Фотография - 29та тема

  • 26 856
  • 588
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 915
Слави, радвам се, че се появи!  Hug  Hug Добре, че сте преборили гадините.  Crazy Аз преди време също водих 1 седмица епическа борба с вируси разни, като последния льольо четох по форуми какво да правя и с кои програмки да чистя.  Mr. Green Не съм те знаела, че си профи, та да те питам теб.  Flutter

Креми, по-бързо да се отърсите от преживения ужас.  Hug

Моби, с нетърпение очаквам вече снимки от офисната серия!  Wink Сигурна съм, че ще се справиш отлично. Съвети не мога да давам, щото не съм в час, сигурна съм, че като отидеш на място и порагзледаш обстановката и атмосферата, ще ти хрумнат чудесни идеи.  Simple Smile Лично аз бих пробвала да нащракам по 2-3 колеги как се дзверят заедно по компютрите, нещо да обсъждат, как се хихикат на по-голяма група, държейки чаши кафета и папки.  Laughing Сигурно за фон ще има разни шарении по стените като плакати на козметични продукти, а също и разни мострички - кремчета и т.н., които да се ползват за акценти и бокета. Може би и back-light от прозорците, за да очертаят някой по-радващ окото силует на някоя колежка/колега... Laughing Май във ФФ бях гледала много приятна офисна серия, но пусто не мога да се сетя чия беше, а и преди поне 2 години бе това... newsm78


# 106
  • Мнения: 1 052
digitall или както там се пише (digit_all)
беше сет на реклама

# 107
  • Мнения: 1 313
Добро утро момичета! Hug
Последно досаждам тук и няма да се появя, докато не си взема нещо и не дойда със снимка  Rolling Eyes
След много четене из форумите стигнах до този извод, че за начало тялото не е много важно, а обективите както и вие казахте.
Последно измъдрих това, ще си взема Никон Д40 с китов обектив/комплект са да си щракам, докато се науча/+един 50/1,8/за манджи и портрети на детенце и не само/ за начало и малко по-натам нещо такова варио – 18-200ВР и така.Когато фотографските ми възможности надраснат параметрите на Д40 тогава ще търся нещо по-ново като моделче Outta JointМислех и за 40Дх, но с няколко обектива пак отиват доста далеч финансово нещата, реших, че не е оправдано да харча толкова при положение, че не мие луда страст, а просто ще ми се наложи да правя по-добри снимки, пък може и да ми хареса.....
Ей това ми се върти много яко из главата и не знам дали съм на прав път или не?!?По-добре да имам различни обективи за начало от колкото скъп апарат и 1 обектив.Гледах и втора ръка, но те ги продават на цената на новите в момента, дори някои с намаленията са по-евтини ooooh!
Моля с по една дума да си кажете мнението!
Благодаря ви предварително  bouquet

# 108
  • Мнения: 1 630
Здравейте девойки,
Сори, че чак сега се включвам

Кажете кога ще се виждаме?

Аз не мога само тази вечер, както и събота и неделя
иначе съм в отпуска и съм свободна по цял ден

Лоис, много свежо изглежда рибата ти.

Фри, разкошна е квадратния портрет
малко ми прилича на снимките от детството ми. Може би заради фона.

Еси, Никон д80 е съвсем друг клас спрямо Д60, ако не съм дорасла не е свързано с парите, си вземи д80
С по-добър апарат винаги можеш да му ползваш само част от нещата, с по-ниския клас няма как  да ги добавиш
Китовите им обективи хич не са добри, но за 130-140 евро можеш да си вземеш 50/1,8 който е прелестен, за храна ще ти свърши добра работа
Д40 не взимай, от технически параметри не разбирам, но ми бяха казвали, че матрицата му е много лоша
по-лоша е от на д50. Моя д50 го обещах вече на една приятелка, но по e-bay редовно ги има за по 100тина евро. Вземи си по-добре д50 на старо от колкото д40
Ох пиша преди да съм прочела всичко надолу....

Веч, вторите китки с бебе са много по-добри

Гея, аз имам едни Сигма за никон , от която съм много доволна


Моби, за мен цветната, но изсветли малко лицето

Слави, мноооогоооооо съжалявам, не само че го видях, ами и си ги разпечатах
Мгого извинявай, бях убедена че съм ти благодарила  Embarassed Embarassed
ама явно компютъра не ми е разбрал мисълта

За моите офис снимки, не споделих опит защото не съм доволна от резултата
Наредих ги на една стълба.

