Телевизионно бебе по БНТ1

  • 2 843
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 125
Поздравления за Бу! Много уверена и красива- родена за пред камера! Водещата, обаче е на другия полюс Sad Незнам дали има деца, но беше толкова неподготвена, че направо е срамота. Явно идеята и е да я "дават по телевизията" и не си дава сметка, че има хора, които наистина се нуждаят от съвет, а не се обаждат само, за да и запълнят няколко празни минути ефирно време. Това за "американското захранване" едва ли има смисъл да го коментирам.
Е, благодарение на Бу имаше и лъч светлина в царящата в студиото безпросветна тъма, за което моите искрени поздрави!

# 16
  • Мнения: 425
Изгледах предаването-възмутена съм от "компетентноста " на водещата! #CrazyОпитах да се обадя и да изразя справедливо възмущение но бидох отрязана!Честно,ако тепърва ми предстоеше раждане не бих и помисляла да кърмя-още в началото се внушава,че кърменето е нещо непосилно,супер специално,изискващо много,ама наистина много усилия!Жалко,че толкова малко време бяха отделили на Бу и д-р Янков.

# 17
  • Мнения: 488
Мился,че ако се задълбоча в анализа на нивото на компетентност и интелигентност на водещата ще употребя доооооооооооооооооста нецензурни думи...
Колко трудоемко и изморително било кърменето и как майките били на ръба да се откажат  #Crazy  #Crazy  #Crazy АМ излезе,че е по-лесно за даване  newsm78
Възмутена съм от предаването!
Ако бях бъдеща майка ,която се колебае дали да кърми-честно нито водещата,нито мамолога нито пък поканените майки ме спечелиха
Особено едната като се изказа КОЛКО много помогнала водата за жълтеницата!!!  smile3511 smile3511 smile3511

# 18
  • Мнения: 454
Аз пък, честно казано, тази водещата изобщо не я слушах, какво говори. Може би, защото пропуснах началото и не съм ги чула тези бисери, както и изказванията на майките в студиото.

# 19
  • В събота
  • Мнения: 201
Гледах предаването (кърмейки  Wink) и мен ме издразни водещата и някои други нещица, но пък ме накефи изказването на д-р Янков (след думите на водещата колко трудно било кърменето), колко удобно и лесно си е да кърмиш - свободна си да ходиш където си искаш, да правиш каквото си искаш, а "кухнята" е винаги с теб  Grinning Но нещо късичко ми се видя като продължителност, таман да ми стане интересно и то взе че свърши... Абе от къде го измислиха това "американско"??? Явно моето дете още от утробата знае последните Хамерикански тенденции, щом още от раждането си отказва да пие вода, въпреки нахалството ми да и пъхам шишето постоянно...

# 20
  • Мнения: 3 869
И мен ме втрещи това за водата и жълтеницата. Поизчетох тук-там как да я намалим до минимум жълтеницата и се оказаха две неща - пъпната връв се прерязва след като спре да пулсира и бебето на гърда веднага - да има поне 8-12 хранения първите 24 часа (коластрата). Спазихме тези неща и дори не забелязах да е имал жълтеница. Може би имаше нещо за ден, но това беше Simple Smile
А майката, която обасни че дохранва щото на 2 месеца на дете й намаляла много кърмата. После се оказа че от раждането му дава вода и детето си пийвало по 200 гр за деня  Shocked Ми то не е оставало много място за кърмата. И накрая педиатърката, която препоръча първо сокчета и после пюрета. И всичко това набутано в 15 мин. Нито имаше време за коментари от Бу и доктора, нито за нещо друго смислено. Ако приемем, че съм майка, която не знае почти нищо, гледам предаването и разбирам 1)че кърмата е като дарбите - пада се само на някои и не веднага 2) че най-добрата храна за детето, но и АМ е също толкова добра 3)че ако не започна да давам сокчета на 4 месеца, на 7 м. детето ми няма да иска да яде абсолютно нищо и ще си умра от зор и мъка да му набътам пюре в устата  ooooh!
Дали няма начин Бу да участва в "Часа на мама" - там поне си изслушват гостите и не им отделят 1 мин. телевизионно време!

# 21
  • Мнения: 4 020
Бу, радвам се, че те видях Laughing (всъщност и в клипа за кърменето съм те "виждала", но не съм била сигурна, че си ти)

Възхищавам ти се за целия ентусиазъм, енергия и любов, с които си заредена  bouquet
Хареса ми чувството за хумор на д-р Янков. Wink
Учуди ме препоръката на лекарката за начало на захранването със сок. newsm78

За водещата нищо кой знае какво не мога да кажа, беше ми малко смешна с тази закуска от елда, круша и извара, но пък не е редно да коментираме има ли деца, няма ли. Може да иска да има, а да не е срещнала точния човек, или да го е срещнала и да има проблем, или просто да изчаква...

# 22
  • Мнения: 543
Предаването беше кратко и накъсано, за такава тема трябва да се спретнат поне няколко поредни предавания, ако искат да се разбере нещо.

Водещите на предавания не могат да бъдат специалисти по всички теми, които се дискутират, това е ясно. И все пак малко предварителна подготовка по темата не вреди.

Бу беше блестяща и успя да отговори кратко и ясно на въпросите (и аз за първи път виждам гуруто на форума Simple Smile ). Поздравления!

# 23
  • Мнения: 2 614
А линк с въпросното предаване има ли?
Или да видя в нетерра?
Хм, типично по нашенски - каним гости, но пък защо да ги слушаме и информация от преди 50-60 години - аман!!! ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 114
Дали няма начин Бу да участва в "Часа на мама" - там поне си изслушват гостите и не им отделят 1 мин. телевизионно време!

Бу беше вече гост в "Часът на мама"- е, предаването беше още в началото си тогава и водещите имаха досадния навик да говорят повече от гостите си (гледам, че май са се понаучили вече да не прекъсват), но сигурно е било по-добре от това, което описвате.  ooooh!

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Момичета, радвам се, че ви е харесало като цяло Simple Smile
Малко по малко ще се надяваме да се променят нещата.
Д-р Янков зад кадър коментираше как внукът му пропил вода на 8 месеца (или сега е на 8м и още не пие, едно от двете беше Laughing ). А докторката все пак не приказваше зле - въпреки старият ред на въвеждане на храните и малко странното твърдение, че ако се захрани 'късно' на 6м детето, може и да не иска да яде, трябва да отбележа, че значително по-гъвкаво приема желанието на родителите за храненето на бебето им от доста други лекари Simple Smile

# 26
  • Мнения: 690
Възмутена съм от предаването!
Ако бях бъдеща майка ,която се колебае дали да кърми-честно нито водещата,нито мамолога нито пък поканените майки ме спечелиха


и аз така  Tired
само не разбрах защо бяха поканили Таня и доктора при положение, че въобще не им дадоха думата  newsm78
поканените майки бяха с прекалено малко "стаж" /кърмили 2-3 месеца/ ... може би трябваше да покажат някоя майка, с 1-2-3 годишно детенце, още кърмеща и да разкаже наистина през какви перипетии е минала, за да покаже, ме наистина началото е трудно, но си заслужава всички усилия и лишения /при мен примерно бебето засука в края на втория месец, нон стоп се цедях, силиконови зърна, лактационни кризи, "стачки" и перодични "отбивания", запушвания на канали и супер висока Т, 2 пъти АБ и все такива хубави неща, ама напук на всичко още успявам да "скалъпя" по 2 кърмения на ден/
та това "предаване" в никакъв случай не би ме убедило да кърмя като бъдеща майка  Naughty  водещата - ми тя жената откъде да знае, едва ли "кеси" редовно като нас в кърмаческия  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 242
водещата - ми тя жената откъде да знае, едва ли "кеси" редовно като нас в кърмаческия  Mr. Green

Ми като води предаване на такава тема да се образова малко  Crossing Arms
Но това е общо правило за почти всички водещи - все са "много компетентни" по всички теми  ooooh!

# 28
Здравейте! Аз съм една от водещите на Телевизионно бебе по БНТ 1. В случая - тази, за която говорите:( Благодаря ви все пак за коментарите - по-добре лошо, отколкото нищо, както са казали хората. Да, вярно е, че нямам деца, но дори и така да беше, ако бях начинаеща мама, пак щях да задавам същите въпроси, каквито вероятно и вие сте задавали в началото. А и все пак предаването е за начинаещи, каквито сме всички ние в този живот. Лично в моето обкръжение, всички мами бяха на ръба да се откажат от кърменето, някои го направиха, някои - не. Но в крайна сметка, изборът дали да кърмиш или не, си остава у жената. И никой не може да я съди за този избор. Благодаря ви наистина за коментарите, много ми помогнаха, а и след загубата на моето дете, аз все още се адаптирам към това което ми се налага да виждам всеки ден навън, но не и вкъщи. Ще се радвам на коментарите ви, както и на това да чуя какво искате да видите.

# 29
  • Мнения: 3 718
jesavel , ако искаш регистрирай се и хвърляй по едно око на темите тук, те са нещо като представителна извадка и мое да са ти много полезни за идеи за темите в предаването. Не съм гледала точно това участие и не мога да коментирам, но съм сигурна, че ти си вършиш работата професионално и със желание. Тук има много нова информация не само за кърменето, но и въобще за отглеждането на деца. А и нагледно се вижда какви са най честите притеснения на майките и какви са решенията, как се развиват историите.
За кърменето има много неверни митове, понякога информацията е оскъдна или просто няма кой да помогне, когато се наложи. За това има толкова много майки "на ръба" да се откажат. В повечето случаи решение има.
Надявам се да сме от полза, предаването ви да стане още по информативно и полезно за зрителите ви. Успех    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт