Машина за хляб - 12 част

  • 53 388
  • 814
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
Здравейте в новата тема!
Мисля,че бях чела ,че някой искаше да си смени казанчето на Мулинекс.
Интересуваме от кой сервиз и колко струва.
Благодаря предварително!
аз. във варненския сервиз ги имаше в наличност, веднага ми продадоха едно за 30 лв.

# 16
  • Мнения: 5 873
Този хляб  е с рецептата  … 83;яб ,без маслини и кашкавал,на програма сандвич-с тънка коричка. Flutter

Сега машинката меси тесто за кифлички. CrazyПосле ще докладвам. Flutter

ето и кифличките ,страхотни станаха....

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8542570

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 15:52 от Ванчето

# 17
  • София
  • Мнения: 360
Олга, аз правя царевичен хляб, като заменям част от бялото брашно с царевично в основната рецепта. Ако сложиш само царевично няма да се вдигне изобщо. Понякога добавям сирене или кашкавал, ядки и въобще каквото ми хрумне.

# 18
  • Мнения: 130
Момичета помагайте  baby_neutral

Купих си и аз машина за хляб - Мулинекс. Първият ми опит беше отчайващ. Хляба изобщо не се изпече отвътре, изобщо не ставаше за ядене. Избрах уж най лесната рецепта - френски хляб, че беше с най малко продукти. но вместо суха май сложих жива.. Може би това е бил проблема. Вие само със суха мая ли го правите? 

Дайте съвет, коя рецепта е най-успешна. Може би не съм уцелила и рецептата?!

# 19
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета.
Много време не съм писала ...
И аз се разделих с първата си машинка ,оказа се ,че нямали такава част и не се знаело дали ще има .
Е, купих си нова -ЕТА ,чешка е ,доволна съм от нея  Peace
Пробвах я на няколко програми, работи перфектно .
Е ,най -добре се справя с различните видове хляб.
Ето я новата ми придобивка, ползвам я вече няколко месеца:
 http://images25.snimka.bg/005630758.jpg
 http://images25.snimka.bg/005630759.jpg
 http://images25.snimka.bg/005630761.jpg
 http://images25.snimka.bg/005632098.jpg  -бял хляб, изпечен в нея

# 20
  • Мнения: 2 724
Дорра, не мисля, че живата мая е виновна.
Може би съотношението сухи и течни продукти е причината .
Преди теглех всичко ,но сега свикнах и слагам на око ,тестото не трябва да се маже по бъркалките, не трябва и да е много твърдо.
Аз пробвах с различни брашна, ядки ,кашкавал ,сирене ....
Най -много харесваме с кашкавал и смес от различни семена.
На първа страница има табличка ,на която ясно е описано причините за неуспешно изпeчен хляб, може би ще откриеш грешката си Peace.
Не се отчайвай, ще се научиш  Hug.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 15:48 от aleks

# 21
  • Мнения: 4 406
Момичета помагайте  baby_neutral

Купих си и аз машина за хляб - Мулинекс. Първият ми опит беше отчайващ. ...
Дайте съвет, коя рецепта е най-успешна. Може би не съм уцелила и рецептата?!

няма страшно, опитай пак! ето моята гарантирана рецепта за бял хляб:
260 мл прясно мляко(затоплено)
50 гр разтопено краве масло
1 яйце( затоплено)
1ч.л захар
половин ч.л. сол
500 гр брашно
1 малка мерителна лъжичка суха мая

продуктите се слагат в този ред. пека на Програма 2 ( 2 часа и нещо си)

# 22
  • Мнения: 130
Благодаря момичета.

Бумеранг, ще опитам с твоята рецепта. После ще докладвам резултата  Hug

# 23
  • Мнения: 438
Здравейте в новата тема!
Мисля,че бях чела ,че някой искаше да си смени казанчето на Мулинекс.
Интересуваме от кой сервиз и колко струва.
Благодаря предварително!
аз. във варненския сервиз ги имаше в наличност, веднага ми продадоха едно за 30 лв.
Благодаря ти много Бумеранг!  bouquet
А сервиза към БГ-сервиз ли е -тези ,които обслужват Мулинекс?

