Кипърска славна дружина (16)

  • 24 459
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Ох, момиченца сладки, от 3 дни имам страхотни проблеми с този наш Интернет! Влизам да се запиша в новата тема пък дано успея и да ви прочета писанията newsm17!
  Весел уикенд ви пожелавам на всички, а аз ще домакинствам ....щом няма нет.....smile3515
   newsm51 newsm51 newsm51

# 16
  • тук и там
  • Мнения: 312
Жужка,грозде имаше тази година много,но мъж ми не му се занимаваше да го дели и накрая винцето стана само червено.Ние сме с ниско кръвно и за нас е добре да е червено.
Дани, привет и от мен.

# 17
Муци, това е мой съзнателен избор, крепящ се на увереността. Увереността, че надали съм толкова значима, че някой в този форум ще ми мисли злото и увереността, че ако (все пак) някой опита да ми причини нещо лошо, аз , повярвай ми, МОГА да се справя с проблема.  Ти ме предупреди, благодаря ти. Но  всеки от нас има своя философия за живота. Според моите виждания - вижданията на 40 годишен, вече зрял човек, всеки сам избира дали да вярва на хората и доколко. аз съм избрала да живея като открит, спокоен и уверен човек и съм сигурна, че контактите ми в този форум ще ми донесат само положителни емоции.
Дай да приключим с тази тема и да гледаме напред. И веселата. Доли

# 18
  • Мнения: 577
Селестин, изпразни си малко личните,изчерпан ти е лимита и не мога да ти изпратя и една буквичка  Wink Grinning Laughing
бабче Мими, ще има да си казваме наздраве тази зима  Laughing Да те питам нещо,като начален учител......  Wink Моя Васко не изговаря `Р~Ч` добре.На градинката е ходил логопед и е казал,че няма проблем.Но според мен не е точно така.Какво ще ме посъветваш-да се обърна ли към специалист?Дали това няма да му е проблем догодина,когато  вече ще сме в 1-ви клас?  Thinking Мерси предварително.  Hug

# 19
  • Мнения: 39
Здравейте, здравейте, здравейте момичета и момчета,  lovekiss

Направо не знам от къде да започта...

Муци,  smile3525 и аз ти благодаря, че се погрижи за това отново да сме заедно!
Бабо Мими...  smile3521
Блонди, отново страхотна закуска... Дойде ми много добре...  thumbsup А вие значи днес ще сте едни глезени момичета... Ще ви нагостят, ще ви се радват и вие ще ги зарадвате... Страхотно!
Жужи, аз още нямам повод да си водя записки,
Цитат
Аз от сега си водя записки за личния ми  самоучител добра свекърва.
но идеята много ми допадна...  thumbsup
Дани, дано скоро нещата с нета се подредят, та да ни разказваш как си...
Доли, чудесно е, когато човек устоява своята житейска философия, но и аз смятам, че не е зле да бъдем дори и малко предпазливи... сигурно защото цял живот живея в БГ...  Blush
Кати, много се радвам, че всичко е минало така както и предполагахме (т.е. ЧУДЕСНО) и че сега вече ще можеш да си отдъхнеш и да си по- често с нас.
Ако тези двама млади мъже, които са най- отпред на снимката която беше достъпна за всички - страхотни са...
ПДД, привет и от мен!

За всички останали  Hug  Hug  Hug  lovekiss
... не ви изброявам, за да не пропусна някого ...  Blush

Аз разбира се през цялото време "поглеждах" за да се уверявам, че всички сте добре...
По- късно отново ще се включа.

Хубав и усмихнат ден на всички!

# 20
  • тук и там
  • Мнения: 312
Жужи, за сега няма проблем,че не изговаря всички звуци.По вечето от децата по късно изговарят звукът Р.По вечето майки,обаче предварително се обръщат към специалист за по сигурно и понякога става така,че е имало проблем и са го разрешили навреме.
Упражнение за звукът Ч- мачччч/задържане на зв. в края на думата/.ЧЧЧЧас.
Внучката ми почти 3 г./ напр.разменя местата-казва мидорасли,вместо водорасли,вак-лак.

# 21
  • Мнения: 953
Здравейте и от мен.
Аз тези дни само ви чета.
Нещо ме е налегнал мързела тааааа ще ме прощавате.
Момичета,по въпроса с адресите.Защо не ги напишем в отделна папка и да се даде паролата на всеки по отделно.Така всеки може да си избере на кого да пише и праща писма.
Аз искам напр.на всички ви да пратя- обичам си стария начин.-сега всички ми пишете на лични ли?
Един нов док.и паролата му ще се разпрати на лични ,нещо като албума със снимките.
Вещите в комп.технологии да помислят по въпроса или да занимая половинката ми.
Блонди радвам се че татко ти се оправя.
По-хубаво от това да е здрав човек няма.
Я  да ви питам - кой трябва да ми даде парола за да ви видя снимките.И трябва ли съвета да се събира за да реши въпроса.Ако е така - няма да ви тормозя.
Оставям ви че помощника ми иска компа.

# 22
  • Мнения: 577
бабче Мими, благодаря за съветите  Hug Веднага го отрепетирехме -справя се ....  Laughing
И ние все още се замисляме МУЛИнада ли е или ЛИМОнада  Crazy За сега там ни е проблема.А `снахата` миналата година ме пукна от смях на МИЯлната ,като каза МиЛАЙна  Laughing  Peace
 Embarassed Не бих отказала още примери  Embarassed  Blush Embarassed Примерно със ~З,Щ,Ш~   bouquet
Здравей Деси ,  Hug Аз си изпращам адреса на лични на този ,който е казал е,че е ЗА идеята -Муцка,Селестин,Блондичка........Кой-както прецени  Peace

# 23
  • тук и там
  • Мнения: 312
Жужи,смях се от сърце,особенно на Миялната. Joy Joy Joy

# 24
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
тъкмо се завърнахме от тренировки малко гости и викам я да погледна какво правите без мен Mr. Green
блонди не успях да се включа на закУСка обаче тия тартички са ми любимите и ще си хапна от тях ...мерси .... Peace....а гледам и интернета ти е добре повече няма какво да те мислим само напоследък съм ти се наточила за предстартово броене  smile3508..дано да го доживеем тоя ден  Wink Wink..мноооого скоро
ЖУжи по отношение на проблема с изговарянето на някои бУквички незнам до колко е вярно но например на моите деца винаги им давам примери с бУКвата която ги затрУДнява и ги слагам задължиТелно на първо място например
ч.....чао...чаша....червило
з......зайо...зелено....захар
ш....шамар...шарен...широко
щ.....щъркел....щтрак...щора
и т.н. .....дано да се справите така при нас провървя чудесно трика  bouquet
баба Миме ооооо тия танцУВащи феички чудеса чудеса .... Hug...винаги съм си мечатала да си танцувам с мъжо такива латино танци ама пусто го мързи а пък сама до отида да се запиша го хваща пустата ревност да не ме пипне друг мъж дори бил той и обучаващ танциор Peace Peaceеееех ще си умрем красиви и ненаучени... hahaha hahaha
деси ...павлинката wavey wavey wavey
А сега ще ме извините но отивам в КукУНдела да изплакна малко очо там с новите попълнения Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 903
Катенцееее, спешен хелп!!! Тая песен я няма в сайта с текстовете, пък на слух хващам едва около 1/2  Embarassed.., а много ми се иска да я преведа цялата... Значи това дето разбрах е, че заглавието е "Нужна/ен/ си ми"... и че лирическият герой има някакъв голЕм дерт... пита се какво да прави... на работа не ходел... по цяла нощ се въртял и се питал какво да прави... не знаел къде да върви, като луд се скитал... и т.н. имал нужда от нея... ама не разбирам какъв му е аджаба източника на притеснението - че може да се разделят и да я изгуби /любимата си де/ или кво..? newsm78  Плийззззз, Praynig  дай пълен превод, че сещаш се кой ми я прати тая песен снощи... пък искам да знам точно какво се опитва да ми каже... Embarassed... Щото то около нас проблеми толкова... може за нещо да намеква, ама то да е баш в тоя част от текста, дето не я хващам... Извини ме пред мъжО ти че пак те занимавам... Embarassed
http://uk.youtube.com/watch?v=w5nzXk4czGk

Гостито при маминка мина добре..., татко също ми се видя "шен".., ама на майка яко й треперят мартинките от мисълта, че ако замина и възникнат някакви проблеми било с татенцето, било с Лора тя няма да се справи... Crazy... От сега я я напълана паниката /дето изобщо си й е присъща bambam/.... Брат ми тръгна да я напада че не ми оказва подкера в изключително редките случаи в които я търся..., но аз не мога да я виня... Лора е трудно дете, а той самият /брат ми де/ като по цяла седмица е на път извън Бургас с нищо не би могъл да се притече на помощ в случай на нужда... ooooh!... Иде ми отсега да закрещя smile3514.., ама си подтиснах изблика на негодувание и само я уверих, че отлагам купуването на билетите до последния възможен момент за да се уверя че ще оставя нещата тук под контрол...    Абе..................
каквото има да става ще става................. на мен душата ми отдавна се е преобърнала "с хастара навънка" /дет`има една приказка/..............

