зъби ли е това?

  • 1 466
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 512
Можа да е и зъбче, а може и да не е.Всички бебета лигавят и си лапат ръчичките.Иначе при нас обилното лигавене и смучене на ръчичките на вашата възраст беше свързано със появата на първите зъбчета.В 5 месец вече имаше 2 зъбчета.Давала съм чесалки,биберони, но ръчичките и бяха по сладки.

# 16
  • Мнения: 4 784
Може просто да го дразнят венците. Моят на играчки - чесалки внимание не обръщаше. За да не си лапа ръцете, му давах биба.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 894
и мойта щерка по това време беше с ръце из устата,но зъбче излезе към 10ия месец

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Може и да го дразнят венците. Алекс лапа всичко, което мине пред погледа му. Долните зъбчета са се очертали, но не се знае кога ще избият. Може да избият и след месец.
при избиване на зъби децата са неспокойни, често плачат, венците са подути и червени. Педката ми каза "обикновено не дават да им пипаш венеца".

# 19
  • Мнения: 741
Лигавенето и лапането на ръцете е период, през който преминават всички деца, независимо дали скоро ще избие зъбче или не.
Peace

# 20
  • Мнения: 1 554
обикновено не. на тази възраст всички си ядат ръцете - започват да опознават света, а за този етап най-естественият им начин е да си натикат изучавания обект в устата. още не са им развити нервните центрове на върховете на пръстите, затова докосват всичко с език.
Peace

# 21
  • Мнения: 31 191
Нека си ги лапа бебето, само следи да са чистички и да не смуче поотделно пръсти, особено палец, че от това се отвиква трудно.

# 22
  • Мнения: 117
Можа да е и зъбче, а може и да не е.Всички бебета лигавят и си лапат ръчичките.Иначе при нас обилното лигавене и смучене на ръчичките на вашата възраст беше свързано със появата на първите зъбчета. newsm10

# 23
  • Мнения: 166
Хубавото е, че не е лято и не си лапа толкова често и мръсните боси крачета...

# 24
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Ние сме вече на 9 месеца и продължаваме да лапаме освен ръцете си и всичко което докопаме  Rolling EyesМисля,че е нормално.Лошото при нас е ,че заспиваме с палец в устата  Wink,не ме питаите ,не знам как ще я отуча Tired
Хубавото е, че не е лято и не си лапа толкова често и мръсните боси крачета...
хахахаха размя ме LaughingГолеми са сладури като си залапат крачетата Joy

# 25
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми постоянно си лапа ръцете и и текат лиги ,но няма изглед да има скоро нови зъби .Мисля че е период  Peace

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сигурно са зъби

# 27
  • Мнения: 493
Не е казано,че са зъбки.Тогава се започва всичко каквото им е в ръчичките да лапат.Гумените чесалки вършат работа в този период.

# 28
  • Мнения: 4 335
Синьт ми се лигави от 2-3 месеца,но зьби още няма Wink

# 29
  • Мнения: 9 973
Едва ли са зъби,моето детенце се лигави от 2-я месец,а зъби му поникнаха чак в 9-я.
да,да ,и ние така

Общи условия

Активация на акаунт