Ние сме февруарски мамчета с пораснали коремчета!!! - XXI

  • 11 654
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Много хубава ни е новата темичка. Благодаря на мамата, която се е потрудила.  Hug

На мен за килограмите не ми се коментира.  #2gunfire По моя кантар съм качила около 10 кг., а докторката все ме изкарва повече. Crossing Arms

Много сладурски дрешки сте си накупили, сега ги разглеждах. vivi_mm, и аз още нищо не съм купила... но пък има време.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 73
Zapis na purva stranichka  bouquet

# 17
  • Мнения: 242
4erveno6iika аз съм + 8 и половина.През последния месец качих 1.5кг някъде.Тръгнах от почти 52кг,като първите 4 ги качих през първите 2-3 месеца,заради цигарите Embarassed Според мен си наддаваш много добре и ако мога да ви успокоя-съпругата на брат ми беше +8кг в 10 седмица.Чакаме я да роди до две седмици и досега е 25кг повече... Доктора й разрешаваше да яде за 5 човека сигурно и от нищо не я ограничаваше.Бил й казал даже,че била качила малко, а бебето е към 3300гр.Според мен това с неправилното и неограничено хранене не е много правилно,но...кой както си прецени.Спирам да пиша,че и аз от 5 думи направих 105.. Embarassed

# 18
  • Мнения: 806
Вие имате срещаааа  Rolling Eyes...
Да си мислите за нас, които не могат да присъстват, и да качите снимки в албума.
 Hug

# 19
  • Мнения: 69
Добро утро и от мен на всички бъдещи майчета!!! И аз да се впиша веднъж на първа страница Laughing.  Много сладко е оформена новата темичка, ПОЗДРАВЛЕНИЯ, за което!!!

Аз да ви питам колко килограма сте качили до сега? Защото аз в последния месец качих около 3 кг и малко се притесних. Иначе не съм много като цяло - за сега съм 59 кг, а тръгнах от около 53. Все пак вече влязохме в 6-ти месец......
Та....как е при вас?

Аз качвам около килограм на месец  goodscale и мисля , че е нормално.
Според мен е важно как се чустваш и бебчо да е добре !

# 20
  • Мнения: 15
Добро утро маминки и от мен!!![size=10pt][/size]

Ей много сте изписали, много се радвам че сте добре.
БЛАГОДАРСКО ЗА ПРЕКРАСНАТА НОВА ТЕМИЧКА.  bouquet

Аз имам да чета 1,5 теми назад така че само минавам да се запиша.
Само с две думи - СТРАХОТНИ СПИСЪЧЕТА, всичките съм си ги копирала. После ще отсявам.

Азсъм малко болна, вече 10 ден, отвратителен грип ме е налегнал, та колкото и да искам да дойда на срещата  - няма да рискувам, за да не ви заразя. И без сея бацили около мен. Заразих таткото, който разбира се ми го върна и онази вечер вдигна 39,5 температура, та цяла нощ съм го мокрила с оцети и вода. Свалих я гадната температура, но какъв зор видях аз си знам, а на сутринта трябваше и на работа да ида. Понеже съм твърдоглава, джипката ми вика  - Да тидам болнични, аз - не, сакън черна точка да не ми пишат.  #2gunfire
Направо съм за убиване, но аз поне го карам грипа без температура, то затова се влача 10 дни като пребито куче.  #Cussing out
В Пловдвив върлува страшен грип!!! ВНИМАНИЕ!!!

Сега само да кажа на мамимата от Пловдив, че в магазина за преоценени маркови дрехи, на ул. Ген. Заимов от понеделник има страхотни дънки за бременни на H&Mamma. Струват само 25 лв. /имат някакви дребни дефекти, от рода на малко лепило на шефа и т.н. но се изпира/ и са със страхотни кройки - супер яки, с ниска талия, все едно си купуваш нормални дънки, само че пригодени за бременни сладурки. А и цената им е  Hug.
Ако искате повече инфо пишете. аз вече си купих и са страхотни.

Засега чао отивам да Ви чета, че то няма наваксване.

А и моля някоя мама да ми пусне на лични паролата и профила / там каквото трябва/ за албумчето. Ей моят юнак много рита бре, голямо скачане , голяма хвърляне. не знам при Вас как е, ама отсега ми взима здравето.

ЧАО, целувки от мен.

# 21
  • Мнения: 806
Добро утро и от мен на всички бъдещи майчета!!! И аз да се впиша веднъж на първа страница Laughing.  Много сладко е оформена новата темичка, ПОЗДРАВЛЕНИЯ, за което!!!

Аз да ви питам колко килограма сте качили до сега? Защото аз в последния месец качих около 3 кг и малко се притесних. Иначе не съм много като цяло - за сега съм 59 кг, а тръгнах от около 53. Все пак вече влязохме в 6-ти месец......
Та....как е при вас?

Аз качвам около килограм на месец  goodscale и мисля , че е нормално.
Според мен е важно как се чустваш и бебчо да е добре !

Нормално е!!!  baby_neutral Аз съм +7 вече.  И ям като разпрана от няколко седмици.  Много съм гладна бе!  През 2 часа ми стърже стомаха.

# 22
  • Мнения: 192
 Е, добре, успокоихте ме. Просто не ми се ще да се ошипкам изведнъж, но пък .....каквото-такова.

Ама всички ли усещате постоянно бебетата. Моето или е много кротко и сънливо или и аз не знам ( дано му няма нищо ), но рядко го усещам и не рита много. Дали има значение това, че съм с Placenta anterior (predna placenta)? newsm78 newsm78

# 23
  • Мнения: 24
Добро утро и от мен на всички бъдещи майчета!!! И аз да се впиша веднъж на първа страница Laughing.  Много сладко е оформена новата темичка, ПОЗДРАВЛЕНИЯ, за което!!!

Аз да ви питам колко килограма сте качили до сега? Защото аз в последния месец качих около 3 кг и малко се притесних. Иначе не съм много като цяло - за сега съм 59 кг, а тръгнах от около 53. Все пак вече влязохме в 6-ти месец......
Та....как е при вас?
Общо 12кг. до момента стартирах 45 сега съм 57. Вчера питах док дали не са малко множко а той ми каза "супер си си хич не си пълни главата с глупости"

# 24
  • Мнения: 356
Аз съм +4 кг. от първоначалното си тегло.Бебка също не я усещам постоянно.И аз съм с предно разположена плацента.Чела съм че при нея по-късно усещаш първото ритане и самите ритничета се усещат по-слабо.

# 25
  • Мнения: 242
4erveno6iika аз мнение за това едва ли мога да дам,защото все пак съм с две и в интерес на истината единия бебок не е от най-активните,но пък другия е активен и за двамата Mr. Green И затова почти постоянно чувствам движения.Даже тази нощ се събудих от ритници навсякъде,може нещо да са се борили в корема ми...незнам newsm78  Joy

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 10:52 от foxy81

# 26
  • Мнения: 89
Добро утро,мами-сектантки!(Между другото и аз бях на същото мнения за пишещите и четящите БГ-мама,докато и аз самата не се включих в този форум.Но и досега не намирам смисъл да пиша по другите теми..).По БТВ дават за някакво отслабване по Дюкан...,което май се обсъжда и тук по форумите.
Вчера видях,че на "Солунска"(близо до пл.Славейков) има детски магазин на Orchestra(нямам лични впечатления,но хвалят тази марка).Купих си чувалче с дупка за колана на кошницата за кола,но нещо ми се струва голямо...Дали няма да му потъне главата на бебето...

# 27
  • Мнения: 69
Добро утро и от мен на всички бъдещи майчета!!! И аз да се впиша веднъж на първа страница Laughing.  Много сладко е оформена новата темичка, ПОЗДРАВЛЕНИЯ, за което!!!

Аз да ви питам колко килограма сте качили до сега? Защото аз в последния месец качих около 3 кг и малко се притесних. Иначе не съм много като цяло - за сега съм 59 кг, а тръгнах от около 53. Все пак вече влязохме в 6-ти месец......
Та....как е при вас?

Аз качвам около килограм на месец  goodscale и мисля , че е нормално.
Според мен е важно как се чустваш и бебчо да е добре !

Нормално е!!!  baby_neutral Аз съм +7 вече.  И ям като разпрана от няколко седмици.  Много съм гладна бе!  През 2 часа ми стърже стомаха.


И аз последната седмица съм със страхотен апетит  ! Направо нямам засищане !
Татето казва на малкият , че в Мама Мецанка се е вселил Кумчо Вълчо  Joy

# 28
  • Мнения: 0
Добро утро майчета

И аз да се запиша , да ви пожелая лек ден и страхотни моменти утре. С килограмите вече се предадох не знам..не се тегля въобще..гледам там че още ми стават дрехите не изглеждам като мечка стръвница, милото ми се радва изключително много правя си тренировки сутрин, пия си ленено масло че и за бебо и за мен е полезно и само доки ме тегли веднъж в месеца. Та общо взето съм доволна от живота.. Crazy

Браво за темите и за активността..явно все повече майки са в болнични вече и пишем доста..

За петицията не разбрах за какво точно протестирате..и защо сравнявате с Европа..всяка държава е с различна политика и честно да ви кажа не вярвам да има по социална от българската, все пак имайте предвид и стандарта на живот като цяло.. Моля не ме мразете  Embarassed

В тази връзка искам да помоля ако някой може да ми напише относителна сума на всички необходими покупки в БГ без креватче, ваничка и други обемисти и тежки работи, но с количка ще съм благодарна. Убедена съм че ще ми е по евтино да си напазаря от там и да си платя билета до там.

Лек и успешен ден

# 29
  • Мнения: 86
и аз от няколко дни имам голям апетит и гледам да наблягам повече на саладките вечер.че през деня с тия нездравословните баници ooooh!
качила съм 6-7 кг от началото , като повечето са качени последния месец.Докато вляза в 5-я нямах никакъв апетит.и сега може би наваксвам.интересното е, че като се тегля сутрин и вечер разликата е 1,5-2 кг. вечер съм по-тежка. вие кога се теглите?

Общи условия

Активация на акаунт