...Относно пъпчето...

  • 1 774
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Пъпчето на дъщеря ми падна между 1 и 6 ден, докато бяхме в болницата. След това не съм слагала никакви лепенки и не съм го третирала с нищо.

# 16
# 17
  • Мнения: 274
И според мен не е задължително да се слагат такива лепенки Peace

# 18
  • Мнения: 4 784
Не е задължително, още повече, след като казваш, че всичко е наред. След падането на пъпчето, продължех няколко дни след това само да почиствам. Лепенки не сме употребявали.

# 19
  • Мнения: 961
Слагат се при нужда.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На дъщеря ми и падна на 5-тия ден още в болницата  Laughing . После го чистех със спирт и пръсках с Бивацин още близо 20 дни. Все имаше нещо вътре и все ми се виждаше мокро. Само веднъж бях сложила такава лепенка и първо, че едва я отлепих от нежната бебешка кожа и второ - така беше запечатала всичко че това пъпче нямаше от къде да диша. Като махнах лепенката беше побеляло  Shocked. Повече не съм слагала. Според мен ще зарастне по бързо ако не слагаш нищо. Просто си го почиствай редовно със спирт и каквото са ти изписали от болницата   bouquet

# 21
  • Мнения: 285
Такава лепенка се слага,ако има нужда и мисля,че лекаря ще ти каже.А иначе относно прибирането на пъпчето...моята малка дъщеричка има т.нар. "кожен пъп",който стои по-изпъкнал особено,ако плаче или се напъва нещо! Не знам дали ще се прибере,но това да и е кусура! Simple Smile

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 129
При нас падна на 5-я ден в болницата и на изписването ме накараха да купя лепенка, да му я сложат уж да не се мокрело. На другия ден педи като я видя веднага я махна и каза че няма нужда от нея. Беше му се сбръчкала кожичката на коремчето направо Confused
Така че ако не е нужно не слагай  Peace

# 23
  • Мнения: 200
Не е задължително да се слага лепенка.Аз не съм слагала лепенка а само почиствах пъпчето и слагах пудра Peace


              newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Не съм слагала такова нещо.

# 25
  • Мнения: 3 034
за първи път чувам за подобно нещо. тук нищо не се слага на пъпчето и с нищо не се маже (Канада). както и не се пази сухо или каквото и да било. просто се подсушава внимателно и се почиства с клечка за уши още по-внимателно от секрет.

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами, аз слагах такава лепенка само 1 ден след като падна пъпчето.

# 27
  • Мнения: 512
Не е задължително, още повече, след като казваш, че всичко е наред. След падането на пъпчето, продължех няколко дни след това само да почиствам. Лепенки не сме употребявали.

И ние така!  Peace

# 28
  • Мнения: 2 521
Не съм слагала такова нещо.
И аз PeaceАко имаше проблем предполагам че педито щеше да ни каже да слагаме newsm78аз не съм и чувала за тях Embarassed

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Не съм слагала лепенки , само си наблюдавах Peace

Общи условия

Активация на акаунт