ПЛЕВЕН - 67

  • 14 801
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 50
Знам ,че има полезна информация Wink ,прерових всички форуми ,питах даже една лекарка.Направих всичко,дано се засили кърмата.

# 226
  • Мнения: 22 530
black_cherry, питай винаги, няма защо да се притесняваш, винаги ще получиш съвет от нас, а и в останалите форуми. )))
Само по повод млякото НАН не съм съгласна, дъщеря ми от началото беше на него, после поради спиране на това което пишеше минахме на Аптамил AR, сега отново сме на Нан но никога не е имала проблеми с "раздуването". Това кое е най-доброто мляко не може да се определи от майките, бебетата си опредевят кое им харесва повече. ) Ако не му харесва със сигурност няма да го пие. ) Поне Калина е така ако нещо не и харесва.

# 227
  • Мнения: 50
Е да сигурно е така,аз незнам Simple Smile

# 228
  • Мнения: 220
black_cherry,сигурно си пробвала ,но да ти кажа и аз-жито ,варено ,със захар,орехи,мед -както ти е сладко , а водата от варенето я пиеш.
Аз като закъсвах от една паничка жито ставах  #Crazy....И като тръгнеше ,няма спиране.
А за АМ ,Валя още го пие ,а е на 2 години - и нощем още яде,никога не съм я спирала и не ми е тежало нощното хранене.А и не е дебела 12 кг. е ,напълно в нормите и яде НАН.

# 229
  • София
  • Мнения: 9 903
Да взема да се включа и аз по повод захранването. GrinningИ двете си деца ги захраних рано Blush,ама да не прозвучи оправдателно-преди 4 и преди 7г още като че не се говореше така за късното захранване.За радост засега това не им се е отразило по някакъв начин.Ако сега имах бебе бих го захранила на 5-6 месеца ,не със сокче,а със зеленчуково пюре.
За АМ-Бубка пи до три годинки,че може и повече да бяха,Мими до две и половина.
Момичета,ще има ли среща?

# 230
  • Мнения: 50
Да пробвах и жито с прясно мляко подсладено,закусвах с него около седмица,не забелязах особена разлика,но сега добре ,че ме подсети,ще си сваря утре.   bouquet

# 231
  • Мнения: 5 653
Днес нямах време да пиша от работа, та сега да наваксам.
Честит първи рожден ден на Симона! Пожелавам й много здраве, късмет и красота!



black_cherry, пробвай рецептата с копъра, която бях написала. При мен също имаше няколко момента, в които ми намаляваше кърмата /от стрес/ и действаше безотказно.
Иначе и аз съм за късното захранване. Митака го захраних на 5 мес. и половина след големи спорове с лекарката /тя настояваше да започна по класическата схема - на 2 мес. сок, на 3 плодово пюре и т.н./. Изобщо не съм фен на ранното захранване. Когато ходихме при д-р Мустаков, той обясни, че най-честите алергии са от морков и ябълка - това са първите сокчета, с които се захранва по класическата схема.

# 232
  • Мнения: 5 026
Момичета,ще има ли среща?

А, де?  Flutter

kati_v, къде работиш,че ми се губи нещо инфото?  Grinning

# 233
  • Мнения: 87
nomadka ,не мога да ти помогна с инфо по въпросите ти,но на първа страница Атракция си е направила трудада напише адресите на детски магазини в града,погледни ако искаш.
Добре дошла при наси  леко раждане!
Благодаря ти мила,
този списък го бях видяла, но повечето споменати магазини са предимно за дрешки и обувки. В крайна сметка намерихме някаква позната, която ни прати в Макс и Мориц, който се намирал нейде из пресечките на старата главна. Обаче аз както си ходих там някъде видях табела на друг магазин - Бебеландия, който е основният и голям на фирмата, която държи този под Стоматологията. Там открих почти като това което си представях, при това на доста прилична цена.
Благодаря за пожеланията - да ви се връща!  Simple Smile

# 234
  • Мнения: 2 111
Тина,не съм ходила преди в Етъра,но май не работеше.Разхождаха се 5-6 човека,но ние минахме оттам за да търсим място за хапване,но нещо не ни хареса заведението и затова ходихме до Трявна.

# 235
  • Мнения: 2 142
black_cherry спасението е кърмене на често и спокоиствие. В началото като се бях стреснала, д-р Йонов ми каза, че кърменето е като секса- трябва да се отпуснеш и да му се наслаждаваш. Иначе и аз захраних на 5 месеца и нещо и то със зеленчуково пюре. Сок давам отскоро разреден 1:1 с вода.
Етъра работи, синът ми беше на екскурзия в събота там

# 236
  • София
  • Мнения: 9 903
Питам аз,не че ще дойда Laughing.За съжаление тези почивни дни ще сме ангажирани.Но да ви дам поне парите,че каквато съм шматка,ще забравя. Crazy

# 237
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Валенце, спокойно с тези пари. Когато  дойдеш ще се оползотворят някак.

# 238
  • Мнения: 4 390
Със закъснение - честит празник на всички празнували!
Живи и здрави!  bouquet
Черна черешка, аз също съм против ранното захранване, не носи ползи, но понякога може много да навреди. Ако сега имам бебе, бих захранила около 7-ми месец с плодово пюре /тиква, сладък картоф/, след това оризова каша и чак след тях бих вкарала зеленчуково /по тази схема захранвах дъщеря си/. Сок бих дала най-рано след навършване на 1 г.
За млеката - пробвай различни, бебето ще си покаже дали му харесва. Аз избирах формула с по-ниско съдържание на желязо, защото бебето ми много се запичаше. Дъщеря ми пи АМ до почти 3 години, нощем също изпиваше по едно шише /смесено с каша/.

# 239
  • Мнения: 189
black_cherry,Ние сме на Аптамил+кърмене,или по-скоро на кърмене+дохранване с Аптамил,кърмя,цедя,дохранвам,ама не се предавам...2капки кърма да са-все е нещо.Нашето Педи ми препоръча Аптамил-а,каза,че е много добро,скъпичко е,но Хриско го харесва....Иначе за добър "млеконадой" аз си правя овесени ядки +семки-тиквени,слънчогледови,орехи,слагам и малко ленено семе,то ти прочиства стомаха....И пия Хипп за кърмачки,не че съм усетила разлика,ама не се предвам.И според мен е по-добре АМ,отколкото пюрета и сокчета....
Nomadka[/b,Макс и Мориц се намира до Стоматологията,знаеш ли къде е?Тръгваш от ПроКредитБанк нагоре и след островчето в ляво...има до него аптека,магазинчета за дрехи,домашни потреби....Пазарувала съм от там,но ми се струва скъпичък...
Сега да се похваля-вчера бяхме на консултация-Хриско за 16дни точно е пораснала с 600грама и 3см.Е,хайде изписаха ни на 15 3.060кг,но съм много горда с нашето бебоче....Аз се притеснявах,че не папка,а тя какво-яде си момата.... Laughing

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 10:01 от мама на Христина

Общи условия

Активация на акаунт