Машина за хляб - 11 част

  • 93 058
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 990
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз не съм доволна от бързата програма. Rolling EyesМного месене за кратко време.
Хубавият хляб си иска своето.По-бавно,по-леко месене,тестото има нужда да почине малко преди следващото замесване,да си втаса колкото му трябва.
Най -хубав хляб според мен става на основната програма.
Много вярно !!!!!

# 991
  • Мнения: 4 358
И аз не съм доволна от бързата програма. Rolling EyesМного месене за кратко време.
Хубавият хляб си иска своето.По-бавно,по-леко месене,тестото има нужда да почине малко преди следващото замесване,да си втаса колкото му трябва.
Най -хубав хляб според мен става на основната програма.
Много вярно !!!!!
И при мен е така.Тази програма след няколко неуспешни опита не я ползвам вече.За протокола - с Мулинекс съм.

# 992
  • Мнения: 5 873
И аз не съм доволна от бързата програма. Rolling EyesМного месене за кратко време.
Хубавият хляб си иска своето.По-бавно,по-леко месене,тестото има нужда да почине малко преди следващото замесване,да си втаса колкото му трябва.
Най -хубав хляб според мен става на основната програма.
Много вярно !!!!!
И при мен е така.Тази програма след няколко неуспешни опита не я ползвам вече.За протокола - с Мулинекс съм.

Не,че не става хубав хляб,моите хора и така сладко си го хапнаха  Laughing,но не бухва добре ,стои леко сбит...абе най-добре си е на основната програма(машинката ми е  Северин).
Не съм пробвала програма за сандвич-хляб,т.е. с тънка коричка,и френския хляб.  Някакви впечатления да споделите? Rolling EyesМоля. Hug

# 993
  • Мнения: 1 176
Как се казва тази ма6ина на английски, някой знае ли newsm78
...
Към каква ма6ина да се ориентирам (по прости4ка) и колко време 6те ми е нужно за да запо4на да правя вкусен хляб, че малко не схващам, как ги правите тези хлябове с тази машинка, много сложно ми се струва.
Мерси!  bouquet
Аз съм в Канада, но мисля че и в САЩ по-разпространено е breadmaker. Моята машина е Black and Decker. Това най-много се предлага. И не се притеснявай как ще правиш хляб. Лесно е. Слагаш всички продукти и след няколко часа имаш домашен хляб.

# 994
  • София
  • Мнения: 360
Искам да внеса едно малко уточнение: на най-бързата програма от около час наистина хлябът става сбит, но на средно бързата - 2.17 е направо разкошен, всъщност аз ползвам само нея. Нормалната от 3ч. и половина/не помня точно/ включих първия път когато пробвах машината и се учех. Това са ми впечатленията за моделите Клатроник и Мулинекс 3000.

# 995
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 Ползвала съм програмата за сандвич хляб,и ми харесва как става Wink

# 996
  • Мнения: X
Френски хляб,замесен в машината, но сплетен и печен на фурна.

   

# 997
  • Мнения: 289
Вчера правих хляб по рецепта  от рекламна книжка на МУЛИНЕКС  трябваше да е един килограм 
 450мл.вода
1чл сол
1чл захар
 700 гр. брашно
половин кубче мая
програма за печене 3.39 мин
тестото ми се залепи за капака на хлебопекарната и се наложи да отнема част от него иначе щеше да се разтече по реотана .Машинката ми е Elta BA123  пише на нея че прави хляб 1.250гр защо ми се получи така до сега съм правила хляб с по малък грамаж по тази рецепта и съм нямала проблем явно това което пише на хлебарката и това което се получава се разминава
това си е моята рецепта
300мл.вода
50мл.олио
500гр.брашно
2 члсол
1чл захар
1 п суха мая 
програма за печене 3.50 мин

