Януарското човече мести наляво и надясно коремчето на мама вече

  • 15 429
  • 303
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен. Цяла сутрин се каня да пиша и все не ми остава време. Здравейте на новите мами-ДОРИТА, и моят термин е на 25, пък да видим...
Днес имам повод да почерпя- със съпруга ми празнуваме 2 години от сватбата. Миналата год. ходихме на ресторант, ама сега няма кой да гледа малкия. А имам и много работа-местим се в чисто нова къща, която от 2 години си правим и понеже искахме всичко да е О.К. та чак сега сколасахме да си направим всички екстри. А днес ми излизат и резултатите-онзи ден си правих ПКК, та да видим... Айде мацки до после

# 226
Хей, здравайте отново
Ами трябава ми гинеколог от Пловдив защото сега волю не волю 2- 3 седмици ще съм в България та така за всеки случей да знам че има към кого да се обърна ако се налага.
Иначе то и сега е весело вкъщи а като се родят близнаците ще е цяла детска градина.А и таткото е по-щстлив и от мен.Как се прибере от лекции не мога да го отлепя от малката му принцеса, Чара(краткото име на Лъчезара) все му е в ръцете особено откакто каза "тата".Представям си какво ще е като се родят близнаците.
А относно дискутираната тема за количките - ние търсим такава за близнаци или направо за тризнаци защото и Чара още е малка, но определено ще е нова
И аз бях на мнение да не купувам нищо преди да се родят децата но като жляза в детският Молл и не мога да се сдържа - винаги излизам я с играчка я с дрешка... Grinning

# 227
Честита Годишнина!!! Party пак и за новата каща, знам как е - преди 2 месеца и ние се местихме и ремонти правихме...
Но сега сме мн доволни от резултата

# 228
  • Мнения: 2 909
ralkata, честита годишнина! Много любов и семейно щастие още дълги години!   bouquet
Добре дошли на новите мами!

Аз вчера ходих в Шейново при докторката, при която мисля да раждам. Според нейния ехограф се оказа, че съм две седмици напред - показа, че съм в 29 г.с. Беба тежи 1376 гр. Всичко е ОК. Споделих, че имам болки ниско долу и пробождания чак към опашката, но тя каза, че това е от разтягането на костите. Изписа ми Профенид гел за мазане и каза да си продължавам с Магнерота.

# 229
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, аз се включвам по никое време и прочетох по диагонал, но ми пуши главата. Сутринта ми се обадиха от яслата да ида да прибера Хриси, че имал конюнктивит. Личната е 2-ра смяна и сега като заспи ще го водя...
Първо на Мазнислава да отговоря за Удостоверението - и на мен ми беше смешно(дори и на майка ми, която работи ЕСГРАОН в община в провинцията), ама си е факт-изисква се от всички общини на територията на София.
На въпроса на Лорини - сега с измененията на семейния кодекс и въвеждането на фактическото съжителство се вземат и доходите на бащата( не го казвам на 100%), моя съседка, която е в същото положение миналата година и искаха доходи на двамата родители. Вече самите болници предлагат услугата "припознаване на дете" и записването му веднага на името на бащата. За 2-ра градска цената е 30лв, за другите нямам сведения. Щом досега нямаш никакъв стаж имаш право на помощ 110 лв на месец мисля беше в рамките на 1 година, но пак трябва да се проверят условията за получаване сега има пак изменения. Обещавам да проуча по-подробно и да пиша пак тия дни. И права си-разправиите са много. Аз съм казала, първия, който му вземат документите от раз да иде и да си пусне тото hahaha
Мини, за детските да не зачеквам темата, че ми е болна...Дори на лекцията за Обезщетенията се изказах пред лекторката(която беше от МТСП), че за мен това си е дискриминация. Циганите ще вземат до 18 годишни детски, а моето дете не, защото се осигуряваме...
За картинката на Съни, Сиси прати ми я. Аз също гледах на Мичиган, но бяха главно на езерото...
Мама Таня, похвално е това, че сте дали дом на 2 дечица и имаш моето огромно възхищение  bouquet Естествено, че искаме да ги видим.
Момичета по някое време ще гледам да се включа пак, че тоя пост го пиша 1 час - само 10 пъти ІМамо, Уда, мамо пиш...Друго си е като е на ясла Joy

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 13:48 от Доника

# 230
  • Мнения: 645
Здравейте тумбачета надявам се да не сте ме забравили,честито на всички които са имали повод за празнуване,на всички нови мами добре дошли,аз нямах нет 2 седмици и бая съм изпуснала ,но сега вече имам и ще наваксам с темите newsm44,иначе с мен и бебка всичко е добре :)4ао за сега после пак ще се включа Laughingлек ден smile3525

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 15:44 от desisladka

# 231
  • Мнения: 63
Ралката, Честита годишнина! Да сте здрави и да се разбирате много!
Доника не се притеснявай за конюнктивита. Гого преди често имаше, особено като започна на ясла. Ползвал едни какпки, изписани от очен лекар, но сега ми излезе името от главата. С капки се оправя буквално за 1 ден.
Аз днес , като се връщах от работа, се мушнах в един детски магазин и купих на бебчо 1 боди и едно костюмче- блузка+ританка. И двете са все неутрални цветове, че нали още на зная пола.
След малко потеглям на ЖК, та да видим дали ще разбера нещо ново.

