разглезват ли се лесно бебетата?

  • 2 716
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Едва ли бебето е разглезено, но внимавай за по-натам, когато стане на година-две и повече.


От дузина поне психолози досега е доказано, че децата на възраст до 1 година НЕ могат да бъдат разглезени от гушкане или целуване просто, защото самите те не могат да осъзнават реално ситуациите т.е да взимат манипулативни решения. Така че спокойно. Просто бебето ти има нужда от внимание и обич.

Знаеш ли, забелязала съм, че въпреки всичко  зависи от емоционалното и физическо общуване на бебето и майката.
За моята най-добра приятелка мястото на бебето й денонощно беше в леглото, шезлонга или количката, само при крайна необходимост биваше вземано на ръце. И наистина моето дете към днешна дата, сравнено с нейното си е направо разглезено. Разликата им е половин година.

# 16
  • Мнения: 469
Никога не съм лишавала Калина от гушкане, носене от страх да не я разглезя. Естествено тя не обича да е в компанията на друг и когато трябва да изляза е голям зор но това го отдавам на факта че сме почти непрекъснато само двете вкъщи. През нощта пък се събужда с рев ако е в кошарата и много трудно я успокоявам, така че почти всяка нощ спи при нас в леглото но мисля че и това е период който ще отмине.

# 17
  • Мнения: 19
Не, не е разглезване. Просто има нужда мама да го гушка! Само си представи: мъниче на 4 месеца, самО в тоя голям свят ... просто иска да усеща, че мама е до него. По-често гушканите бебета после стават по-уверени в себе си хора.

# 18
  • Мнения: 5 940
Обичано, гушкано бебе се познава. То е спокойно, ведро, щастливо. Бебетата трябва да се глезят, особено пък четиримесечните.

# 19
  • Мнения: 2 960
Гушкане,целувка...това са нещата ,които правят бебето спокойно ,уверено ,обичано.Не мисля ,че може да е разглезване.

# 20
  • Мнения: 166
Чували ли сте бабите как казват "Бебето се целува само когато спи". Не ви ли е възмущавал този лаф?
Не смятам, че бебета под 1 година могат да бъдат разглезени.

# 21
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също мисля, че не се разглезват бебета. Но много бързо свикват с мама, нали са постоянно заедно.

# 22
  • Мнения: 1 512
Въобще не ме интересува кой какво казва.Ще си я нося,ще си я гушкам и целувам сега когато има най-голяма нужда от мама.Да я оставя да реве от страх да не се разглези ли - никога.  NaughtyКога иначе - като стане на 15-20 години ли? А и мисля,че това си е до дете.Има деца който си лежат кротко в кошарките или количките и плачат само когато огладнеят.Ама ние не сме от тях.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 763
Бебетата се раждат бебета, после стават малки деца и постепенно порастват. Не може едва ли не от раждането си да заспиват самички, да не плачат и т.н. Освен това, те са различни хора, с различни темпераменти. Едно обича да е на ръце, друго да се вози, трето да си лежи в креватчето. На този етап възрастните са тези, които трябва да се нагаждат. Децата ще започнат да се съобразяват и превръщат във възрастни малко по-късно.

# 24
  • Мнения: 1 477
На тази възраст не е разглезване.Детето има нужда от близост и сигурност.

# 25
  • Мнения: 1 098
Не! Това е толкова малко бебенце, просто има нужда непрестанно да усеща присъствието ти. Така се чувства сигурно и защитено.

# 26
  • Мнения: 11 004
Бебе на 4 месеца има нужда от много, ама много глезене и гушкане.

# 27
  • Мнения: 3 034
Марти е само на 4 месеца и вече пищи ако ме изпусне от поглед ,дори ако е в мен и говоря с друг ,а не с него почват писъците  Shocked Според вас дали съм го разглезила вече  newsm78

не. бебетата не се разглезват, те имат нужда да бъдат приласкавани. ти си единственото нещо, което твоето бебе приема за близко и познато. познава гласа ти, пулса ти, допира ти, аромата ти - още откакто е било в теб. естествено, че ще те търси. и няма нищо по-хубаво от това  Hug
последните две години педиатрите в Северна Америка проведоха мащабни изследвания за връзката "начин на гледане като бебе" - "поведение като зрял човек". резултатите показват, че хората, които са били гушкани и приласкавани редовно като бебета, израстват уверени и много самостоятелни възрастни. говорим за бебета, не за малки деца, които вече разбират къде минава границата.

# 28
  • Мнения: 493
Много е малко детето ти за да бъде разглезено.Явно има нужда от твоята прегръдка и обич. Wink

# 29
  • Мнения: 991
И аз се нервирам от приказки от типа на: Ама ти така си я научила - така нищо не можеш да си свършиш у дома! Е много важно като не мога да си свърша нищо. Щом детето ми има нужда от внимание, ще му го дам. Бебетата не са домашни любимци, та да ги дресираме да си стоят кротко и да не ни пречат да си живеем живота.

За разходките с количката - пробвай кенгуру или слинг вместо да го мъкнеш на ръце и да тикаш количката. Аз количката вече я ползвам само за спане навън. Дъщеря ми не иска да се вози в нея.   

Общи условия

Активация на акаунт