За първа година в детската градина! - 9 част

  • 16 136
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 241
В нашата ДГ работят с "Моливко". Закупихме комплекта и вече има някои направени неща. Почти всеки следобед са на двора, а също така имат и музикални занимания. Но не знам дали идва отделно друга госпожа или някоя от нашите свири.

# 91
  • Мнения: 480
В нашата градина задължително излизат навън и сутрин и следобяд. Това много ме радва.

Вчера Васи е била в добро настроение като са я вземали.

Но сутринта още от вкъщи започна голям рев...........досега не е плакала така направо ми се къса сърцето като я гледам  Cry. Предадох я на госпожата сутринта ревяща и тя я пита ти саго на кого се сърдиш - на мен ли?, а тя отговаря не "на мама".  Е добре че и аз не ревнах в този момент а се изнесох набързо от градината.

# 92
  • Мнения: 3 219
И нашите излизат. Вечер си го вземам от двора. Днес са им пуснали парното.
Проблем с рев нямаме вече  Praynig

# 93
  • Мнения: 1 187
Вчера  им е гостувал куклен театър. Само че нищо не разбрах - имало баба, момиченце и петле. Това му беше обяснението.

# 94
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз вече вдигам ръце  Tired След два дни на градина, тази вечер ми вдигна 39 Т. Едва приключи с АБ заради бронхита... Или не се е излекувала, или пипна нещо друго. Утре сме пак по лекари, но съвсем, съвсем сериозно се замислям дали да не приключваме с градината за тази календарна година  Cry
Много лошо.
Сега пък имало някакъв грип който тръшкал за 2 седмици.
Аз понеделник след повече от 1 месец вкъщи ,ще се престраша да го пусна.
И ако пак изкараме 2-3 дена го спирам до пролетта.

# 95
  • Мнения: 1 949
Снощи много плака и бълнува: Искам да си ходим Sad По едно време и аз ревнах, не ми издържаха нервите. Днес я оставихме вкъщи, сърце не ми даде да я заведем пак там. Явно е ужасно разстроена. Г-жата казва, че до обяд е добре, но като ги изведат следобяд и не си играе с децата, седи до г-жата и "чака тати да дойде"  Cry Не знам какво да правя. Не искам да я спирам. Г-жата й казва, че ще свикне, че явно е ужасно чувствителна и ще трябва да свиква малко по малко. Не знам, какво ще е посъветвате вие.... Чудя се вече дали да не търсим психолог.  Sad

# 96
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз вече вдигам ръце  Tired След два дни на градина, тази вечер ми вдигна 39 Т. Едва приключи с АБ заради бронхита... Или не се е излекувала, или пипна нещо друго. Утре сме пак по лекари, но съвсем, съвсем сериозно се замислям дали да не приключваме с градината за тази календарна година  Cry

Лошо...Явно имунитетът й е намалял вследствие от АБ и е лепнала първия вирус, с който се е срещнала.
За себе си съм по-спокойна при такива резки вдигания на Т, поне съм почти сигурна, че е вирус и минава сравнително бързо. Повече ме притесняват продължителни кашлици, сополи, Т от порядъка на 37-37,5...
Дано високата Т умори бързо лошите човечета/така говоря на дъщеря си/ и малката се оправи.
и аз повече е притеснявам то ниска Т
и още нещо - лично мое мнние е
задръж детето в къщи ако можеш известон време, но не се отказвай от ДГ....плащай половин такса или пък се уговори ако може по домашни причини...или редувай бележки от личната и по домашни....
и пробвай пак....поне аз бих опитала още малко...
но все пак детето е твое и ти щ прецениш най-добре...просто се сетих и за работата ти, но ако имаш баба на разположение без ограничения във времето ....не пречи да се възползваш пък...успех

# 97
  • София
  • Мнения: 6 263
В нашата градина задължително излизат навън и сутрин и следобяд. Това много ме радва.

...


И нашите излизат. Вечер си го вземам от двора. Днес са им пуснали парното.
Проблем с рев нямаме вече  Praynig

И ние така, само дето още няма парно.  Cry

simba21, или я спирай, или си я води всеки ден (естествено, ако е здравичка). Ако един ден я водиш, а на следващия - не, за детето става още по-трудно. На тази възраст "обичат" правилата, дават им сигурност.  Peace Така ще си реши, че може и без детска и още повече ще се чуди защо я пращаш там. Вече отдавна не съм учителка, пък и не познавам нито детето, нито госпожите, така че не мога да преценя за психолога.  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 1 949
Спяща красавицe, не мога да си позволя да я спра. Просто имам чувството,ч е се тормози ужасно. Реших, че днес е петък и може  да я оставя вкъщи. Явно при нас педриодът на адаптация ще се проточи. Не знам дали тогава обаче няма да имам едно нервно дете  Cry

# 99
  • Мнения: 480
И на мен ми минаваха мисли през главата да не я водя днес. Но успях да устоя на желанието си.

Васи плаче в градината, но снощи у дома беше доста спокойна, гледа детско, вечеря, спа спокойно без да се буди. Надявам се, че поне това е признак, че нещата не са толкова трагични.

# 100
  • Мнения: 5 393
Симба- мъчно ми става за детенцето, явно наистина е по-чувствителна. Но и аз съм на мнение, че ако е здрава и не си решила да я спираш по принцип от градина, е по-добре да я водиш всеки ден. Но ти си знаеш най-добре.Успех.

Днес като заведох Иво вече беше започнала сутрешната гимнастика.Учителките ни предупредиха, че по принцип след 8:30 нямат възможност да слизат да посрещат децата, защото са почнали заниманията. Та ние отидохме към 8:35. Обух му пантофите и го пратих да се качва сам, но изчаках да видя дали влиза в самата стая. Качи се той, обаче не го виждам да влиза.В това време се появи лелята със закуската и аз я помолих да го вкара вътре, че явно нещо се е замотал, а тя вика" Ооооо, ама той си се оправя сам, съблича си якето, окачва си го на закачалката в гардеробчето и тогава влиза".И надникна нагоре да го види и каза"Ето го, закачи го, сега ще го видиш да влиза" и нашичкия се появи след две секунди, отвори си сам вратата на стаята и влезе. Laughing  Да чукна на дърво все така да е.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 358
Момичета, по какви програми обучават децата ви? При нас е тази на издателство "Изкуства". Учителките не са много словоохотливи и с ченгел им вадя думите от устата, когато започна да ги разпитва какво са учили през деня. Все още не са ми показвали нищо от учебната папка на Виктория за да видя с очите си как се справя с материала. Занимавате ли се отделно вкъщи с "учебен" материал?

В градината на Яна са взели решение да започнат занимания с помагала от втория срок (след нова година). Доколкото си спомням са от поредицата "Ръка за ръка".
Иначе сега имат всеки ден по 1/2 час занимания с учителките след това излизат на двора. 2 пъти в седмицата има футбол и още толкова английски. Много ми е странна. Сутрин плаче, но като й кажа: "Добре, оставаш в къщи с баба си" вика :"Неее, ще ходя на детска, ама да ме вземете първа". Вече я води дядо й, защото при мен драмите са сърцераздирателни. Аз карам и оставям пред градината. След това само стискам палци всичко да е наред.

Бързо оздравяване на всички болни дечица. Дано да преживеем този тежък адаптационен период

# 102
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330485.0
страхотна тема за програмите за обучение в ДГ - аз намерих всичко нужно ми по въпроса

# 103
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Спяща красавицe, не мога да си позволя да я спра. Просто имам чувството,ч е се тормози ужасно. Реших, че днес е петък и може  да я оставя вкъщи. Явно при нас педриодът на адаптация ще се проточи. Не знам дали тогава обаче няма да имам едно нервно дете  Cry
ще имаш нервно дете...но ще му мине...
живота е труден и жесток дори на моменти - ако не са гъвкави няма как да оцелеят
моя приятелка почина когато детето й бе на 3г...е то оцеля и порасна отгледано от баба си  - и вярвам въпреки преживените трудности е ок и ще се справя....понякога те просто нямат избор...като нас - трябва да оцелеят
лично според мен я води - като видиш, че наистина става напечено ...ще мислиш, но в крайна сметка нормалон е човек да иска нещо различно от налаганите му правила и да страда, че трябва да ги спазва...но пък така се учим, че живота е правила
знам, че ти звучи сухо, но нали и моите деве са за първа година...та да ти кажа - щерката дето съм я гледала по-лежерно щото нямаше как да й обръщам толкова внимание да й угаждам - с две породени е невъзможно...та тя е много по-приспособима от брат си /глезльото на мама/. откакто и за неого нямам време и давам по-спокойно при изблиците му на нерви и чувствителност -и той е станал по-оправен и самостоятелен...
това са мои лични наблюдения, просто си мисля наистина, че когато се отнасяме спокойно при нервните сривове на децата си - и те гии преодоляват по-спокойно

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 13:31 от catnadeen

# 104
  • Мнения: 2 330
И на мен ми минаваха мисли през главата да не я водя днес. Но успях да устоя на желанието си.

Същата работа   Sad
Тези сутрешни изпълнения ми тровят целия ден.Не само,че не съм спокойна ,но и нищо като хората не мога да свърша Sad
Днес пак хлипаше по пътя.Като влязохме се вкопчи в мен и не искаше да ме пусне.Разрева си се направо.Доре,че лелката започна да й говори много нежно,та влезе вътре с 300 зора..
Иначе вечер е спокойна,играе си,храни се и спи,та затова продълавам упорито ,макар ,че ми минава през главата да не я водя на следващия ден.
 
Големи адаптации голямо чудо ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт