Джолан........

  • 15 068
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
От джолан си правя фалшива шкембе чорба. Всичко като за шкембе, но вместо шкембе - джолан.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 09:42 от Тайна

# 16
  • Мнения: 27 524
От джолан си правя фалшива шкембе чорба. Всичко като за шембе, но вместо шкембе - джолан.

Хитро, ще опитам  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз последно го сготвих с картофи на яхния в тенджерата. Но го сварих предварително. Стана много вкусно.

# 18
  • Мнения: 5 462
Аз овкусявам всяко парче месо със сол и черен пипер , червен пипер (последното не винаги)  ..
Нарязвам на едро много лук (на око) , много скилиди чесън нарязан също на едро , моркови на пръчки , колелца .. няма значение , гъби също нарязани , корени от целина .. Всичките зеленчуци ги смесвам в една голяма купа и също ги осолявам със сол и черен пипер .Слагам и малко зехтин .След това на дъното на гювеча изсипвам от зеленчука да покрия дъното , отгоре нареждам  парчета от месото .После отново зеленчук и така докато свърши .Като винаги гледам да завърша със зеленчуците.Сипвам съвсем малко топла вода .. може би една водна чаша .Някой път пък изобщо не слагам вода. Захлупвам гювеча и го слагам във фурната , докато месото започне да се разкапва , т.е. до почти готово състояние. Малко преди да го изключа си правя една марината с която сипвам във гювеча.Сипвам в съд червено вино водна чаша и половина , малко оцет балсамико , отново черен пипер млян и съвсем малко зехтин една две капки .. Изсипвам тази марината в тенджерата.После обратно във фурната , докато изври водата и остане само на масълце но вече без фолиото или капака за да хване лека коричка и да не стои като сварено. .. и най много да добавя още малко винце за да се оцвети яденето в тъмно червено и започне да ухае къщата на вкусна зимна гозба.

Обикновенно към това ястие винаги приготвям една млечна разядка - майонеза , натрошено сирене , чесън .Добре разбъркано .. и да ви е сладко !!!  chef  bouquet Heart Eyes
Много върви към точно това ястие .
По горе описаната и измислена рецепта правя  със заешко, телешко и свинско .С каквото имам общо взето.

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 16:45 от Markrit

# 19
  • Мнения: 1 032
Аз правих боб с джолан в понеделник. Метнах го в тенджерата под налягане заедно с боба и всичко останало (без солта). Оставих го да ври около 30 минути. После обезкостих джоланчето, добавих сол и джоджен и варих още десетина минути. Стана убиец.
Ако го правиш в гювеч няма нужда да вариш джолана предварително, но ако ще го печеш в тава ще е добре първо да го свариш.

# 20
  • Мнения: 14
джолан чорба , става страхотна подправена с чесън и оцет

# 21
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Момичета днес сготвих джоланчето на гювеч. Стана много вкусен. Следващия път дано имам кисело зеле.

# 22
  • сред люляците
  • Мнения: 767
С малко закъснение  Embarassed ти представям и моята рецепта за Свински джолан под фолио. Става много вкусно така. Следващия път може да пробваш bowuu

Общи условия

Активация на акаунт