За памперсите/ за пишещите в този подфорум е

  • 2 260
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Ама той си я държи и много добре знае как се пишка като мъж, даже вечер в банята се изпишква в канала. Абе да взема и аз да пробвам твоя начин за един уикенд, да видя какво ще стане. Ама то пък ние ще се обрязваме след 2-3 седмици и май ще трябва да поизчакам 2-3 месеца. Това с карането при нас може би ще помогне, ама ми омръзна да му се карам на това дете.
Кудку, ама той Исак тогава беше почти на три години, не на 2 години и 4 месеца, та не знам  Wink. Писала съм и на други места - в нашата градинка има биологични деца, които не са свалили памперса над 3-годишна възраст, така че не се юркай чак толкова много - проблемът в случая е само детската, но там мисля, че докато е на ясла, трябва да му слагат памперс и това си е.

# 16
  • Мнения: 1 327
Ивана е на 3г и 7м, вкъщи е от почти 1 месец. Също не вдява за гърнето  Crazy
Опитвах в началото, сега я оставих да гледа другите деца в градината и скоро се надявам да започнем с ученето на гърне. Иначе в градината вече я слагат на гърне след сън и пишка.  На мнение съм, че детето трябва само да си покаже, че е готово..

# 17
  • Мнения: 690
Като ни изписаха, ни връчиха един лист с "Дневен режим" - ставане, гърне, закуска, гърне, игра, гърне, обяд, гърне, сън, гърне, следобедна закуска, гърне, игра, гърне, сън. В общи линии знаеше за какво иде реч, като я сложа на гърнето. и колкото пъти я сложа, пишка, може и две капки да са. А определено акането го вършим в гърнето, само ако имаме някакъв проблем, пълним памперса. Но не си казва. Лятото, докато беше топло, с роклички и гащички, имахме напредък и бяхме без памперс. Понякога си казваше, но в повечето случаи аз трябва да я подсещам. Да, ама сега, като е хладно, нещо нещата зациклиха. В момента съм намерила компромисно решение - памперс-гащи. Хем се свалят лесно и се изпишкваме, хем ако се изпусне не са ни мокри и обувките дори. Та, по темата - в някои домове ги учат на гърне.
А до това, кога ще се научат - при всяко дете е индивидуално. Каката имаше много изприщено дупе и много рано установи, че не и е комфортно с памперс и мокро дупе. (точно по тази причина си мисля, Кудку, че на Бобо като му правите тези манипулации, ще е подходящ момент да пробваш). В същото време, синът на приятелката ми до 4 годишен отказваше да порасне и беше с памперс.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Добре, че е Маня, да ме поидсети. На Марина също и слагах памперс гащи, за да може сама да ги сваля и облича. По-практични са за периода гърне от обикновените

# 19
  • Мнения: 4 138
аз изчетох сума ти литература на немски по въпроса. алекс е на две и два месеца. не е била в дом, но и досега не съм я слагала на гърне. пробвах веднъж, тя получи от свой обожател подарък едно синьо гърне и реши, че е страхотна шапка.
децата, когато не са готови не бива да се насилват, да не говорим, че го приемат като загуба на нещо от себе си и може да се стресират. когато, тогава. така съм решила. не и пука да си ходи с мокър и пълен памперс, явно се усеща комфортно, нищо, че намирисва Mr. Green
гоним се даже понякога за смяна, не си го дава. та така.............
аз съм се нааквала впрочем до 3 годишна, хехехех.

# 20
  • Мнения: 358
На гърне сме от 2г и 8м. сама пожела. Преди това съм пробвала но без успех. И аз стигнах до извода че детето само си показва кога е готово.
Преди месец започна да ходи на детска градина и още от първия ден се прибрахме с 5 комплекта напикани дрехи. Започна и нощем да се напиква. Цяла седмица по 5-6 комплекта докато разберем че проблема не е в детето а в леличката на групата и едната госпожа. Леличката отнася цялата работа и си го изкарва на децата с шамарчета а госпожата пълно безхаберие. Добре че детето ми говори и всичко си казва. Приместих я в друга група и от първия ден с които дрехи я закарам с тях я прибирам. Напишването спря.
Така че мами не насилвайте детето за гърне и като го пращате на детска градина непременно разпитайте какви са госпожите и леличките на групата.

# 21
  • Мнения: 1 466
Сестричката ми на два месеца спря да се напикава през нощта и тогава дори помислихме, че има някакъв проблем. Тогава педиатърката ни обясни, че нощтното напикаване няма нищо общо с дневното. През деня тя се напикаваше до 10 месеца.
Като отидох на първото свиждане на Алекс, попитах дали е с памперс и сестрата ми обясни, че в дома ги държат с памперс до 3 годишни. На три повечето сами започвали да си казват. Така било по-удобно за персонала.
Ние си имаме гърне и той знае за какво служи, но не го ползва. Казва, след като си е свършил работата. Пробвах да го слагам известно време, но резултата винаги беше сухо гърне и наакани гащи. Стоеше на гърнето, докато му омръзне и в момента в който вдигнехме гащите си свършваше работата. След като две седмици прах мръсни дрехи, реших че му е рано и сега въобще не го тормозя. Седи си детето с памперса и продължава да си казва след като се напиша или наака.
Мен повече ме притеснява нощтното напикаване. В дебелите книги пише, че децата на около годинка спират да се напикават през нощта, а аз всяка сутрин махам препълнен памперс. Понякога дори пижамката е мокра.

