Каква начална сума ви събират в градината за материали?

  • 8 299
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
75 лева в първа група сме.

# 121
  • София
  • Мнения: 215
При нас начална сума 100лв.

# 122
  • София
  • Мнения: 7 097
30 лв. Миналата година пак толкова и нито стотинка повече през цялата останала година. 16 лв. от тях са за комплекта тетрадки, по които имат занятия, останалите за помагала.

# 123
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нищо не сме събирали.
Дадоха ни списък и всеки сам купи на детето си, необходимите материали. Мисля, че около 40 лв. ми се върза всичко което купих.

# 124
  • Мнения: 109
Не е само до градини,но  и до групи.Току що видях,че в другата 2ра група не са събирали освен-30лв.При нас досега:
1ва гр:30лв.-за учебни помагала,25лв.-за матраци,50лв.за други ремонтни работи,+всеки носи мокри кърпи,сухи кърпички,тоалетна хартия
2ра гр:засега 40лв.за учебни помагала

+ежедневно напомняне,че има нужда и от .............


/не включих неща,като комплекти за апликиране и др.,които доброволно съм дала,за да могат децата да се занимават в по-студените дни/

# 125
  • Мнения: 2 722
Вече мога да се разпиша и със сумата за яслата - еднократно по 50 лева за играчки, тържества и материали ра рисуване и еднократно по 10 лв за вода. Парите за водата бяха определени, за играчките ние си я решихме сумата.

В нашата градина г-жите се надпреварват, коя група ще събере повече, защото правят актив пред директорката. Която от своя страна просто би трябвало да напусне. Не става за тази работа.

Ето за това съм в родителския актив и на яслата и на групата  Joy

# 126
  • София
  • Мнения: 2 530
А, аз съм председател на същия, но какво от това. В нашата група всичко се решава от г-жите и се изпълнява от касиерката...

# 127
  • Мнения: 2 722
А, аз съм председател на същия, но какво от това. В нашата група всичко се решава от г-жите и се изпълнява от касиерката...
Много оспамихме темата  Wink
В групата товаря госпожите на колата и в София прес  hahaha
И в яслата ще стане същото.
Така им е лесно, че имат комби за покупките  Joy

# 128
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз съм в родителския актив,трета година касиер на групата ooooh!
Миналата година събрахме по 50лв за учебни материали и играчки+10лв за вода.До края на учебната година имахме останали пари.
Тази година пак по 50лв за учебни пособия(този път на "Изкуства",като само те са по 22лв.на дете)+10лв.за вода.Още на родителската среща възраззих,че няма да стигнат доникъде тези пари,а и при положение,че няма да се купуват вече никакви играчки.Но една особено отворена,и не без възможности майка скочи и започна да се възмущава,знаете ли аз как си изкарвам парите!?!Това са много  пари и т.н.И всъщност парите свършиха още преди да сме ги събрали от всички родители. Tired

# 129
  • Мнения: 2 663
Вече нищо не събират,въведоха постоянна такса за запазване на място и ни обясниха,че с парите от тази такса ще се закупуват необходимите материали и пособия за децата.

# 130
  • Мнения: 156
50лв за предучилищната група и 50лв за втора група. И миналата година беше така.

# 131
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
30лв за учебни помагала, материали за рисуване и апликиране и с останалите пари да се купи СД да слушат музика, защото сега слушат на един стар касетофон. Миналата година събирахме по 25лв и освен тетрадките, блоковете и т.н. бяха купили и нова коледна украса и играчки.
Оделно се носят минерална вода, носни кърпи, салфетки и т.н., явно парите, които отпуска общината не успяват да покрият всички консумативи.

# 132
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На родителската среща всички родители се разбрахме да събираме по 5 лв. всеки месец, които ще са за играчки, бои, моливи и т.н.
Отделно се договорихме да подменим дюшеците с матраци, което ще струва мин. 30 лв. на дете.
Периодично носим мокри кърпи, сухи кърпи, тоалетна хартия, 100 бр. пластмасови чаши, течен сапун...

# 133
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...въведоха постоянна такса за запазване на място ....

Каква е тази такса?
За първи път чувам... каква е сумата и всеки месец ли я плащате? И има ли значение дали детето посещава редовно градината или не? Защото аз под такса за "запазване на мястото" разбирам, да се плаща някаква сума за дете, което не посещава градината в момента, но родителите му имат намерение да го пуснат след време.

# 134
  • София
  • Мнения: 4 294
Има такава такса, в градината на щерка ми няма, но в градината на племенницата ми има - 5 лв, независимо дали детето е ходило 1 ден, 10 или целия месец тези 5 лв. се плащат.
Друг е въпросът до колко е законосъобразно това  Wink

Общи условия

Активация на акаунт