Колко време след секцио може да се правят коремни преси

  • 17 289
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
В главата ми се върти 3 месеца, но може и да греша. По- добре изчакай повечко.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 139
Моят доктор ми каза,че един месец след операцията мога да правя всичко,включително и коремни преси.Според него няма да имам никакъв проблем.Аз обаче още не съм почнала Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 22 434
От 3 месеца до 1година след това, зависи от организма, възстановяването и т.н.
Коремните преси не спомагат особено за прибиране на корема ако за това ще ги правиш. Има други упражнения за тази цел.

# 18
  • Мнения: 2 197
Кинезитерапевтката, която ни кинсултира ни даде 40 дена "почивка". Аз се водих по нея.

От 3 месеца до 1година след това, зависи от организма, възстановяването и т.н.
Коремните преси не спомагат особено за прибиране на корема ако за това ще ги правиш. Има други упражнения за тази цел.

И какви са другите упражнения за прибиране на корема?
Аз лично освен коремни преси нищо не съм правила. По 250 на ден поне. И мога да ти кажа, че си прибрах идеално корема.

# 19
  • Мнения: 2 960
присъединявам се към мненето на boto  PeaceКоремните преси ,започнати според индивидуалните усещания на жената и след преглед при специалист-може да даде отговор "кога и какво".Лично аз втория месец се чувствах повече от готова за коремни преси.Нищо не ми е дърпало ,боляло или каквото и да е.Много зависи и доколко е тренирана коремната мускулатура преди бремеността!!Споко -за всичко има време! Peace

# 20
  • Мнения: 290
На профилактичния преглед след раждането докторът ми каза,че мога да правя коремни преси и да спортувам.
Това беше седмица преди да стане бебето на два месеца. Доста се изненадох - операцията все още ми се обаждаше.
Лично аз не се чуствам готова за коремни преси, смятам да изчакам шест месеца и тогава.
Иначе правя йогийски упражнения за дишане - за прибиране на корема. Разбрах за тях някъде из темите на форума.
И мен много ме дразни корема, променя ми цялата фигура, но по-добре с корем отколкото да си докарам някакво усложнение след операцията.

# 21
  • Мнения: 1 428
При всеки е индивидуално.По-добре се консултирай с лекаря си.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 27
на мене доктора ми каза слезд 40 ден да почвам да правя колемни преси за стягане

# 23
  • Мнения: 22 434
boto, ами няма как да ти обясня какви са упражненията, трябва да се видят.

# 24
  • Мнения: 288
Благодаря ви момичета аз съвсем се обърках,но наистина ще питам доктора да видя какво ще ми каже той.

С бебе на 1 м. и още едно дете от къде сили и мерак за коремни преси  Crazy
Laughing Laughing абе намира се време сега да видим до кога ще продължи голямото желание Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 46
Аз започнах с  коремните преси 3,5 месеца след раждане със секцио, нямах проблеми ,но и интусиазмът ми отмина бързо покрай другите грижи.

# 26
  • Мнения: 367
Кинезиотерапевта и интензивнито ни посъветва да почнем с коремните преси или въобще натоварването на коремната стена след 6 месеца,а за други опражнения може и след месец,но зависи как се чувстваш.Аз лично започнах упражнения още след 3та седмица и да ходя много,до края на втория почти нямах коремче,на третия месец след раждането свалих всички килца(качих 20 Embarassed),а сега все едно не съм раждала.Не съм почвала коремни преси все още ,но нямам и корем Wink,мисля ,че ходенето пеш оказа най-голямо влияние Peace

# 27
  • Мнения: 1 629
АЗ знам, че след 6-тия месец може да се започне. Но си е до усещане. Аз примерно мисля, че мога вече, но мързела още не съм преодоляла Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 586
Докторите ми казаха да изчакам 6 месеца, така и направих. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Практически съвет:
Легни спокойно по гръб. Стегни коремните мускули, колкото имаш сила (или колкото ти е комфортно). Задръж. Отпусни. Повтаряй докато бебчо ревне или докато ти писне. На другия ден отново. Когато започнеш да правиш това без никакво напрежение или дори психически дискомфорт, започни като стегнеш леекичко да повдигаш краката - по- скоро да маркираш началото на повдигане. Отпусни. И пак така. Когато започнеш да се чувстваш добре и с това, почни по малко да ги отлепяш от леглото... и т.н. когато започнеш свободно да правиш голямо количество бавни повдигания на краката - те все пак са по- леки от горната част на тялото ти - в "обратен" ред започни да повдигаш горната си част - също така постепенно. Като се отказваш и при най- малкия признак за напрежение.

Да отбележа: не съм нито лекар, нито педиатър. Това сега си го представих, че вероятно би действало - а иначе мен просто ме мързи да правя коремни преси и никога не съм стигала до тях... уви.

Общи условия

Активация на акаунт