# 232
  • Мнения: 865
здравейте,
аз по цял ден събирам багажи,но утре вечер се надявам да си спим в новия апартамент Heart Eyes.само се чудя дали в крайна сметка ще имам нет в началото newsm78
ще имам ли някоя съседка сред вас-от Гео Милев или Редута Wink

# 233
  • Мнения: 8
Я Киша, за съседка въобще не се притеснявай-аз живея в Гео Милев. Е сега ми предстои да се местя в слатина, но пак не е далече, а и често ще се качваме до Гео Милев, защото всичките ми приятелки са там.
Благодаря на всички мами за пожеланията, а гинеколога ми преди малко ми каза, че изследванията ми са добре и за сега всичко е О.К. Hug

# 234
  • Мнения: 29
Здравейте момичета и аз да се запиша днес.Мама Таня добре дошла, както и на останалите.Аз също живея в USA  но това не ми пречи да бъда приета във форума.С момичетата е много забавно и приятно.Повечето имат много опит и аз доста понаучих от тях, помогнаха ми за доста неща за което съм и м много благодарна. Сигурна съм че и на теб ще ти хареса тук.
ЛОРИНИ
  благодаря за напомнянето за снимката на USA .Аз от доста време съм забелязала че няма но не исках да притеснявам никой и затова си траех, всички са толкова заети и  реших  че една снимка не е толкова важна.
РАЛКАТА честита годишнина много хубави моменти за в бъдеще и много любов във семейството.
ДОНИКА и аз знам че конюктивита  не е толкова страшен не се притеснявай много бързо ще се оправите, само знам че трябва да използва отделна хавлия ,понеже е заразно.
МУРВЕТ   много хубаво име сте си избрали, кратко и звучи не традиционно /рядко срещано имам в предвид/ което ми харесва.
ПЕПИ СЛЪНЧОГЛЕДЧЕ успех на консултациите , всичко ще е наред и надявам се да имаш новини за пола.Мен само веднъж са ме гледали и ми казаха момиче но не на 100% и аз не мога да се отпусна да го приема за вярно и също като теб се ориентирам повече към неутралните цветове.
ДОНЯ КОПРИВА ЛИПСВАШ НИ ,НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКО ВЕЧЕ Е НАРЕД И СКОРО ЩЕ ПИШЕШ.ПОЧИВАЙ  ПОВЕЧЕ ,МАЛКО ОСТАНА.

# 235
Хай, хай, съни4.И каде се подвизаваш из Щатите.От колко време си там?Работиш?

# 236
  • София
  • Мнения: 2 613
Ralkata- честита годишнина и от мен- много здраве и щастие пожелавам  bouquet
Доника- дано скоро се оправи детенце, не е приятен този конюктивит, дано му мине бързо и да не го дразни Praynig
Десисладка- радвам се да те видя Hug
Пепи- дано с бебчо всичко е наред Hug
И на мен ми липсва Доня Коприва, а и какво стана с Мим, писа ли след прегледа, дано всичко е наред с бебоче и с нея Praynig
Suny4, mamma TanqHug
Желая ви хубава вечер, аз много се радвам, че след малко ще се видя с моето сестриче, което не съм виждала от няколко седмици, а съм привързана към нея страшно много Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 180
на каква статия попаднах само http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-11-29_02.htm  Shocked   #Crazy Просто нечовешко!

# 238
  • Мнения: 2
 smile3555леле в кой век живеем не мога да повярвам

# 239
  • Мнения: 80
Привет и от мен!

По тема колички мога да си похваля моята - Neo Nato Piuma. Има я в Малечко, води се лятна, но може би я продават целогодишно, понеже цената и е под 300 лв. Тежи 4,5кг, има напълно легнало положение. Сега има и някакво покривало за краката, когато взимахме нашата - нямаше. Маневрена хич не е, дърво като всички такива. Маневрени според мен са тези с големите помпащи (примерно) гуми, но пък толкоз хубавини на 1 място няма. И това си е живата истина, че количка поклатена в магазин, хем празна е едно, а после като я натовариш - друго. Забравих не се сгъва от тип чадър. Не я рекламирам, пък не я и препоръчвам, щото всеки си има предпочитания. Устройва ме напълно и не бих я заменила с по-тежка!  Peace Предишната беше Чиполино, комбинирана, около 11-12 кг. Освен, че не издържа и 6 месеца и сега няма седнало положение, абе тежеше ми.

Детските са доста смехотворна тема именно защото някои деца не са деца на държавата, защото родителите им пък са добри данъкоплатци. Абсурдистан! ooooh! Та в тоя ред на мисли и моето дете не получава детски, що ли Simple Smile

Ех бременности - миналия път не разбрах кога мина времето, настинка не прихванах, камо ли болежка да съм имала. Сега контракции и бодежи - ама ще пия менделеевата таблица щом се налага, та и на всички с проблеми и проблемчета желая здраве, спокойствие и да помътим още до края!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт