УЖАСНО напукани ръце след раждане

  • 1 065
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте .
Сестра ми роди първото си дете преди 5 години и от тогава се бори с това чудо на ръката си . Аз родих преди две години и моята ръка стана по същия начин . Какви ли не хидратиращи кремове сме използвали, но нищо не помага. Здраве, Нивея и някакви други скъпи за над 30 лв .и положението същото.  Зимата става доста зле  . И при двете е на дясната ръка и при двете се случва след раждане на първо дете.
На кожен лекар сме ходили ,но всички казват "суха кожа " . Ако е била това причината може би щяхме да сме така и преди раждането?А и само дясната ръка?Болката е ужасна.  Кожата се напуква до кръв. Прикачвам снимки  . На първите две е ръката на сестра ми а на втората моята .
Моля някой ако знае причината за това и се е сблъсквал нека сподели опит .



# 1
  • Мнения: 33
предлагам да посетите друг специалист. това очевидно не е просто "суха кожа". бързо възстановяване!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Контактен дерматит. Никакво мокрене, всички домакински дейности с нитрилови ръкавици, миене със сапун без сапун (ДМ имат такава серия, измивно олио на Линола фет), мазане с конопено масло и отгоре памучни ръкавици за през нощта. И ограничете битовата химия, дезинфектанти, мокренето до минимум.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 744
много съм доволна от този крем. Всякаква друга козметика ми задълбочава проблема.

# 4
  • Мнения: 468
Здравейте, опитайте,вечер мазане със зехтин и покриване на ръката с ръкавица от плат или тънко плетиво,така оставате до сутринта,ръката хубаво напоена.През всички сезони ли се появява?И,да чистете и мийте,перете с най-щадящи препарати ,понякога и самата козметика,колкото и да е скъпа,също може да дразни Студът усилва симптомите.

# 5
  • Мнения: 206
Пробвайте да си приготвите сами крем от свинска мас с невен-по възможност пресен невен. Изпрържва се на слаба температура мас с доста невен може би 30 цветчета, оставя се една нощ така да престои, на другия ден отново се запържва и след това се прецежда. Действа изхранващо при рани, не мога да кажа как ще подейства във вашия случай, не знам дали това не е псориазис, трябва мнение на дерматология. Пробвайте с направата на този крем, поне няма да навреди.

# 6
  • Мнения: 1 080
Пробвай Боров вазелин.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 984
Не е псориазис това. Нарича се "екзема на домакинята" и по същината си е контактен дерматит. Ужасно упорито и болезнено състояние, което в най-острата си форма се повлиява от кортикостероиди, колкото да се затворят раните. За да е под контрол, трябва да се спазват условията, които нахвърлях в предишния си пост - минимум мокрене, минимум химия, никакви латексови ръкавици и миене с щадящи измивни препарати.
Добавям: не мажете с кремове от типа на Здраве, Бочко и пр., съдържащи цинк, защото още повече изсушавате кожата. Избягвайте и козметика, съдържаща урея, защото е алерген и ако реагирате, ще стане още по-зле. И с вазелин не мажете - той омазнява, но не хидратира.

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 10:07 от милинка

Общи условия

Активация на акаунт