? Извинявам се за резкия пост, обаче сте много крайни и вие.

За протокола - свекърва ми е страхотна жена и отлично се разбирам с нея. За съжаление, такива като нея са единици.

# 27
  • Мнения: 654
Започвам да мисля че теми за отношенията с родителите трябва да има забрана.
Това търсене на теле под вола вече не е на мода.
Ако човек реши винаги може да се обиди за нещо.
Вярно трудно е да се живее с родители , но в повечето случай ние им висим на главата.На времето направих най-голямата грешка-реших да живеем при баща ми да не е сам.Е , само си влошихме отношенията.
Поставете се на тяхно място-градили и обзавеждали дом , създали някакви традиции и когато дойде време да се грижат за себе си се появяваме ние-зет,снаха-и искаме да обърнем всичко на опаки.
Имала съм много неприятни истории с моя баща и родителите на съпруга ми и те ми тежат много.Затова се моля един ден да не забравя какво и как са се отнесли с мен , за да не го причинявам на децата си.
Вгледайте се добре в родителите си защото ние след време заприличваме на тях.

# 28
  • Мнения: 2 803
Аз съм на мнение "Колкото по-рядко, толкова по-сладко". В ежедневието си човек може да изтърси някоя глупост или мисъл, която не е мислил и ела да видиш после какви локуми се разтягат.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
В тази тема и аз се записвам,защото се чувствам огорчена от свеката.В предната тема бях писала само хубави неща за нея в истинският смисъл на думите,но сега вече не !  Sad
Само да кажа,че това ,което най-много ми тежи е ,че не проявява никакъв интерес към внуците си.Живеем на 400 км разстояние и представете си тя чака аз да съм се обадела да питам как са вместо тя да прояви интерес към това добре ли са децата.Ами няма пък. Нашите деца са едниствените и внуци .
Обидно ми е. Cry

Общи условия

Активация на акаунт