Айде млъквам, че пак развалих ведрия дух тук, за което се извинявам!  Embarassed

Приятна съботна вечер на всички!


П.П. Жужче, сега видях за проблема с размяната на буквите в думата... Вече са ти дали идеи, но ако познаваш някой логопед можеш също да се посъветваш за техники, които да помогнат... Аз само да благодаря че ме разсмя и ми размина нагнетеното..... Специално го поздрави ВасЕто за тая уникално-оригинална дума "МиЛАЙна" coolcool
 Joy Joy

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 18:31 от blondy-mamma

# 26
  • Мнения: 0
  Да си кажа и аз за размяната на буквите в някои думи...Имаше го и при моя син. Например вместо "магазин" казваше "гамазин", но с течение на времето се оправи от самосебе си. Не сме правили някакви упражнения, най-много да съм го поправяла като е грешал. А през този период той сътвори незабравими "бисерчета" - хипотопотам/хипопотам/, пакагал/папагал/, древен/вместо дребен/ и др. подобни.
  Селестинче, по твоето питане за картинки в поста, можеш да прочетеш изчерпателното обяснение на Муци ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326778.msg8509316#msg8509316
  Блонди, дано събитията около теб и семейството ти се развият в твоя полза в крайна сметка! Стискаме палци скоро да се озовеш на острова макар и не за дълго! Чакаш този момент толкова време.... newsm17
 

# 27
  • София
  • Мнения: 1 456
....И трябва ли съвета да се събира за да реши въпроса.Ако е така - няма да ви тормозя.
Оставям ви че помощника ми иска компа.

Деси, мила, направо ме изненадваш, че нямаш паролата.
Гери дори качва снимки преди да замине, ако не се лъжа. Както и да е ще ти я пратя, а относно това за събиране на съвет предполагам, че го казваш в кръга на шегата. Heart Eyes Защото ако не е, не разбирам сарказма.  Тук няма Съвет, всички сме с равни права и отговорности и това, което сме сътворили като отношения и доверие до този момент е плод на личното ни желание да бъде така и на отговорността и решенията на всеки един от нас.

Нека не забравяме, че форума е част от безкрайното интернет пространство и това, че тук се познаваме и си вярваме, не означава, че това което си споделяме не става достояние и на всеки друг желан или не потребител. НЕ можем да се справяме с нещо което е извън контрола ни, затова именно и предпочитаме да запазим територия в която да знаем кой кой е. И това няма нищо общо с весело или тъжно, нито пък с доверие или липса на такова към хората по принцип или пък колко значими или пък незначителни
сме в контекста на едно глобално пространство.

Жуже, за вашия проблем не знам какво да ти кажа, щото не сме се сблъсквали още, но пък Алекс въпреки, че казва вече р има моменти в които нарочно го заменя с л.

Баба Мими,

Блондичке, прослушала песньовката, ама докат` я преведа в смислен текст, ще заминеш... Mr. Green Та дано Кати се включи по-бързо!

Моля да ме извините , че не споменавам всички ви, но ви прегръщам горещо и ви желая прекрасна и спокойна съботна вечер! Hug

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 19:29 от Муци

# 28
  • тук и там
  • Мнения: 312
Ооо,Муци,защо редчето ми е празно?Майтапче бе.
Аз ви оставям вече, милички,ще изгледам един филм и нани,нани.Поспаланка съм и това е.И вас да ви почерпя с червено винце,че да ми е леко на душата тая вечер.
Лека и приятна да ви е вечерта,ноща та чак до сабалянта!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 456
Бабче Миме, прощавай, ама исках да кажа нещо от рода на колко е срахотно да си учител и каква смелост и усърдие се иска за да работиш с мъници, обаче реших, че сигурно си го чувала стотици пъти и реших да намисля нещо друго...а, то виж накрая дори и другото не съм написала! Embarassed Просто примеи това от мен!
 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт