Да си поговорим - защо някои кърмачета спят неспокойно?

  • 1 160
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Само да не си засмуче пръста, че от бибата отърване има ама от пръста не. Моят 3 годишен до ден днешен е пристрастен към пръста си. Биба не е искал и не иска да погледне, но май трябваше да съм по упорита, знам ли и аз вече кое е правилно. Щото пък сега с малките като че ли е още по зле, нон стоп бибата им е в устата и нощем ако я изпуснат следва будене и рев докато не им я бутна в устата. Голяма досада.
Мисля, че трябва да сте по упорити и почвате лека полека да го учите да си заспива сам, щото от това, което описваш полежението е доста зле. освен ако няма колики и наистина има нужда от гушкане. В такъв случай си го гушкай и се моли по скоро да отминат. Добре, че има и други чифтове ръце, които да те отменят.  Но лично аз мисля, че ако става дума само за навик, който е много тежък за теб и не ти позволява що годе нормално съществувание, трябва да проявиш твърдост и да се прежалиш няколко дни да слушаш бебешки рев. Но рано или късно ще си смени навика като види че няма накъде

# 16
  • Мнения: 4 335
Тази тема не се ли повтаря Thinking
Според мен нищо не може да се направи,то си е до детето.

# 17
  • Мнения: 1 512
Нищо не можеш да направиш.При нас е същото положение.Особено през деня спи сутрин към 10:30 до 11:00 и след обяд от 14:00до 15:00 и след това заспива пак към 21:30 часа като вече не броя по колко пъти става нощем. Надявам се с течение на времето когато проходи да се изморява повечко и да спи съответно и повече.За сега само търпение и това е.

# 18
  • Мнения: 1 554
всичко си зависи от детето Peace

# 19
  • Мнения: 396
Извинявай, ама нали ти беше пуснала вчера абсолютно същата тема? Защо пак?  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340674.0

Когато се опитах да пусна темата вчера ми показваше , че има грешка и така без да проверя какво става , днес реших да опитам пак!
Това е обяснението.
Тъй като не ми излезе повторение на заглавие или тема, реших, че опитите от вчера са неуспешни....

# 20
  • Мнения: 1 559
За съня няма оправия Naughty.Каката е така откакто се е родила,вече е на 2 и нещо и продължава да се буди по 100 пъти на нощ.Докато малката спинка толкова добре Heart Eyes,че като ставам покрай каката все ya проверям дали диша ooooh!

# 21
  • Мнения: 8 229
Аз честно казано не знам на какво се дължи, но големият още от раждането си спеше по цяла нощ само с едно будене за похапване в началото. Малкият се държи по същия начин - денем може и да хленчи, обаче през нощта си спи добре. Мисля, ч при нас основният фактор е, че са в отделна стая, т.е. ние не им пречим да спят.

# 22
  • Мнения: 396
При нас положението е същото от две вечери насам Sad. Не ще и не ще да заспи. Ето снощи например го кърмих в 17 часа. После в 18 видях, че пак е гладен и реших да му дам АМ, защото нямах кърма в момента /а и явно не се беше наял достатъчно в 17/. Много трудно мога да му вкарам както биберон, така и залъгалка в устата, но 30 мл /толкова му бях направила/ изпи. И си викам - сега ще заспи. Да ама не Naughty! Пак едно разнасяне на ръце, но човека мрънка и това е. Нито люлеене, нито нищо помага. След час пак реших да го накърмя. Иска си цицата и това е. Пък то колко да се е събрало за това време. Едно нищо. Сука  и пак не можа да заспи. Накрая се нервирах, увих го в една пелена /скрих му ръцете, да не шават/ и му тикнах биберон, започнах да го люлея в кошарката и след 5 мин. заспа. Нямам обяснение. И съвет не мога да ти дам. Но не сте единствените, ако това ще те успокои Peace. Ще отмине периода. Някой ден...

От около две седмици суче на поискване и никога не отказва .
Не му отказвами биберон-гърда/оригинала/, но понякога вместо да заспи, той започва да ми "говори"!
Голям смях! Много ми е интересен!
Затова продължавам да настоявам с биберон, щото и зърната ми не са от желязо!
Само че биберона е сигнал за ядосан рев. Все едно ми казва - дай си ми цицата, не ща тия ментета!

# 23
  • Мнения: 840
Всичко си е до детето.
Моето спи много спокойно Peace

# 24
  • Мнения: 396
Само да не си засмуче пръста, че от бибата отърване има ама от пръста не. Моят 3 годишен до ден днешен е пристрастен към пръста си. Биба не е искал и не иска да погледне, но май трябваше да съм по упорита, знам ли и аз вече кое е правилно. Щото пък сега с малките като че ли е още по зле, нон стоп бибата им е в устата и нощем ако я изпуснат следва будене и рев докато не им я бутна в устата. Голяма досада.
Мисля, че трябва да сте по упорити и почвате лека полека да го учите да си заспива сам, щото от това, което описваш полежението е доста зле. освен ако няма колики и наистина има нужда от гушкане. В такъв случай си го гушкай и се моли по скоро да отминат. Добре, че има и други чифтове ръце, които да те отменят.  Но лично аз мисля, че ако става дума само за навик, който е много тежък за теб и не ти позволява що годе нормално съществувание, трябва да проявиш твърдост и да се прежалиш няколко дни да слушаш бебешки рев. Но рано или късно ще си смени навика като види че няма накъде

Така става може би, но за сега си яде само юмрука...ще внимавам!
Когато заспи по случайност/мнооого радко/ с биберон, става така както казваш - като го изплюе почва да се ядосва.
Това с рева сме го опитвали, но е толкова ТРУДНО!
И двамата с мъжа ми не издържаме повече от 10мин макар, че той е корава душа.
Знам, че трябва постоянство с бебетата, за да има успех!
Имаме опит с каката.
Но при нея беше съвсем различно - тя като цяло беше спокойно бебе .

# 25
  • Мнения: 396
За моето бебе мога да кажа, че няма колики, а просто иска цица. Засега имам кърма, макар че денем понамалява и до към вечерта, както снощи направо вече нямах какво да му дам, но изпадам в ужас ако ми спре изобщо, какво ще правим, като той АМ от биберон не ще и това е. Нощем се оправяме, защото се буди на малко повече от 3 часа, и 4 понякога и се събира достатъчно кърма, но денем...Не виждам авторката да пише за колики, така че явно няма и нейното бебе. Какви са тия бебета, че не щат да смучат биберон newsm78. Дъщеря ми беше същата. Изплюваше я на 2 метра от нея. А пък е много по-лесно с него. Сина ми трудно го засмуква, но като го засмуче и заспива веднага. Обаче изплюе ли го - веднага е буден. Трябва му един човек да стои край него и само да го тика в устата му.

Това е!
Няма какво да обяснявам.
Знаех си аз, че не сме нито първи , нито последни!

Има колики само вечер и повярвайте ми , не мога да сбъркам плача от колки!
За успокоение в такива случаи топля една специална кесия/ с някакъв гел е пълна/.
Слагам я на коремчето и почти веднага болката утихва, и след това е най големия сън - 1 час, понякога и два.
Опитвах да прилагам този трик и когато няма колики, слагам я само и само да спи.
Но когато не го боли не търпи и кесията...

# 26
  • Мнения: 396
Благодаря на модератора за навременната намеса!

Общи условия

Активация на акаунт