# 998
  • София :(
  • Мнения: 215
Аз пък да се оплача - оставих нощес едно хлебче на отложен старт, сутринта звука на будилника беше съпроводен с един хубав аромат на прясно изпечен хляб, чак да ти се прище да скокнеш от леглото с песен на уста . Е, скокнах аз, хукнах към кухнята и какво да видя - само дето бъркалките за малко не стърчаха от горната коричка - ама и на милиметър не се надигнал  #Crazy Даже в боклука надникнах, да проверя дали не съм повторила гафа на скъпия, дето беше забравил маята, но не - там си е празното пакетче newsm78. Какви съм ги сътворила снощи ... , пък и лампата в кухнята беше изгоряла , та работих само на локално осветление, ама пък чак толкова да съм сгафила ... Embarassed Разрязах го като поизстина, вътре си личи , че е протекло някакво втасване, стои на шупли, а и на вкус става, само дето беше леко глетав и тънък, явно като си мисля, брашното му е дошло много или водата малко  newsm78 Ама няма да иде зян, все за захранка другия път на рибата ще стане като поизсъхне  hahaha Добре , че вече съм претръпнала на издънки , та даже ми е смешно .

# 999
  • София
  • Мнения: 3 920
mimensita,

При отложения старт е много важно брашното да покрива добре водата. Иначе водата овлажнява маята и нищо не става.

# 1 000
  • Мнения: 5 873
Моят първи опит с по-голям грамаж хляб показа,че дългата програма не е подходяща.Тестото превтасва.Най-добре за по-голям хляб да си ползва по-кратка програма,при нея е по-сбито тестото и няма опастност да се надигне толкова.
Направих корекции в рецептата от книжката за 750 г бял хляб -така,че да не се налага да добавям нищо.Иначе отложен старт не мога да ползвам,ако не съм сигурна,че всичко е ок,и няма нужда да се добавям нещо.
 
galia69,повечко ти е дошла маята.Аз за 750 гр слагам 1/4 кубче мая ,за 1000 гр 1/3  .

Това е вчерашнот& … 74;алразрез.Доста надигна,1 пръст над контейнера а е с продукти за 750 гр . Crazy

# 1 001
  • Мнения: 369
Моят първи опит с по-голям грамаж хляб показа,че дългата програма не е подходяща.Тестото превтасва.Най-добре за по-голям хляб да си ползва по-кратка програма,при нея е по-сбито тестото и няма опастност да се надигне толкова.
Направих корекции в рецептата от книжката за 750 г бял хляб -така,че да не се налага да добавям нищо.Иначе отложен старт не мога да ползвам,ако не съм сигурна,че всичко е ок,и няма нужда да се добавям нещо.
 
galia69,повечко ти е дошла маята.Аз за 750 гр слагам 1/4 кубче мая ,за 1000 гр 1/3  .

Това е вчерашното хлебче с маслини и кашкавалразрез.Доста надигна,1 пръст над контейнера а е с продукти за 750 гр . Crazy
Чудесно
Моля те дай рецептата за хляба  bouquet

# 1 002
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз искам рецептата.....моля Praynig
Изглежда прекрасно,а и вкуса на кашкавалче и маслинкииии Party

# 1 003
  • Мнения: 5 873
Хляб с маслини и кашкавал-основна програма Flutter

за 750 гр

280 мл прясно мляко ,вода или смес от двете
4 с.л. олио или зехтин
2 с.л. захар(аз сложих кафява,такава имах)
1 1/2 ч.л. сол
400 гр пшенично брашно
1/4 кубче прясна мая
малко чубрица,риган,каквото ви харесва.

След звуковия сигнал добавих 2 с.л. наситнени маслини и 50 гр кашкавал на кубченца,оваляни в брашно(овалвам и пресявам излишното брашно).
След последното заглаждане на тестото наръсих със сусам.


При мен тестото не маже под бъркалките,не е твърдо,точно каквото трябва да бъде е .Но все пак наблюдавайте вашия хляб при замесването,брашната са различни и може да има нужда да се добави нещо. PeaceДано няма издънки,че ще ми е грях на душата.Много се притеснявам като давам рецепти  нещо да не се обърка. Confused

И дано се похвалите после.  Hug

# 1 004
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Защо се притесняваш?!То се вижда ,че твоят хляб е превъзходен,пък ако ние не го докарами като твоя...... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт