Фотография - 29та тема

  • 26 817
  • 588
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 117
Благодаря ви много, девойки, за съветите, сега остава Еси да влезе да си прочете материала  Mr. Green и да си мисли пак  Mr. Green.

Моби, за мене чб, цветната ми е много равна като цвят и ми изглежда като нарочно тониране. Сигурна съм, че моделите ти много ще ти помогнат - щом са в козметичния бранш, поне ще се стараят да са красиви  Joy Така че, споко! С две светкавици - кво повече.  А не можеш ли дневна светлина да използваш плюс отражател?

Слави е как стана тая работа с компа бе, нали сте профита уж? Егати на мен ако ми се случи, в тиквите съм просто, таман за Вси светиии украса  hahaha

Мишолина аз не съм поръчвала, но чувам, че ВН използват колегите.

# 91
  • Мнения: 30
Един животински фотос:  Crazy


Аз пък трябва да снимам разни красотички на един кетъринг и
не знам как ще стане номерът.  Crazy

# 92
  • Мнения: 1 313
Момичета, безкрайно благодаря за дългата беседа по моя въпрос! Hug
Такаааа, започнах да клоня към тяло Д80, но какъв обектив трябва да си взема?!? Rolling Eyes
Да, за начало ми трябва за манджи, но ми се ще все пак да е някак си по-универсален, че да мога и други неща да си щракам пък така ще се ориентирам и в коя сфера освен монджите ще ми хареса да си снимам Peace
Бюджета ми е с много сили към 1200 и дори малко започнах да поотпускам иначе беше до 1000лв ooooh!
Не ми се ще да се изхвърлям много, че то фотографията не ми е някаква страст в момента, просто се налага да правя по-хубави снимки пък то апетита идва с яденето, знае ли човек може и да ми хареса Wink
Четох няколко пъти разсъжденията Ви и продължавам да не пропусна нещо между редовете и пак мисля, мисля,....
И Канончето гледам и не знам овъртях се здраво  в чуденка.....
Луиза, не знам защо, но нещо ми се ще да е новичко Rolling Eyes
Като го измисля ще се включа пак или пък направо с покупката
Благодаря на всички Ви от сърце  bouquet

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 16:58 от esy

# 93
  • Мнения: 1 895
Нямам нищо за казване, само да ви кажа здрасти Rolling Eyes
Гледам и коментирам във фликр, като има нещо ново от всяка от вас.
Скапано ми е нещо, та не ми е до разговори Confused

# 94
  • Мнения: 2 242
Моби Mr. Green Hug като стана дума за сигма, забравила съм впечатленията ти от 24-70 Macro? Бре ти макро с него снима ли??? Като се видим резервирам едно кръгче за тестване Mr. Green чела съм много противоречиви отзиви и имам голям мерак да я пробвам.
За групови снимки Рали беше питала, дано сподели опит. И фрии направи много хубава офис серия,но май не ползва светка? този линк, не знам дали ще ти свърши работа http://strobist.blogspot.com/2007/05/on-assignment-two-speedlight-group-shot.html
А имаш ли софт бокс? наскоро спретнах един самоделен и резултатите са страхотни, вече я имам за задължителна екстра.

Хе Esy и аз тръгнах с подобен бюджет – избрах D70s тяло с 18-70 за начало, след няколко месеца допълних 50/1.8. Но след това планирах и дълъг, качествен и като посбрах средства взех 70-300 ВР. Ако няма да ти трябва толкова голям диапазон (аз се бутам и в пейзажи, портрети, че и пеперудки гоня) може да разгледаш големите варио – 18-200ВР не е висок клас но покрива изцяло нуждите и спестява 2 обектива или пък по-късо варио 18-105ВР(зависи пеперудките и пилците блазнят ли те). За снимки на манджи детайла и рязкостта е много важна (при този бюджет – задължително твърд обектив!), мисля че 50/1.8 ще е перфектен избор, при това евтин и всепризнат … пък като дойде апетита (ще е по-скоро от колкото очакваш Laughing) някое от горните варио-та ще покрие почти всички ти нужди. Може да ти се наложи и една външна светка да планираш. Ми това засега се сещам – късмет и скоро да се похвалиш

Лоис да се таковам в профито и аз Flutter – то за туй стана белята, нали много разбирам и взех да ровя из разни хакерски сайтове… га бяхме млади щях да им покажа кон боб яде ли, но от 3г се занимавам само с хакване на акани дупета и форматиране на малки диванета. Така и не успях да открадна програмките, но поне новият шоп ми върви. А вие сложихте ли CS4?

