Усещане на периферни нерви при допир?

  • 504
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Жена на 31 години съм. Работя на бюро, но се и движа през работния ден. Майка на 2 деца. Много чувствителна натура. Имам доза стрес в живота си , както повечето хора. 163 см съм виска, но като че с поднормено тегло - 43 кг. Не консумирам редовно плодове и зеленчуци. Пия малко вода. Имам мигрена от 12 годишна, или поне това все е заключението. Правен ми е ЯМР през 2018 поради ежедневно главоболие. Слава Богу нормално . Не спя по 8 часа на ден-нямам Добър режим. Имам силна тревожност-за децата и голям страх от заболявания. Моето си е чИста хипохондрия понякога. НО от 2 седмици сЛучайн0, обувайки си чорап усетих много изразена сетивност на крака, по протежението над пръстите, отгоре. И на 2-та крака. И току-що ме обзе паника,защото още го усещам. И никога преди не ми се е случвало. Искам да вметна ,че съм бивш танцьор и невролог преди време (5 год) ми каза,че имам коренчево увреждане , накара ми се да спортувам повече, защото след ражданията нямам онези мускули като преди. А това предразполага към такива неврологични проблеми. Както и че по-слабите хора като физика са по-страдящи .Да -бързо влизам във форма,но някак с времето разредих спорта дори у дома..... И тежко гледам да не вдигам....Но малкия.... вдигам все още , а е над 16 кила,за моите малко над 40 ми идва множко. И зачетох статии за множествена склероза и други болести ... Също-лятото не свалих едни тесни обувки заострени.... почти не носих сандали. Да се надявам ли,че е някаква увреда по периферните нерви предвид казаното по-горе за мен и живота ми или да се настроя за нещо лошо...? Като не го пипам няма проблем. дори бях забравила. но преди малко докато си правех педикюра и се погалих да проверя-пак същото неприятно усещане за чувствителност... дори не мога да го опиша... все едно усещам как върви нерва... пия живи витамини от 15 дни, защото често боледувам покрай децата. Иначе когато открих това   усещане преди 2 седмици бях болна... имаше и ден в който кръвното ми варираше поне според апарата вкъщи имах висока долна граница , имах размазване пред очите - замъглено зрение за около 2 минути,после някакви вълни виждах периферно,беше странно за 10 мин размина. Споделяйки с личната и лекар в спешен кабинет ми казаха ,че имам нужда от почивка. А за усещането в крайниците не ми и обърнаха внимание. Имал ли е някой такъв симптом...От тези които ще прочетете този роман Simple Smile?

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 00:07 от Slowlymotion

# 1
  • Мнения: 748
Постоянно ги имам тези усещания, къде ли не. Даже и по-лоши. От липса на движение е, от кофти поза при сън, от стрес и т.н. Пийте известно време магнезий с Б комплекс.

# 2
  • Мнения: 1 403
Промени си навиците и начина на живот и много от болежките ти ще изчезнат. Грижи се повече за себе си и по-малко се вторачвай в това кое може да не е наред. Черногледствтото не води до нищо добро.

# 3
  • Мнения: 576
Подкрепям горния коментар!

# 4
  • Мнения: 25 633
От поста ти личи, че много добре осъзнаваш какво трябва да правиш, но не го правиш. Защо?
Като изключим недоспиването, което едва ли зависи от теб, щом имаш малки деца, то всичко останало спокойно можеш да коригираш мимоходом, дори без никакви усилия от твоя страна.
Ако дойде някой и те накара насила да правиш всичко това – да се храниш непълноценно, да не пиеш вода, да не се движиш, да носиш тесни и деформиращи краката обувки и какво още беше там – сигурно ще протестираш. А ти сама си го причиняваш. С каква цел?
Я, се стегни, майка си, тези деца кой ще ти ги гледа? Ами внуците ти, тях кой, м?

# 5
  • Мнения: 3 122
Това е от живите витаини, които пиеш. И по-точно от предозиране на пироксидин, който е синтетичния Б6. Не се усвоява от организа, и води до нервотоксичност. Б6 трябва да се набавя изключително от храната, не синтетично.
Спри ги и виж дали чувствителността ще изчезне до 3-5 дни.

# 6
  • Мнения: 54 445
Какви са тези живи витамини?
Иначе подкрепям мненията за повече почивка/сън, повече вода и по-малко вторачване в разни симптоми.

# 7
  • Мнения: 350
От сърце Благодаря на всеки включил се.
витамините започнах да пия след това усещане, не е от тях.
Live vitamins така се казват.
Знам,че трябва да обърна внимание на режима си,но не знам дали е от това. Това,че ми излезе директно МС след като написах симптома  ме стресира много . На коста отгоре, като се пипна , усещам как отива към пръстите.ще спра и с токчетата няколко дни...

Първия отзовали се казва,че е имал подобни симптоми,можете ли да ги опишете?

# 8
  • Мнения: 6 308
Това може да е и точно от кофти обувки.
Обърни внимание не просто на токчетата, а на всичките си обувки.

Общи условия

Активация на акаунт