# 24
  • Мнения: 1 283
Цитат
Въведох малко промени, защото нямах точно тези продукти. Направих половин доза:

1 кг. брашно                  - 500 гр.брашно
250мл лимонада            - 125 мл. газирана вода
250мл хладка вода        - 125 мл. вода
2 яйца                            - 1 яйце
6 с.л. олио                      - 3 с.л. олио
1 с.л. захар                     - 2 с.л. захар (защото лимонадата е сладка
1 с.л. сол                         - 1.с.л. сол (по невнимание)
1 пак. жива мая              - 2,5-3 ч.л. суха мая
4 с.л. кис. мляко              - пропуснах - нямах

Тази партида брашно ми поема повече вода от обикновено - около 20-30 м.л. на 500 гр. Като изпуснах млякото, тестото се получи идеално. Т.е. ако брашното е нормално, ти идват в повече 20-30 мл. течности. Оставих на програма "тесто" - 1:20 ч. да се омеси и да втаса. Оформях с брашно (меси се и може да се точи - не лепне). Разделих на три топки (едната по-голяма). Всяка топка направих на плоска питка с ръце и намазах с масло. Загънах двата срещуположни края, така че да се засрещнат в средата на питката. Така полученият правоъгълник прегънах още веднъж по средата по дължина. Двата по-малки правоъгълника усуках заедно като мартеница и ги свих на геврек. Големия го усуках самостоятелно и с него обиколих малките. Оставих да втаса на 50 градуса във фурната. Пекох на 160 градуса на "Долен нагревател и вентилатор" на най-ниската позиция във фурната.

Това е резултата:

 
 
 

Raya,  bouquet питката много ми хареса, ама честно не разбрах оформянето. Моля те, обясни ми пак, искам да направя твойта плетка с твойта рецепта. Ааа и ако може рецептата за козунака, много ми хареса, гледам че е също оформянето, ама тц... не можах да го разбера Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте в новата тема!
Мисля,че бях чела ,че някой искаше да си смени казанчето на Мулинекс.
Интересуваме от кой сервиз и колко струва.
Благодаря предварително!
аз. във варненския сервиз ги имаше в наличност, веднага ми продадоха едно за 30 лв.

Егати, по- добре вЕрно да си взема нова машина другия месец - ми искат ми не 30, а 60 лв. за нов контейнер... я дайте акъл, ако ми хрумне да се спра на такъв вариант, какъв тип / марка и от къде е добре да се вземе? И като как вървят цените? И да уточня, че втори път 160 лв. е нЕма пък да дам.  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 9 776
Здравейте! къде да потърся рецепта на хляб с цареви4но брашно,или ако някой правил и е сполу4лив,да пусне рецепта МОЛЯ



330 мл мляко
2 с.л. маргарин или масло /аз разтопих краве масло, но може и малко повече да съм сложила/
1 ч.л. сол /по-пълна/
3 с.л. захар /по-празни или според вашия вкус/
510 г грубо брашно за хляб /при мен типово/
1 ч.л. суха мая

По тази рецепта, но с увеличен грамаж и с добавка на царевично брашно направих този хляб:


Във всяка една рецепта можеш да добавяш към основното брашно и около 100-150 г царевично /не повече обаче Naughty/.


# 27
  • Мнения: 9 776
Здравейте в новата тема!
Мисля,че бях чела ,че някой искаше да си смени казанчето на Мулинекс.
Интересуваме от кой сервиз и колко струва.
Благодаря предварително!
аз. във варненския сервиз ги имаше в наличност, веднага ми продадоха едно за 30 лв.

Егати, по- добре вЕрно да си взема нова машина другия месец - ми искат ми не 30, а 60 лв. за нов контейнер... я дайте акъл, ако ми хрумне да се спра на такъв вариант, какъв тип / марка и от къде е добре да се вземе? И като как вървят цените? И да уточня, че втори път 160 лв. е нЕма пък да дам.  Crossing Arms

Аз имам от около два месеца Аляска /за 96лв. беше на промоция в Метро/ и съм доволна Peace. Щом не ти се дават много пари, ето ти вариант.

# 28
  • Мнения: 369
Когато тестото е много разливащо се - каква е причината-много вода или брашното не е качествено?  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте в новата тема!
Мисля,че бях чела ,че някой искаше да си смени казанчето на Мулинекс.
Интересуваме от кой сервиз и колко струва.
Благодаря предварително!
аз. във варненския сервиз ги имаше в наличност, веднага ми продадоха едно за 30 лв.

Егати, по- добре вЕрно да си взема нова машина другия месец - ми искат ми не 30, а 60 лв. за нов контейнер... я дайте акъл, ако ми хрумне да се спра на такъв вариант, какъв тип / марка и от къде е добре да се вземе? И като как вървят цените? И да уточня, че втори път 160 лв. е нЕма пък да дам.  Crossing Arms

Аз имам от около два месеца Аляска /за 96лв. беше на промоция в Метро/ и съм доволна Peace. Щом не ти се дават много пари, ето ти вариант.

А имаш ли снимка? Имаме адсорбатор на Аляска и... ами, не сме в особен възторг, но пък...

Общи условия

Активация на акаунт