Двойно 'що така бре Миме? да не са те лепнали и теб вируси Wink

ПС esy разрови и ФФ, има теми с подобни дилеми http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=922611&t=922611

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 19:06 от Slavi

# 95
  • Мнения: 2 109
слави, обичам да си наоколо.
поздрав за теб с един виц:

колко програмисти са нужни , за да се смени една крушка?
Николко. това е хардуерен проблем hahaha ти си ми любимата програмистка да знаеш, хакването не е като кода Joy
радвам се, че си пак на борда. довечера да ме черпиш, ей Simple Smile

в сряда се виждаме ли или да? и къде? аз съм с дете. ако не сме много хора, може и у нас, но да предупредя, че имаме само 2 стола у дома, и ще трябва да се седи на пода или на леглото.

# 96
  • Мнения: 2 242
хахахах а останалите версии на вица тук
какво ти черпене, аз съм под карантина  Cry само книжки ми разрешават да чета hahaha

# 97
  • София
  • Мнения: 983
Лоис, ще взема и отражател. Ако условията позволяват, предпочитам да не използвам светкавици, че при всички случаи ще има и някаква паразитна светлина от прозорци.

Слави, мерси за линка  Hug За сигмата - или добро или нищо  Mr. Green  Laughing Шегата настрана - не е лоша - рязка, светлосилна - на мен ми е работния кон. Обаче е тежка, шумна и макрото й е менте. Теста го имаш, само да се видим  Grinning
Софт боксове имам 2 бр, ама не са за пред хора, щото са самоделки. Иначе за домашно ползване много ги уважавам  Mr. Green

Дабъл, да те черпя един "ремотив" - помага  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 895
Не са вируси - един 18 годишен състезател се опита да паркира в нас на червен светофар ooooh! още не мога да се отърся...ама сме живи и здрави, само колата е за вторични суровини...
Айде нещо симпатично:

# 99
  • Мнения: 1 313
Слави, много изчерпателен отговор на всичките ми въпроси!
Благодаря много!  bouquet

# 100
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Леле, Дабъл, важното е, че сте живи и здрави!!!! Зад гърба ви е вече, на колата майната и, а за състезателя думи нямам... ужас. #2gunfire
Кучето е прекрасно, аха да проговори...

Еси, харесва ми Никонската ти вяра - тука те облъчиха с Канон отвсякъде, ама ти държиш фронта Wink. Майтапа настрана, ти решаваш, но д80+ един 50/1.8 ще са перфектна комбинация за начало. Или чакаш до Коледа и взимаш Канона на Калина:) Между другото поразрови се в базара за тяло втора употреба, това ще ти спести някой лев, който можеш да инвестираш в обективи...

Слави, къде бродиш из тия сайтове, бре жено... Липсваш ни, явявай се по-често тук! И покажи бюджетния софт бокс, много ми е интересно!

За среща - утре и в сряда не мога... ако се разберете за четвъртък, ще се присъединя. И по-добре някъде навън, на кръчма да не правим калабалък:)

# 101
  • Мнения: 810
Да ви почерпя и аз нещо вкусно Grinning


http://farm4.static.flickr.com/3195/2979166318_24056933eb_b.jpg
Според вас да махна ли ръката горе в дясно?


http://www.flickr.com/photos/24930155@N04/


# 102
  • Мнения: 1 117
иииииииии, Пумпалке, как обичам кестениииии!!!! Забранила съм да се внасят в къщи, щото изяждам огромни количества  Embarassed За ръката - като че да я няма по-добре.

Дабъл, а застраховка? За колата имам пред вид. Преди найсе и нам колко си години и на мен и мъжа ми - тогава гаджета още - ни се случи такова - един момък изпуснал контрола, носи се по пътя като пияна гарга - и право в нас. Ладата на бъдещия свекър беше за боклука. Ама ДЗИто я платиха 100%, това беше в соц времената, всъщност. Леле, колко съм дърта  Rolling Eyes това не трябваше да го казвам  hahaha

Та какво правим със срещата? Марди не може в сряда, Калина с дете, Рали никаква я няма, еееееей, несериозна работа сте! Ами хайде в четвъртък, тогава, някоя по-небрежна кръчма - Уго, Дивак, нещо таквоз? Към 18?

# 103
  • Мнения: 1 313
MardiGras, ей такова съм животинче, като си наумя нещотрудно си променям мнението, но изслушвам всички мнения де... Wink

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 23:01 от esy

# 104
  • Мнения: 405
Esy, и от мен един глас за D80  и 50/1.8 обективче, или 50/1.4  Peace
Момичетата всичко са ти  казали, то човек няма какво да добави въобще  Crossing Arms

Аз в сряда съм на концерт, иначе с удоволствие бих се присъединила към срещата.


Искам да ви споделя едни снимки, които за съжаление не съм правила аз, само съм ги свалила и запазила в моя галерия  Mr. Green
Просто много ме кефят и си ги гледам редовно.
Възможно е всъщност да сте виждали повечето от тях..
Клик

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 00:27 от Слухи

Общи условия

Активация на акаунт