# 22
  • Мнения: 4 138
любопитното е, че алекс до годинка и половина нощно време не пишкаше. чак някъде в 6.00, след сутрешното мляко. и това от самото начало. никога не сменях пампа нощем. една позната, мислеща се за велика майка ми наду главата, че това не е нормално и да съм тичала на лекар.......е, не отидохме на лекар, пък не забелязвам детето да му има нещо от тази моя безотговорност.

сега обаче пишка и през ноща и понякога пижамата е мокра. въобще не я дразни ако е мокра или даже миризлива. просто за мен поне е ясно, че докато на нея памперсът не и пречи, ще я караме така..........
като стане на 3 и ако положението е още същото, мисля, че ще започна да се притеснявам.

гледам да не се вманячавам, че инак кофти. веднъж така започнах да давам АБ, та до днес съжалявам. под натиска на околните. явно правила за децата няма. гърнето е нещо, което понякога даже не е необходимо. аз съм решила да купя детска седалка за тоалетната, предполагам, че с нея ще имаме повече успех.
алекс проявява голямо любопитство какви ги вършим върху това бяло нещо и надзърта винаги с огромен интерес.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 11:30 от matakosmata

# 23
  • Мнения: 286
Да се изкажа и аз по темата. Вероятно има домове с по-малко средства и там учат децата на гърне. Но май повечето са с възможности и така си ходят с памперс. Друг е въпросът колоко често на ден го сменят.
Та, при нас беше така: някъде откъм 2 год.възраст започнах да намеквам за гърне. Никакви емоции. Към 2,5 год опитахме какво ли не - да ходим без, щото е лято, да дебна детето кога горе долу пишка и да поканвам. Най- накрая да походи мокър или даже малко наакан. Ефектът беше кръгла нула от всичко това. Лятото мина и аз вдигнах ръце. Най-странното беше, че нощем си спеше без памперс и не се подмокряше. Станахме на 3 год. и пак намеквах за гърнето и пак същия ефект. На 3,5 год го свалихме от раз за нощем и денем.
Така, че няма рецепта. Всъщност има - търпение му е майката...

# 24
Митко беше на година, когато си го взехме, с памперс и огромни червени петна по дупето.Вярно е , че в домовете са с памперси, ама кога и сменят не е ясно. Вече е на две години, още си го носи и въобще не смятам да му го махам докато той сам не прояви желание за това.Размахва  гърнето из къщи, каза ааа, сяда и това е... забавлява се. В градината ме успокоиха, че е рано, а и има деца, които до 3 год. са с памперси, още повече, че там им ги сменят при нужда, така че поне е сух през деня. Проблема е, че вечерно време много се напикава и се налага да го преобличам през ноща, почти всяка вечер е това,не знам как да го преодолея. Бях си в Бг. и загрижената, съветстваща рода изяви мнение, че на тази възраст трябва да е без памперс и едва ли не му има нещо на детето.Теглих им една, като че ли само осиновените са с памперси.  

# 25
  • Мнения: 2 722
Ако правилно съм разбрала въпроса - принципно питане е какви са ни наблюденията. И в тоя дух отговарям.
Милен познаваше гърнето. Ама май не го познаваше с добро, защото каго то ложих /по-точно се опитах да го сложа/ за пръв път на гърне, около два месеца след като беше у дома, той се разпищя и си глътна езика.
Та като че ли за предпочитане е да не са ги слагали, от моя гледна точка. Това не ми попречи на 2 години и 1 ден да махна памперса завинаги. Митето беше малък, но пък с него до първо гадже /сериозно/ ще го караме с памперс, май  Wink
Не съм приела на доверие всичко, казано ми от дома, за това и захранване и на двамата направих от А и Б, нищо че пишеше обща храна. Просто винаги с едно наум и това е положението. Пък останалите деца ащо ще от родилното да си тръгват без памперси - това си е тяхна грижа  Peace

# 26
  • Мнения: 11 916
Ние сме много "назад с материала".
Гърнето го ползва само ако аз му кажа и ако има съотватното настроение.На 3 сме още с памперс и май нищо не помага.
Снощи го слагам на гърнето.Седя, седя, аз уж го наблюдавам, защото има навик да се "отлонява самоволно", но в един момент го изпуснах.Стана от гърнето и се изпика на паркета/добре все пак, че не беше на килима/ и ми сочи гордо какво е направил.

Аз направо побеснях и му се развиках/ПРизнавам се за виновна ,че поведението ми е абсолютно антипедагогическо, моля за разбиране!/ Започнах да му се карам:"Водих те на люлки, водих те на клубче да си играеш с децата, дадох ти шоколад, какво повече искаш!"А той ме гледа с един такъв невииинен поглед и ми отговаря:"Колата!"

Общи условия

Активация на акаунт