Справеливо/несправедливо

  • 7 016
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Не разбирам как и е дало сърцето да си хвърли детето.
Да беше направила аборт дето се казва,щом не е искала повече деца.Но да го родиш живо и здраво и да го хвърлиш в канала,за да умре ето това е лудост,освен това е и престъпление.
Според мен тази жена трябва да си получи заслуженото.

# 16
  • Мнения: 3 634
Той Бог си знае работата... Няма и Райна да забрави като му дойде времето...

Ох, че много религиозно го подкарах, ама пак ме изкара извън кожата таз статия...

# 17
# 18
  • Мнения: 4 068
Току що го прочетох и онемях,умопомрачих се и т.н.
Това е все едно че пускаш обява във вестника че си продаваш старата кола.
Но пък от друга гледна точка е по-добре от колкото да си хвърлиш детето в канала.
Абе какво им става на тия хора?Защо ги правят тия деца като не ги искат.
Наистина е несправедливо.
Ох,няма да коментирам повече защото се ядосах много.

# 19
  • Мнения: 920
Цитат на: lilita
А това как ви се вижда?Shocked
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=40521


Не че съм такава любопитка...ама аз на мен ми се отваря съобщение че това мнение не съществува.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Тиа и на мен сега ми се отваря това съобщение, ама преди 2 часа го четох. Гласеше горе долу следното: "Семейство с материални проблеми предлага за осиновяване дете..." и беше казано кога ще се роди детето.


Направо се чудя как има такива хора по света... Confused:  Confused:  Confused:

# 21
  • Мнения: 3 634
Аууу... Потресена съм!

Трябва да е някаква шега!

# 22
Otvratitelno, dano da e nqkoq ot porednite izmislici na reporterite...  Close

# 23
  • Мнения: 920
С риск да се нахвърлите върху мен...все пак ще ви кажа какво мисля. Не смятам че можем така с лека ръка да осъдим някой за постъпките му. Никой не е безгрешен, а и за всяко решение винаги излиза по-добра алтернатива..след като вече сме го взели.

Не искам да оправдавам семейства като цитираното (вярно не съм чела въпросния материал, но от преразказа на Лалка смятам че добих представа какво е пишело), та не че ги оправдавам, но и не смятам че им е било лесно да вземат това решение. Наистина има ситуации в които човек се чувства в безизходица.

Смея да кажа, че ние ( проблемните) сме склонни по-навътре да приемаме такива писания, защото пречупваме всичко през призмата на нашата болка....и изхождаме от собственото си желание да имаме бебоци. Но когато животът ти върви нормало и нямаш такива проблеми ти имаш право на избор. Да прави сте че би могъл да избереш аборта в ранната бременност и да не създаваш дете, което после ще оставиш, но пък избирайки другият вариант - да го дадеш за осиновяваве - даваш възможност на семействата които не могат да имат свои.

Пак казвам - аз нямам конкретно мнение...Не мога ей така с лека ръка да махна и да кажа " Тези не заслужават да са родители, защото са оставили детето си"(например)....И двете страни (ако мога така да ги определя) са прави, всичко зависи много от причините.

Държа да подчертая че не оправдавам "клиничните" случаи - тези в които взетото решение граничи с налудничавото...

# 24
  • Мнения: 3 634
Но ако не можеш да гледаш детето си и искаш да му осигуриш по- добър живот ако го дадеш за осиновяване има други начини да уведомиш за това. Не смятам, че който и да е форум е правилното място за извършването на такова дело. Все пак става дума за човешко бебе, не някое кученце.

Има агенций по осиновяването, детски домове... Пък и надали тези обяви са легални, дори и в България.

# 25
  • Мнения: 920
Мама не споря че мястото не е било добре избрано. Просто исках да кажа че няма ситуация, в която нещата да са черно и бяло....винаги има и други цветове.

# 26
  • Мнения: 4 068
Трябва да призная,че Тия е много права.
Живота не е само в черно и бяло,има и много нюанси на сивото.Ние наистина сме по-чувствителни на тази тема и може би затова реагираме така.Но пък без да знаем историята нямаме право да съдим никого.
Обаче и МОФ е права,че не е това начина.Като пуснеш обява все едно подаряваш кученце.

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: renci
Трябва да призная,че Тия е много права.
Живота не е само в черно и бяло,има и много нюанси на сивото.Ние наистина сме по-чувствителни на тази тема и може би затова реагираме така.Но пък без да знаем историята нямаме право да съдим никого.
Обаче и МОФ е права,че не е това начина.Като пуснеш обява все едно подаряваш кученце.


ПРОДАВАШ, не подаряваш!  Imp  Close , защото тия май наистина го продават!  Embarassed  Imp

Общи условия

Активация на акаунт