Пумпал, кестените са чудесни

# 109
  • Мнения: 405
Също така, ако си вземеш никон Д40, той ще ти прави автоматичен фокус само с автофокусни обективи, което изключва 50/f1.8 /поправете ме ако греша, че не съм съвсем сигурна!!! /

С твърдия обектив ще трябва да фокусираш ръчно, което едва ли ще ти хареса, особено за портретите на детенце  Laughing

ВЪобще д40 /особено с китовия обектив/ не е добър избор за мен.
По- добре вземи Д70 на старо. ИЛи Д50, както Рали ти е писала


# 110
  • София
  • Мнения: 983
Много благодаря на всички за съветите  Hug

Снимките на digit_all и аз си ги спомням (сега пак ги разгледах). Много ги харесах още от първото гледане.
Надявам се да ми дадат свобода да пробвам различни неща.

Еси, и аз мисля, че не е добра идеята за тяло без мотор  Confused

# 111
  • Мнения: 2 242
Писах исах… рестартирах ... няколко пъти и .. вече сте написали същото… ама хайде да не ми е на хал труда Embarassed

esy мила, уби всичко детско в мен  Mr. Green…. още в първият си пост написах - НЕ на Д40, Д60 и китовите… е не се аргументирах … де се затри Муцун …че аз пиша по много и не всичко ми се разбира. С Д40/Д60 няма да ти работи АФ на 50-ката (ще фокусираш само ръчно, а визиора е малък … не е болка за умиране но за начинаещ ще е доста изнервящо). АФ работи само с най-новите AF-S серии обективи (съответно по-скъпи) и дори тогава ще имаш само 3 фокус зони. Аз съм с 5 и са ми малко (за сравнение Д80 е с 11, а Д50 с 5). Освен всичко подочух че във фотопоавилиона са изпищяли от калпави бройки. За мен най-показателен е факта че три месеца след като излезе 40-ката в базара се напълни с оферти ‘продавам’, а примерно за д50 (първоначално такъв търсех) откривах с огромен късмет.
Апропо за базара си трябва търпение и да проверяваш ежедневно – хубавите оферти ги отнасят за часове. Току що разгледах – има за Д80 за 700-800лв и една за 900лв с 2г гаранция. А ако не ти е спешно – покрай коледа се пълни с изгодни продажби (такива като мен, дето много са слушкали ще сменят старите тела Flutter)
Да те хвърля съвсем в музиката – гледа ли пентаксите Laughing. Те също не са никак лош избор – имат вградена стабилизация (при всички останали стабилизацията е в обективите и ти излиза доста солено). Примерно един Пентакс К100Д с 50/1.4 чисто нови около 1200лв

Рали  Hug напълно съм съгласна – Д50 е по-добрият избор (спрян е от производство и се намира само втора ръка), Д70с (не Д70) и Д80 също

Фрии последният кадър кефи, много matrix ефект

MardiGras моя софтбокс е твърде самоделен Embarassed но съм замислила един по-голям от чадър да спретна, ако придобие търговски вид ще го снимам

# 112
  • Мнения: 337
Слави като почна да хвърля в музиката с Пентакс, да ударя и аз едно рамо Joy
Само че за Пентакс к200- тялото във фотопавилиона е 929 лв.- разликата не е голяма спрямо к100, а като гледам на Джали снимките, има видимо по- добро цветопредаване. Освен това обективите са осезателно по- евтини- ще си вземеш 50мм ф/1.4 за около 400 лв. Превишава ти лимита малко, ама аз бих се стиснала и събрала за него. За 100лв повече получаваш по- светлосилен обектив и възможност да ползваш и по- стари и евтини обективи. Аз друг, освен 50мм на първо време не бих взела. Имам и китов, но съжалявам, че го имам. Почти не съм го ползвала, откакто взех 50мм, сваляла съм го от апарата не повече от 5 пъти, всичко снимам с него, свикнах и на ходенето напред- назад, не е мъка за умиране Mr. Green
За манджи особено е идеален. Нямам кой знае колко манджи, ей тук има някои, с к10д и 50мм са снимани, но долу горе да добиеш представа
http://flickr.com/photos/apoklistika/sets/72157606689967718/

# 113
  • Мнения: 4 915
А, Фрида, мерси!!!

Да удрям ли и аз рамо на Пентакса като добро бюджетно решение?  Laughing Макар че несподелената ми любов бе Никон, по отношение цени на обективи и възможността да ползвам механични такива, Пентаксът ми е чудесен. С К10D съм, ама снимам с обектив Такумар 55/1.8 ръчнофокусен за 90 лв втора ръка, и една Сигма 28-70/2.8 пак втора ръка. Има стабилизация в тялото.


Всъщност влязох в темата, да споделя една забавна играчка-помощник за композицията:   Wink
http://photoinf.com/Golden_Mean/photo-adjuster.html


Слави вкара пак тежката артилерия откъм информация и съвети.  Sunglasses  Hug За домашни софтбоксове ми говорете, говорете... Blush


# 114
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Рали, а може ли малко повече инфо за Сигмата за Никона, че аз съм само с един обектив и искам да си купя още някой. Embarassed

# 115
  • Мнения: 2 863
Еси,  не е обаждах аз, че не съм в правата вяра( разбирай Никон Embarassed),  но ти гарантирам, че  в сравнение с Никон 40 към който си се запътила, Пентакса е  в пъти по-добрият избор. Четох и гледах  два месеца из нета, докато си взема апарата, разбира се силно органичена откъм пари, което виждам  определя и твоя избор.  
Ето ти  ревю на апарата
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=20 ,
50 мм 1/4 ми донесоха от Щатите и ми излезе точно 280 лв, има също и сайт (edepot ) от който можеш да поръчаш, ще си спестиш към 100 лв, но наистина е страхотен обектив. Аз за китовия не съжалявам, снимам си  и с него, е не върха на сладоледа, но става за твоите нужди, който описваш. От цветовете на Пентакса съм наистина много доволна, ето ти пример, не съм пипала  грам цветовете
http://www.flickr.com/photos/13900583@N03/2865786514/in/set-72157602164596227/

абе с две думи- с две ръце ти го препоръчвам:))

# 116
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
И аз да кажа (понеже видях, че ми спрягате името тук- там Mr. Green) или направо да цитирам Слави: "Не на Д40!" Naughty
Няма вграден мотор за автофокус в тялото, което прави практически невъзможно използването на прекрасни (без първия) и евтини обективи като 50/1.8, 50/1.4, 85/1.8 ooooh!. 18-200 ВР е кофти също (лично мнение) Peace
Като снимам нещо ще ви пиша Peace! Продължавайте да творите прекраснотийки, обичам ви Hug!

# 117
  • София
  • Мнения: 4 033
да се запиша в темата, може все пак някой ден да се науча да снимам Embarassed





Ще може ли да ми кажете доколко снимките дето пускате тук са обработвани?
Аз нямам навика да ги пипам, освен когато правя рамки във фотошопа, и ми се иска да знам доколко това ми е грешка.

# 118
  • Мнения: 405
ЕлиГ, моите почти всичките снимки са сериозно обработвани.
На всяка една почти със сигурност има кроп, изтриване на някой ненужен елемент, тук-там шарп и въобще ретуш /ако е портрет/
и засилване на някои цветове.
На други има и други неща, но като цяло нямам необработени снимки.

Първата ти снимка не е лоша, кадрирането е правилно от техническа гледна точка, защото момиченцето не е в центъра.
Не става ясно обаче какво прави с ръцете - дали държи нещо и защо е този жест.
В този случай може би бих кропнала само личицето, за да се подчертае интересната физиономия.
Също така не ми харесва слънчевото петно на лицето и от дясната страна. По-хубаво щеше да е без него.
Има и сини сенки под  очите и на клепачите - и тях бих махнала.
И малко бих засилила контраста и ето резултата



O, да, щях да забравя и малко шарп на очите. /на снимката не съм шарпвала/

Втората снимка - детето е в центъра, гледай да не центрираш обектите, прочети първата страница на темичката  - там има страшно полезни неща.
Иначе идеята ти я разбирам, опитай следващия път да снимаш от малко по-близо  Simple Smile


Моби - за мен черно-бялата. Повече настроение носи, иначе се разсейвам от цветовете.



# 119
  • Мнения: 1 313
Момичета, благодаря ви безкрайно много!  bouquet
Вие сте страхотни! Peace
Реших малко да се поуспокоя , да поразгледам още и тогава да взема решение, че сега нещо ми стана голяма каша ooooh!
Започнах от Никон, минах на Канон, а днес се дзверя в Пентакс и вече  Crazy
Последно питане от никоните само Д80 ли е с вграден мотор или?!?
Хубава вечер! Hug

Общи условия

Активация на акаунт