Скърцане със зъби?

  • 4 533
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
И приятелят ми скърца а не на 26г , това ме кара да настръхвам.
И той няма глисти  Crazy
Аз също се притеснявам да не е нещо на психическа основа!!!! Thinking Thinking Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз скърцам със зъби , а и най-малката ми внучка също  Laughing
Всички изследвания съм си правила и..... нищо.

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз скърцам със зъби, и дъщеря ми също.На моменти чувам и таткото.Нямаме глисти.Един лекар ми беше казал че е наследствено.

# 18
  • Мнения: 2 732
На мен лекар УНГ, при който бях завела дъщеря ми по повод хронично възпалена трета сливица, ми обясни, че тя скърца със зъби точно от това.  Hug
аз това съм го чела някъде .Вадена ли е сливицата

# 19
  • Мнения: 1 217
Малката скърца със зъби,когато е преуморена,или изнервена.Отдавна не го е правила,надявам се да не се повтаря.

# 20
  • Мнения: 94
Мъжът ми и сестра му скърцат със зъби.Той е на 30, а тя на 33. Нямат глисти. Нито са имали проблеми със сливиците. При мъжа ми забелязвам, че скърца повече, когато е притеснен. Вероятно е особеност на организма.
Да, основно е резултата на стрес и дистрес и е с много лоша прогноза, ако не се лекува, по отношение на зъбите, мускулите и долночелюстната става. При деца бързо се отключва бруксизма.
Незнам за какво точно става въпрос. Нека авторката обясни по-подробно. И все пак, като чета колко хора са с такъв "проблем", надали е чак толкова сериозно. Като се има предвид, че са така от деца...

# 21
  • София
  • Мнения: 577
Кое точно да Ви обясня по-подробно?
Точно за това, че засяга много хора е сериозен проблем, а и защото никой не му обръща внимание и не се лекува.

# 22
  • София
  • Мнения: 708
Аз мога да се опитам да обясня това, което знам.
Скърцането съз зъби води до тяхното изтриване. Тогава за да извършват работата си (дъвченето) челюстите трябва да изминат по-голям път (нищо че става въпрос за 1-2 милиметра). Това означава по-голямо натоварване на дъвкателните мускули и повече движение на ставните главички.
Проблемите се проявяват на по-късен етап.

# 23
  • София
  • Мнения: 577
Аз мога да се опитам да обясня това, което знам.
Скърцането съз зъби води до тяхното изтриване. Тогава за да извършват работата си (дъвченето) челюстите трябва да изминат по-голям път (нищо че става въпрос за 1-2 милиметра). Това означава по-голямо натоварване на дъвкателните мускули и повече движение на ставните главички.
Проблемите се проявяват на по-късен етап.

Чудесно обяснение на не стоматолог. Поздравления!

# 24
  • София
  • Мнения: 708
Аз мога да се опитам да обясня това, което знам.
Скърцането съз зъби води до тяхното изтриване. Тогава за да извършват работата си (дъвченето) челюстите трябва да изминат по-голям път (нищо че става въпрос за 1-2 милиметра). Това означава по-голямо натоварване на дъвкателните мускули и повече движение на ставните главички.
Проблемите се проявяват на по-късен етап.

Чудесно обяснение на не стоматолог. Поздравления!

Мерси Simple Smile
Всъщност съм бъдещ стоматолог (дай Боже)  Embarassed

# 25
  • Мнения: 4 433
Аз преди време скърцах със зъби,детето и то,сега не
Чудя се на какво се дължи.

# 26
  • Мнения: 1 305
И дъщеря ми скърца със зъби, докато спи. А как се третира този проблем?

# 27
  • Мнения: 4 433
И дъщеря ми скърца със зъби, докато спи. А как се третира този проблем?
При нас отшумя от само себе си

# 28
най-честото решебние е т.нар. mouthguard -шина от твърд полимер,изготвена по отливака на долната челюст с която се спи-това разбира се ако причината е стрес,който  към момента е нарочен за главния виновник.ако обаче причината е ортодонтска аномалия,лощо направениконструкции,проблеми със ставата влизаме в тема за учебник по ортопедична дентална медицина.така че простият отговор е mouthguard.

# 29
  • Мнения: 1 305
най-честото решебние е т.нар. mouthguard -шина от твърд полимер,изготвена по отливака на долната челюст с която се спи-това разбира се ако причината е стрес,който  към момента е нарочен за главния виновник.ако обаче причината е ортодонтска аномалия,лощо направениконструкции,проблеми със ставата влизаме в тема за учебник по ортопедична дентална медицина.така че простият отговор е mouthguard.

А 4 годишно дете дали би понесло да спи с такова нещо? Или ще трябва да изчакаме?

Общи условия

Активация на акаунт