Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Присъединявам се към мнението, че не само в яслата децата се разболяват.От 3 седмици детето ми ходи на ясла, само до обяд обаче, защото не работя реших да го водя до обяд за да може да играе, да бъде с деца, да общува. Вики се чувства много добре, сутрин ходи с желание, досега не е боледувал, само сополи за 5-6 дни, но това са ясленските сополи.Взимам го на обяд и защото според  мен децата по-лесно настиват като спят там- в смисъл много деца се потят напр. и дали лелите ще ги видят веднага не е ясно.Познавам много майки, чийто деца всеки месец са болни и без да ходят на ясла, така че детето не  бива да се лишава от контакт със връстниците си. имам приятелка, която не водеше детето си по площадките, когато има други деца, за да не го разболеят- въпреки това то боледуваше- резултата сега е че то страни от връстниците си, а в детски кът се чувства най-добре ако е сам в залата. Аз не искам детето ми да бъде отшелник и егоист

# 16
  • Мнения: 550
Деца,които не ходят на ясла или градина боледуват по-рядко,това е от мои лични наблюдения,а и с мамите от квартала сме на една мнение по този въпрос.Така е,защото имат по-малко контакти с деца,изложени са на по- малък риск от заболявания.Така наречените градински сополи,които уж не били заразни най- вероятно си имат друга причина,която всяка майка трябва да си прецени до колко е важна.Не говоря за секрета,който се отделя причинен от студеното и влажно време.

# 17
  • видин
  • Мнения: 358
конкретно по темата - дадох дъщеря си в яслата точно във разгара на грипа, без въобще да преценя, че точно сега момента не е най-подходящия. и то точно както е в заглавието - без да е наложително. в резултат на тази моя приумица, детето беше в болница и дори на системи. затова сеге се въздържам и ще си седи цяла зима у дома. съгласна съм, че имунитета трябва да се изгради, но задължително трябва да се проведе някаква предварителна подготовка.

# 18
  • Мнения: 164
Хората, според мен си мислят, че частните ясли са по-добър вариант, най-малкото заради таксата по 500 лева, понеже има ангажирани специалисти, по-малки са групите и отношението е като за 500 лева/месец, т.е. по-сериозно. Боледуването е нормално, но понятие "градински сополи" не е нормално!!! Не допускам, че дъщеря ми ще е с перманентни сополи и аз ще съм спокойна. С 39 температура е ясно че не са там, но с остатъчна кашлица - да. Ако моето дете още кашля, аз не си и помислям за ясла, заради нея самата, а после и заради другите дечица...И колкото и грубо да е сравнението по същата причина се избират частни училища...

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 00:20 от Lillina

# 19
  • Мнения: 9 990
ооо, дааа, живей с мисълта, че частните училища са създадени заради това и там е чисто.Всъщност-там може и цял срок да не ходиш, защото имаш сополи и после пак 6-ци да изкараш.И те пари струват. Laughing
Виж, така и така си седиш вкъщи-не го пускай никъде детето и си ок. Peace

# 20
  • Мнения: 3 695
А какъв е смисълът от темата, че нещо не го схващам?  newsm78

Моето ходи на ясла, не съм "принудена" да я дам, но това е добър вариант за нас - тя да играе с деца, аз да ходя на работа и да си живеем заедно (т.е. не я пращам при баби) и не искам да я гледа детегледачка. Тя също се чувства чудесно в яслата, понякога боледува, не обвинявам за това другите деца там, навярно точно толкова щеше да боледува и без да ходи на ясла, въпросът пред мен е да живее и се храни така, че да се справя с болестите.  Peace

# 21
Вярно е,че децата преминават през период на боледуване,след като трагнат на ДЯ или ДГ,но колкото          по-късно стане това,толкова по-добре.Имунната система след 4 год е доста по-добре развита и има разлика как понася организма вирусите,на 2год и на 5. А относно социалните контакти, мисля че има и други варианти освен ДГ,особено до 3г. Няма по-хубаво нещо за детето от това да го гледа и         възспитава маика му,стига да има възможност(разбирам мамите,на които им се налага да работят).        Дъщеря ми е на 3,5 и не ходи на градина,гледам си я,но се опитваме да ходиме поне от време на време на занималня от 9 до 13ч,или поне до 11,именно заради контакта с деца, създаването на режим и т.н. Друга алтернатива е някакъв спорт,съобразен с възрастта.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И двете ми деца са тръгнали на детско заведение към 2 и половина години. Просто тогава ми се стори, че имат нужда и от това. Баткото боледуваше много  Crazy ooooh! Чак към 6 години се стабилизира. Малката не боледуваше толкова често, но тя и не ходеше всеки ден, явно това има значение. Сега е всеки ден на градина и се започна с вирусите Rolling Eyes
Много идеалистично е да се каже, не пускам детето, докато не спре да кашля. Да, ако съм си в къщи и аз правя така, но ако съм на работа, кой работодател ще ме търпи и ще гледа сериозно на мен, ако по 2-3 седмици ме няма на работа  Thinking newsm78
съгласна съм, че имунитета трябва да се изгради, но задължително трябва да се проведе някаква предварителна подготовка.
Какво имаш в предвид?

# 23
  • Мнения: 530
Аз нямам проблем в нашата ясла много следят за здравето на децата .Децата които се отглеждат в кащи сащо се разболяват от контакт с други на площатката или в парка.Това е част от порастването не може да ги даржим под похлупак.С парвото ми дете сащо много се притеснявах не давах да кихне но свикнах,няма дете което да е постоянно здраво

# 24
  • Мнения: 4
imam mom4e na 2 godini,i mnogo se 4udq dali da hodi ve4e na qsla.imam vazmojnost da go gledam,no vsi4ki tvardqt 4e v qslata 6te mu e po dobre.a toi e dosta privarzan kam men,pak i mislq 4e mu e rano o6te

# 25
  • Мнения: 224
Много са индивидуални нещата. На мойта приятелка детето е почти на три годинки. Не ходи ня ясла, гледат си го, е не я е пропуснал вирус просто, постоянно е болна. Моето дете ходи на ясла, разболява се, спирам я, после пак я пускам и така. всеки си решава кое е най-добро за детето му.

# 26
  • Мнения: 117
 да се включа и аз Simple Smile

Сина ми е на 1,4 г и февруари пак ще раждам. Държа да ходи на ясла, не само защото скоро ще става батко и там евентуално ще свикне как да контактува с др деца, но и защото (което сега се потвърждава!) на лелките в яслата това им е работата и знаят как да се държат с децата, възпитават ги, въвеждат им режим, стават по-самостоятелни.
Първата забележка, която ми направи  директорката като го заведох вчера (днес му е втори ден на ясла) беше да го пусна и да не се страхувам, че ще направи беля - той просто иска да разгледа - няма нищо лошо. Ефекта беше поразителен! Синът ми обикаля 15 минути из кабинета й, без да счупи, събори или пръсне нещо!!! Явно подхода към децата си има значение... Досега все някой обикаля след него да му повтаря какво да НЕ прави.

И най-вече, държа да ходи на ясла, защото там свиква да бъде 1 от всички. У дома каквото и да правим, той си е ДЕТЕТО. Искам да научи, че е Равен, а не Специален. Иначе се получава така, че заради любовта ни към него ни се качва на главите..

Дано нямаме проблем с болестите - 1 година съм го кърмила, сега давам вит.С и осцилукокциум профилактично. Няма да се мине без боледувания, но според мен не е достатъчна причина, за да не ходи на ясла.

# 27
  • Мнения: 2 197
А какъв е смисълът от темата, че нещо не го схващам?  newsm78

Моето ходи на ясла, не съм "принудена" да я дам, но това е добър вариант за нас - тя да играе с деца, аз да ходя на работа и да си живеем заедно (т.е. не я пращам при баби) и не искам да я гледа детегледачка. Тя също се чувства чудесно в яслата, понякога боледува, не обвинявам за това другите деца там, навярно точно толкова щеше да боледува и без да ходи на ясла, въпросът пред мен е да живее и се храни така, че да се справя с болестите.  Peace
Същото бих казала и аз. При дъщеря ми ситуацията е аналогична.
И подкрепям мнението, че децата, неходещи на ясла не боледуват по-малко. Аз съм ходила само в предучилищна група на градината. 5 години съм боледувала нон стоп, изкарала съм несметно количество бронхопневмонии и др. под. болести. Така че е въпрос на дете.

# 28
  • Мнения: 10
според мен наистина ще му е по добре на ясла друго си е там сред децата,контакти и т.н. има Simple Smile си и лошите страни разбира се като честото боледуване например но въпреки това на ясла е по добре от колкото у дома Simple Smile

# 29
  • Мнения: 37
моето момченце за 3 месеца откакто е записан в ясла е бил там 3 седмици-през  другото време е болен така че  край с яслата

Общи условия

Активация на акаунт